Magazin

Elif Buse Doğan Kimdir?

Reklamlar

Elif Buse Doğan kimdir, kaç yaşındadır, sevgilisi var mı, aslen nerelidir, müzik kariyeri nasıl başladı gibi sorulara bu yazımızda cevap bulacaksınız. Hayatını değiştiren olay katıldığı bir müzik yarışması olan yetenekli genç şimdi de ekranlarda yer almaya devam ediyor.

Elif Buse Doğan
Elif Buse Doğan

Elif Buse Doğan Hakkında

1993 yılında dünyaya gelen, güzel sesi ile dikkatleri toplayan başarılı ses sanatçısıdır. Kariyerini en iyi şekilde şekillendirerek genç yaşında birçok başarıya imza atan, üniversite eğitimini birinci olarak tamamlayan Elif Buse Doğan, TRT Müzik kanalında Nefesten Ses’e isimli programı sunuyor. Öncesinde ise Aşk İçin isimli programı sunan genç yetenektir.

Elif Buse Doğan kimdir? Müzik dünyasının önemli isimlerinden birisi olan Elif Buse Doğan, 1993 yılında Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. İlk orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamlayan başarılı isim müzik dünyasına olan merakı neyse dedesine borçludur. Dedesinden öğrenmiş olduğu bağlama ile müzik dünyasına giriş yapan Elif Buse Doğan, ilköğretimler arası yapılan ses yarışmalarında halk müziği dalında 3 sene boyunca 1.’inci olmuştur.

Reklamlar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarından mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarını da birincilikle bitiren Elif Buse Doğan, aynı zamanda Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında da lisans eğitimini tamamlamıştır. Başarılı isim TRT İstanbul radyosu Yurttan Sesler korosuyla birçok başarılı yapar imza atmış aynı zamanda 2016 ve 2017 yılları arasında TRT Müzik kanalında Aşk İçin isimli müzik eğlence programları düzenlemiştir.

Başarılı sosyal medya fenomeni Elif Buse Doğan, son olarak Aralık 2020’de Nefesten Sese isimli müzik eğlence programını Serkan Çağrı ile birlikte sumaktaydı. Yapmış olduğu eşsiz parçaları birçok ödüle layık görülen başarılı isim en iyi müzik eğlence programı ödülünün de sahibi oldu.

Elif Buse Doğan evli mi?

Son olarak Onur Tuna ile aşk yaşadığını bildiğimiz Elif Buse Doğan hakkında sıklıkla sorulan bir diğer detay ise daha önce evlenip evlenmediğini oldu. Kariyeri hakkında birçok bilgiye sahip olduğumuz sanatçının ne yazık ki özel hayatı hakkında bu kadar bilgiye sahip değiliz. Elif Buse Doğan’ın daha önce evlenip evlenmediğini yazık ki bilinmemektedir. Başarılı sanatçının şu an evli olmadığı bilgisine sahibiz. 

Elif Buse Doğan
Elif Buse Doğan

Elif Buse Doğan Kaç Yaşında?

Türk halk müziği dünyasının önemli isimlerinden birisi haline gelen Elif Buse Doğan, başarıları ile birçok ödüle layık görüldü. 1993 yılında dünyaya gelen genç sanatçı 2021 yılı itibariyle 27 yaşındadır.

Reklamlar

Elif Buse Doğan Aslen Nereli?

Yapmış olduğu eşsiz parçaları ile kısa zamanda yükselen Elif Buse Doğan hakkında merak edilen bir diğer detay ise nereli olduğu oldu. 1993 yılında Kocaeli’de dünyaya gelen başarılı sosyal medya fenomeni sanatçı aslen Sivaslıdır. Ailesi Sivas’ın İmranlı ilçesinin Kapıkaya köyündendir.

Elif Buse Doğan sevgilisi

Müzik dünyasının önemli isimlerinden birisi olan Elif Buse Doğan dizi ve film sektörünün gözdesi olan Onur Tuna ile el ele görüntülendi. Başarıları ile kısa zamanda yükselen Elif Buse Doğan özel hayatı ile de magazin gündeminde yer aldı. 35 yaşında olan başarılı oyuncu Onur Tuna ile elele görülen Elif Buse Doğan bu konu hakkında herhangi bir açıklamada ise bulunmadı.

Elif Buse Doğan Eğitim Hayatı
Elif Buse Doğan Eğitim Hayatı

Elif Buse Doğan Eğitim Hayatı

İlk müzikle tanışması 2000’de dedesinden bağlama öğrenerek başlamıştır. İlkokuldayken Kocaeli ilköğretimler arasında düzenlenen ses yarışmalarında 2002, 2003,2004 yıllarında 3 kez arka arkaya derece almıştır.

4 yıl boyunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Konservatuvarında bağlama ve solfej eğitimi alınmıştır. Aynı zamanlarda konservatuvarın korosunda 2004- 2008 arasındaki konserlerde solist ve korist olarak bulunmuştur. Kemal Kamalı ile birlikte.

Lise eğitimini Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde tamamlamıştır. Lisede keman ve piyano enstrümanlarını seçmiştir. Lisesinin adına sayıda festival ve konsere katılmıştır. Aynı zamanlarda Devlet Konservatuvarında yarı zamanlı ve armoni eğitimi almıştır.

Kocaeli Oda Orkestrasındaki 2 sene bulunmuştur. Son sınıftayken Bizim Kocaeli Gazetesinin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile düzenlediği Liseler Arasındaki Ses Yarışmasında 1. Olmuştur.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses eğitimi Türk Halk Müziği bölümünden mezun olmuştur. Bu bölümü birinci olarak bitirmiştir. Üniversite eğitimine devam ederken Elif Buse Doğan, Art Life müzik merkezinde şan dersleri vermiştir. Okulu ile birlikte birçok konser çalışmalarında yer almıştır.

Lisans bölümünü tamamladığı üniversitesi olan İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuvar bölümünün Müzikoloji alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Pedagojik formasyon eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinden almıştır.

Elif Buse Doğan Müzik Kariyeri
Elif Buse Doğan Müzik Kariyeri

Elif Buse Doğan Müzik Kariyeri

Erol Parlak, Can Etili Ökten’den repertuar eğitimi almıştır. Aysun Gültekin Ustalık Sınıfı’nda bulundu. 3 yıl Trt’nin gençlik korosunda bulunmuştur. Yurttan Sesler korosu ile birlikte bir çok konsere dahil olmuştur.

Şimdilerde Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği korosunda konserler vermeye devam etmektedir. Konserlerine misafir sanatçı olarak devam etmektedir.

Elif Buse Doğan
Elif Buse Doğan

Elif Buse Doğan’ın Yer Aldığı Programlar

 • 2010 yılından sonra TRT Radyo ve Televizyonu işbirliği On Muharrem Can-ı Kerbela, Radyo Günleri (İstanbul), Radyo Günleri (Ankara), Radyo Günleri (Erzurum), Usta İzler, Can-ı Gönül, Fısıltılar, Egeden Ezgiler vb. THM programlarında solist olarak yer aldı. Aynı zamanda Cnn Türk gibi özel kanallarda, konser ve festivallerde türkülerini seslendirmiştir.
 • 2012-2013 yıllarında TRT Müzik kanalında haftada bir gün ekranlara gelen canlı olarak yayınlanan Canı Gönül isimli programda yer almıştır. Bu programı Zafer Gündoğdu hazırlayıp sunmuştur. Bu sürelerde aynı anda birçok kanalda, radyoda ve konserlerde türkülerini seslendirmiştir.
 • 2013’te Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Bakü’deki bir üniversite beraberliği ile düzenlenen Azerbaycan Ordu Günü etkinliklerinde Bakü-Yeşil tiyatro sahnesinde solist olarak bulundu.
 • 2014’te Ardahan Valiliği bir albüm çıkarmak istemiştir. Albümün adı Ardahan Türküleri, bu projede yer almıştır.
 • 2014 yılının Mart ayında Ayvalık’ta Geleneksel Türk Müziği Atölyelerinden olan Ses Atölyesinin eğitimcisi olarak görev aldı. Eğitimleri makamsal müzik konusunda eğitim almak isteyen Fransız müzisyenlere eğitim vermiştir. Fransız müzisyenlere Türk Halk Müziğini ve Türk kültürünü aktarmak için elinden geleni yapmıştır.
 • 2015 yılının Şubat ayında TRT Müzik kanalında ekranlara gelen Sıra Sende Türkiye isimli yarışmaya katılmıştır. Yarışmayı üçüncü olarak bitirmiştir.
 • 2015 yılının Mart ayında Bi Haber adlı ilk albüm çalışmasını dinleyicileriyle buluşturmuştur.
 • 2016 yılının Mart ayında Gel Sevduğum adlı ilk single parçasını dinleyicilerine sunmuştur. İkinci single çalışmasını ise 2016 yılının Ağustos ayında çıkarmıştır parçasının ismi ise Küp İçinde Nişasta’dır.
 • 2016 2017 yılları arasında TRT Müzik kanalında yayınlanan ve canlı olarak ekranlara gelen Aşk İçin müzik ve eğlence programını hazırlayıp sunmuştur.
 • 2015 yılında ilk albümünü çıkaran Elif Buse Doğan ikinci albümünü 2018 yılının 23 Şubat tarihinde çıkarmıştır. Albümünün ismi Elif Zamanıdır. Şimdiler de TRT Müzik kanalında program sunmaya devam etmektedir.          
 • 2019 yılının 12 Nisan tarihinde üçüncü single çalışması olan Telli Turnam parçasını çıkarmıştır. Ekim ayının 18’inde ise Bir Nefes Gibi isimli dördüncü single çalışmasını sevenleri ile buluşturmuştur. Son olarak 2020 yılının 28 Şubat tarihinde Yaş isimli single parçasını çıkarmıştır.

