İsim Anlamları

Enis İsmi Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Enis ismi anlamı ve özellikleri, erkek çocuk bekleyen ve çocuklarının ismini kararlaştırmak isteyen aileler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Aynı zamanda pek çok kişi kendi isminin ya da yakınlarının isminin anlamını öğrenmek isteyebilmektedir. Enis ismi hem anlamlı hem de telaffuzu kolay bir isim olması bakımından öne çıkan bir isimdir. Ülkemizde orta yaygınlıkta kullanılmakta olan bu isim, 4 harften oluşmaktadır. Yaklaşık olarak Türkiye’de belirlenmiş olan Enis isimli insan sayısı 12295’tir.  Bu bilgi zamanla değişebilmekle birlikte ülkemizde en çok tercih edilen 324. İsim olarak değerlendirilmektedir. Kısa ve kullanımı kolay olmasının yanında anlamlı olması ile de ailelerin tercih edebileceği bir isim olarak öne çıkmaktadır.

Enis İsminin Kurandaki Anlamı

Enis isminin Kurandaki anlamı düşünüldüğünde öncelikle pek çok aile açısından tercih edilecek olan ismin Kuran’da geçiyor olmasının önemsendiğini vurgulamak gerekmektedir. Aileler çocuklarının isimlerinin dinlerine uygun olmasını son derece önemseyebilmektedir. Bu çerçevede İslam ülkelerinde sıklıkla Kuran’da geçen isimler tercih edilmektedir. Enis adının Kurandaki anlamı söz konusu olduğunda ise bu ismin Kuran’da geçmediğini belirtmek gerekir. İsim Kuran’da geçmediğinden Kuran’dan bir anlamı da bulunmamaktadır.

Enis İsminin Özellikleri
Enis İsminin Özellikleri

Enis İsminin Özellikleri

Enis isminin özellikleri konusunda ismin anlamından hareket ederek özellikleri konusunda fikir yürütmenin doğru olacağını vurgulamak gerekmektedir. Dost arkadaş ya da sevgili anlamına gelen bu isme sahip kişiler hassas yapıları ile öne çıkmaktadır. İletişim becerileri kuvvetli olan ya da kendi içine dönük olarak değerlendirilebilecek yapıda olan bu kişiler, düşünceli olmalarıyla bilinmektedir. Duygusal yapıları sayesinde etrafında olup biteni derin bir anlayışla kavrayabilmektedirler.

Reklamlar

Enis İsminin Ebced Değeri

Enis adının ebced değeri, ailelerin isim seçme açısından önemsediği konulardan biridir. Kişinin artı ve eksi yanları hakkında fikir edinmeyi sağlayan ebced değeri birçok kişi için son derece gerçekçidir. Bu değeri önemseyen ve buna uygun isim vermek isteyen kişiler açısından tercih edilecek ismin hangi değere denk düştüğü konusu büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanında kişiler kendi isimlerinin değerini öğrenerek kendileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilmekte ya da çevresinden biriyle ne kadar anlaşabileceğini değerlendirmek isteyebilmektedir. Bu bağlamda Enis adının ebced değeri 121’dir.

Enis İsminin Harf Analizi
Enis İsminin Harf Analizi

Enis İsminin Harf Analizi

Enis adının harf analizi, tek tek harflere bağlı olarak bu isme sahip kişilerin hangi özelliklere yatkın olduğunun değerlendirilmesidir. İsimler insanların kişiliği üzerinde büyük bir etki yaratmaktadır. Bu ismin harfleri analiz edildiğinde şu sonuç çıkmaktadır:

  • E: Duygularını yoğun yaşayan bir kişiliğe işaret eder. Kişi üzüntüyü de mutluluğu da çok kuvvetli bir şekilde yaşayabilmektedir.
  • N: Sezgilerin son derece kuvvetli olduğunu göstermektedir. Bu kişiler hisleriyle karar verdiklerinde hayatlarında çok doğru seçimler yapabilmektedirler. Büyük bir derinlikleri bulunmaktadır.
  • İ: Kişinin duygusallığının oldukça yüksek olduğunu gösterir. Kişi kolay incinebilen, hassas yapısıyla öne çıkmaktadır. Karşı tarafa bu özelliklerini yansıtmasa dahi kolayca etkilenebilen yapıda olması ve hassaslığı belirgin yönlerindendir.
  • S: Hayalperestliğe işaret eder. Kişi zaman zaman adeta hayal dünyasında yaşayabilecek yapıda olabilmektedir. Hayal dünyasının renkli olması kişinin zihinsel gelişmişliğini de gösterebilmektedir.

Enis ile Akrostiş

Enis ile akrostiş kolayca yazılabilecek özelliktedir. İsimde özellikle sesli harflerin yarı yarıya bulunması, akrostiş yazmayı kolaylaştırmaktadır. S harfinin bulunması sebebiyle sevgi temalı bir akrostiş yazılması kolaydır.

Enis İsmi Kuranda Geçer mi?

Enis Kuranda geçer mi? Sorusunun yanıtı hayır olmaktadır. Kullanım tercihi yüksek olan bu isim Kuran’da geçmemektedir.

Reklamlar

Enis İsmi Tek Başına Konulur mu?

Enis tek başına konulur mu? Kısa bir isim olmasından ötürü farklı isimlerle birlikte kullanımı tercih edilebilecek özelliktedir. Buna karşın ismin tek başına kullanımı da son derece hoş bir etki yaratmaktadır.

Enis İsmi Caiz mi?

Enis İsmi Caiz mi?

Enis caiz mi? Çocuklarına dini açıdan sorun teşkil etmeyen bir isim koymak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Enis, caiz olmayan bir isim olarak geçmemektedir. Bu nedenle rahatlıkla tercih edilebilecek özelliktedir. Bununla birlikte yine de kişilerin isim tercihinde ismin hangi manaya geldiğine özen göstererek seçim yapması önemlidir.

Enis İsminin Kökeni

Enis adının kökeni Arapça’ dır. Ülkemizde pek çok kişi için Türkçe isim kadar Arapça kökenli isimler de tercih edilmektedir.

Ayrıca yazımızı beğendiyseniz Burak İsminin Anlamı ve Özellikleri Nelerdir? adlı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Yeni yayınlanan videolarımızdan haberdar olmak için YouTube kanalımızı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx