Reklamlar
Magazin

Elif Buse Doğan Kimdir?

Reklamlar

Elif Buse Doğan kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, müzik kariyeri nasıl başladı gibi sorulara bu yazımızda cevap bulacaksınız. Hayatını değiştiren olay katıldığı bir müzik yarışması olan yetenekli genç şimdi de ekranlarda yer almaya devam ediyor.

Elif Buse Doğan Hakkında

1993 yılında dünyaya gelen, güzel sesi ile dikkatleri toplayan başarılı ses sanatçısıdır. Kariyerini en iyi şekilde şekillendirerek genç yaşında birçok başarıya imza atan, üniversite eğitimini birinci olarak tamamlayan Elif Buse Doğan, TRT Müzik kanalında Nefesten Ses’e isimli programı sunuyor. Öncesinde ise Aşk İçin isimli programı sunan genç yetenektir.

Elif Buse Doğan
Elif Buse Doğan

Elif Buse Doğan Kaç Yaşında?

Elif Buse Doğan 1993 yılının 16 Mart tarihinde Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. Elif Buse Doğan 27 yaşındadır.

Reklamlar

Elif Buse Doğan Aslen Nereli?

Elif Buse Doğan’ın ailesi aslen Sivaslıdır. Ailesi Sivas’ın İmranlı ilçesinin Kapıkaya köyündendir.

Elif Buse Doğan Eğitim Hayatı

İlk müzikle tanışması 2000’de dedesinden bağlama öğrenerek başlamıştır. İlkokuldayken Kocaeli ilköğretimler arasında düzenlenen ses yarışmalarında 2002, 2003,2004 yıllarında 3 kez arka arkaya derece almıştır.

4 yıl boyunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Konservatuvarında bağlama ve solfej eğitimi alınmıştır. Aynı zamanlarda konservatuvarın korosunda 2004- 2008 arasındaki konserlerde solist ve korist olarak bulunmuştur. Kemal Kamalı ile birlikte.

Lise eğitimini Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde tamamlamıştır. Lisede keman ve piyano enstrümanlarını seçmiştir. Lisesinin adına sayıda festival ve konsere katılmıştır. Aynı zamanlarda Devlet Konservatuvarında yarı zamanlı ve armoni eğitimi almıştır.

Reklamlar

Kocaeli Oda Orkestrasındaki 2 sene bulunmuştur. Son sınıftayken Bizim Kocaeli Gazetesinin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile düzenlediği Liseler Arasındaki Ses Yarışmasında 1. Olmuştur.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses eğitimi Türk Halk Müziği bölümünden mezun olmuştur. Bu bölümü birinci olarak bitirmiştir. Üniversite eğitimine devam ederken Elif Buse Doğan, Art Life müzik merkezinde şan dersleri vermiştir. Okulu ile birlikte birçok konser çalışmalarında yer almıştır.

Lisans bölümünü tamamladığı üniversitesi olan İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuvar bölümünün Müzikoloji alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Pedagojik formasyon eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinden almıştır.

Elif Buse Doğan Müzik Kariyeri

Erol Parlak, Can Etili Ökten’den repertuar eğitimi almıştır. Aysun Gültekin Ustalık Sınıfı’nda bulundu. 3 yıl Trt’nin gençlik korosunda bulunmuştur. Yurttan Sesler korosu ile birlikte bir çok konsere dahil olmuştur.

Şimdilerde Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği korosunda konserler vermeye devam etmektedir. Konserlerine misafir sanatçı olarak devam etmektedir.

Elif Buse Doğan
Elif Buse Doğan

Elif Buse Doğan’ın Yer Aldığı Programlar

2010 yılından sonra TRT Radyo ve Televizyonu işbirliği On Muharrem Can-ı Kerbela, Radyo Günleri (İstanbul), Radyo Günleri (Ankara), Radyo Günleri (Erzurum), Usta İzler, Can-ı Gönül, Fısıltılar, Egeden Ezgiler vb. THM programlarında solist olarak yer aldı. Aynı zamanda Cnn Türk gibi özel kanallarda, konser ve festivallerde türkülerini seslendirmiştir.

2012-2013 yıllarında TRT Müzik kanalında haftada bir gün ekranlara gelen canlı olarak yayınlanan Canı Gönül isimli programda yer almıştır. Bu programı Zafer Gündoğdu hazırlayıp sunmuştur. Bu sürelerde aynı anda birçok kanalda, radyoda ve konserlerde türkülerini seslendirmiştir.

2013’te Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Bakü’deki bir üniversite beraberliği ile düzenlenen Azerbaycan Ordu Günü etkinliklerinde Bakü-Yeşil tiyatro sahnesinde solist olarak bulundu.

2014’te Ardahan Valiliği bir albüm çıkarmak istemiştir. Albümün adı Ardahan Türküleri, bu projede yer almıştır.

2014 yılının Mart ayında Ayvalık’ta Geleneksel Türk Müziği Atölyelerinden olan Ses Atölyesinin eğitimcisi olarak görev aldı. Eğitimleri makamsal müzik konusunda eğitim almak isteyen Fransız müzisyenlere eğitim vermiştir. Fransız müzisyenlere Türk Halk Müziğini ve Türk kültürünü aktarmak için elinden geleni yapmıştır.

2015 yılının Şubat ayında TRT Müzik kanalında ekranlara gelen Sıra Sende Türkiye isimli yarışmaya katılmıştır. Yarışmayı üçüncü olarak bitirmiştir.

2015 yılının Mart ayında Bi Haber adlı ilk albüm çalışmasını dinleyicileriyle buluşturmuştur.

2016 yılının Mart ayında Gel Sevduğum adlı ilk single parçasını dinleyicilerine sunmuştur. İkinci single çalışmasını ise 2016 yılının Ağustos ayında çıkarmıştır parçasının ismi ise Küp İçinde Nişasta’dır.

2016 2017 yılları arasında TRT Müzik kanalında yayınlanan ve canlı olarak ekranlara gelen Aşk İçin müzik ve eğlence programını hazırlayıp sunmuştur.

2015 yılında ilk albümünü çıkaran Elif Buse Doğan ikinci albümünü 2018 yılının 23 Şubat tarihinde çıkarmıştır. Albümünün ismi Elif Zamanıdır. Şimdiler de TRT Müzik kanalında program sunmaya devam etmektedir.          

2019 yılının 12 Nisan tarihinde üçüncü single çalışması olan Telli Turnam parçasını çıkarmıştır. Ekim ayının 18’inde ise Bir Nefes Gibi isimli dördüncü single çalışmasını sevenleri ile buluşturmuştur. Son olarak 2020 yılının 28 Şubat tarihinde Yaş isimli single parçasını çıkarmıştır.

Elif Buse Doğan, TRT Müzik kanalında yayınlanan Nefesten Sese isimli müzik ve eğlence programını sunmaya devam etmektedir. Müzik programını Serkan Çağrı ile birlikte her Pazar akşamı saat 21.00de hazırlayıp sunmaktadırlar.

Elif Buse Doğan aynı zamanda Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği korosu konserlerine ve solo konserlerine de devam etmektedir.

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x