Elif Buse Doğan, TRT Müzik kanalında yayınlanan Nefesten Sese isimli müzik ve eğlence programını sunmaya devam etmektedir. Müzik programını Serkan Çağrı ile birlikte her Pazar akşamı saat 21.00de hazırlayıp sunmaktadırlar.

Elif Buse Doğan aynı zamanda Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği korosu konserlerine ve solo konserlerine de devam etmektedir.

Nefesten Sese Elif Buse Doğan

Başarıları ile kısa zamanda yükselen Elif Buse Doğan TRT müzik kanalında Nefesten Sese programını klarnetin usta isimlerinden birisi olan Serkan Çağrılı ile sunmaktadır. Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı’nın sunuculuğunu yaptığı “Nefesten Sese” programı her pazar saat 21:00 da TRT MÜZİK kanalında izleyici ile buluşmaktadır.

Elif Buse Doğan şarkıları

Yapmış olduğu eşsiz albümler ile kısa zamanda birçok başarıya imza atmış olan Elif Buse Doğan, genç yaşında birçok albüm çalışmasında bulunmuştur.

 • Gel Sevduğum
 • Gülüm Soldu
 • Telli Turnam
 • Ağlarım
 • Yaş
 • Bir Ayrılık Türküsü
 • Kendine İyi Bak
 • Göçmen Kızı
 • Mağusa Limanı
 • Ömrüm
 • Bir Nefes Gibi
 • Aşkın Yolu
 • Yoncalar
 • Şu Kanlı Zalimin Ettiği İşler

Elif Buse Doğan gülüm soldu

Gülüm soldu bülbül sustu, bu can evimde
Yürek yandı ten kavruldu, şu yaban elde
Yarin ismi her zerrede, her nefesimde
Nadan bilmez yaren bilir, dermanım sende
Yarin ismi her zerrede, her nefesimde
Nadan bilmez yaren bilir, dermanım sende

Elif Buse Doğan gel sevduğum

Hasret yakar günlerdur, gözlerum yollaruni
Yüreğume akar durur, sensuzluk gözyaşlari
Hasret yakar günlerdur, gözlerim yollaruni
Yüreğume akar durur, sensuzluk gözyaşlari
Gel sevduğum gel ömrüme
Yazalum aşk öyküsüni
Dilum susar gönlüm söyler
Bu sevda türkisini

Elif Buse Doğan nenni bebek

Bebeğin beşiği çamdan
Yuvarlandı düştü damdan
Bey babası gelir Şam'dan
Nenni nenni
Nenni nenni

Elif Buse Doğan telli turnam

Telli turnam selam götür, sevdiğimin diyarına
Telli turnam selam götür, sevdiğimin diyarına
Üzülmesin ağlamasın, belki gelirim yanına cananıma
Üzülmesin ağlamasın, belki gelirim yanına cananıma

Elif Buse Doğan ağlarım

Senden haber beklemek
Bilir misin ne demek
Sabır demek dua demek sen demek
Seni bir gün görmemek
Bilir misin ne demek
Yokluk demek hasret demek aşk demek

Elif Buse Doğan bir ayrılık türküsü

Gizlerum kederumi bakma yüzume sakin
Gizlerum kederumi bakma yüzume sakin
Ver tutayım eluni, madem ayriluk yakin
Ver tutayım eluni, madem ayriluk yakin

Elif Buse Doğan türküleri

Başarılı sosyal medya fenomeni Elif Buse Doğan, son olarak Aralık 2020’de Nefesten Sese isimli müzik eğlence programını Serkan Çağrı ile birlikte sumaktaydı. Yapmış olduğu eşsiz parçaları birçok ödüle layık görülen Elif Buse Doğan, söylemiş olduğu türküler ile de sevildi.

 • Gel Sevduğum
 • Gülüm Soldu
 • Telli Turnam
 • Ağlarım
 • Yaş
 • Bir Ayrılık Türküsü
 • Kendine İyi Bak
 • Göçmen Kızı
 • Mağusa Limanı
 • Ömrüm
 • Bir Nefes Gibi
 • Aşkın Yolu
 • Yoncalar
 • Şu Kanlı Zalimin Ettiği İşler

Elif Buse Doğan Instagram

Yapmış olduğu eşsiz parçalar ile geniş kitleler tarafından sevilen Elif Buse Doğan sosyal medya platformlarında da hayranlarını arttırmaktadır. Başarılı sanatçı Instagram platformunda 415B takipçiyi ulaşmıştır.

Elif Buse Doğan kimdir, kaç yaşındadır, sevgilisi var mı, aslen nerelidir, müzik kariyeri nasıl başladı gibi sorulara bu yazımızda sizler için yanıtlamaya çalıştık. Yorumlarınızı bize gönderin yayınlayalım…

İlginizi çekebilir: Setenay Cankat kimdir?

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx