Markalar

Detoksuna Ekleyebileceğin Sıvı İçecek Kvass Nedir, Faydaları Nelerdir?

Reklamlar

Son zamanların en popüler içeceklerinden kvassı hiç duydun mu? Enerjini artıracak bu içecek harika bir antioksidan! Üstelik açlığını bastıracak ve uzun süre tok tutacak içecek, kilo vermene de yardımcı olabilir. Bir detoks programında böyle bir yardımcıya ihtiyacın varsa kvass doğru seçenek! Ayrıca kvassı ara öğünde ya da yemek sırasında içecek olarak da tercih edebilirsin. Kendini sürekli yorgun hissediyorsan, vücudunu toksinlerden arındırmak istiyorsan, harika tadı ile kvass ile tanışmanın şimdi tam da zamanı!

Probiyotik Zengini Kvass Nedir?

Detoks programında sıvı ürün kullanımı çok önemli bir rol oynar ve tam da bu anlarda karşına Kvass çıkar! Kvass içerisinde sağlıklı sebze ve meyveler barındıran bir içecektir. İçeriğinde genellikle üzümsü meyveler kullanılsa da, çilek ve huş ağacı üsaresini de görmek mümkün. Ancak sağlık açısından en çok öne çıkan içerik pancardır.

Doğu Avrupa ülkelerinde alkol içeren pancar kvassı Türkiye’de alkolsüz hazırlanır, sağlıklı olması açısından da bu önemlidir. Slavcade “maya” anlamına gelir. Ve mayalandığı için de oldukça şifalıdır. Doğal yöntemlerle sağlığa adım atmak istediğinizde fermante edilen bu içecek harika bir seçenektir. Peki pancar kvassın öne çıkan özellikleri nelerdir, neden tercih etmelisin ve detoksuna eklemelisin; gel göz gezdirelim. 

Reklamlar
  • C vitaminini açısından oldukça zengindir. Vücudunun c vitaminini karşılar.
  • Sindirim sistemi açısından düşünüldüğünde faydası da oldukça fazladır. Bağırsakları temizlemek için iyi bir alternatiftir. Probiyotik özellikleri ile öne çıkar. Bağırsak parazitlerini kısa sürede vücuttan dışarı atar, bağırsak florasını düzenlemede etkilidir. Özellikle kabızlık gibi durumlarda çok kısa bir sürede rahatlamana yardımcı olur.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde rol oynar ve dengeler. Hastalıklardan korunmak için iyi bir yardımcıdır.
  • Güçlü bir antioksidan özelliği ile öne çıkar. Bu antioksidan etkisi, hücre yenilenmesinide etkidir. Cildinin yenilenmesinde katkı sağlar. Yaşlandırıcı oksidan maddelerden de korumak için idealdir.
  • Vücudunu toksinlerden arındırmak için birebirdir.
  • Vücudunun enerji düzeyini artırır ve zindelik verir.
  • Stressini yatıştırır ve gerginliği azaltır. 
  • Pancar, kalorisi düşük olan ve belirli vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran bir besindir. Ayrıca kalori ve yağ oranı da düşüktür.
  • Fermente bir içecektir bu da acıkmanı geciktirir, uzun süre tokluk sağlar. Açlık hissini de bastırır. Detoks ve diyetlerde bu nedenleri ile de tercih edilir.
  • İçeriğine şeker katılmaz. Doğal bir şekeri vardır. Yağ oranı %0 ‘dır ve kalori miktarı bir kaç saat içerisinde yok edebileceğin düzeydedir.

Sıvı beslenme programına uygun olarak üretilmiş ürünleri düşündüğünde aklında bazı endişeler olabilir. Ancak kvass içerisinde barındırdığı maddeler ile meyve suyunu andıran ve düşüncelerini pozitif yönde etkileyecek bir içecek. Enerjini yükseltecek ve zinde kalmanı sağlayabilecek kvassı rahalıkla detoks programına ekleyebilirsin.

Pancar Kvas Nerede Satılır? 

0 kalorili içecekler arasında önemli bir yere sahip pancar kvas, evde fermante edilebilir. Cam kavanozda yapılması gereken pancar kvassın fermente işlemi için genellikle yoğurt veya peynir altı suyu kullanılabilir. Pancarlar doğranarak kavanoza eklenir, pancarın özünü bırakması beklenir. Soğuk bir şekilde tüketilen ürün, aynı zamanda serin yerde muhafaza edilmedir. Evde yapılması biraz zahmetli olan bu içeceği hazır halde satın alman da mümkün! Ancak içeriğine ve doğal olmasına dikkat etmen kaydıyla, içerisinde katkı maddesi olan bir kvasın hiç bir faydası olmaz.

Yıllardır en doğal ürünleri ve detoks içeceklerini bulabildiğin Juico’da şimdi kırmızı pancar suyunun fermantasyon süreciyle oluşan Kvass’a da kolayca ulaşman mümkün. Juico’nun uygun kvas fiyatları ile satın alacağın içeceği, buzdolabında saklanarak koruyabilir, 7 gün içerisinde çalkaladıktan sonra gönül rahatlığıyla tüketebilirsin. Hemen Juico’ya gel, hayatına sağlık kat! 

Begonya

Reklamlar
admin

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx