Sağlık

Erkeklerde Sabah Cinsel İstek Ve Mutluluk Çubuğu İle Kalıcı Çözüm

Bu makale, erkeklerde sabah yoğun ereksiyon hissi hakkında bilgi vermektedir. Sabah ereksiyonunun penis damarlarındaki sinir ve endokrin sistemlerin karmaşık etkisiyle meydana geldiği belirtilmektedir. Ereksiyon hissinin başlaması için uygun uyarılmanın sağlanması gerektiği vurgulanmaktadır. Mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protez implantı, cinsel ilişkiye girecek düzeyde sertleşemeyen penisin tedavisi için uygun fonksiyon kazandırılması amaçlanmaktadır. Ameliyat sonrası süreçte doğru bakım ve tedavi ile istenilen işleve sahip penis kazanmanın mümkün olduğu ifade edilmektedir.

Erkeklerde Sabah Cinsel İstek Ve Mutluluk Çubuğu İle Kalıcı Çözüm 2024

Günlük hayatımızdaki ilişkilerde en çok merak edilen konular arasında erkeklerin yoğun ereksiyon hissi ile uyanmalarıdır. Özellikle sabahleyin yoğun olarak hissedilmektedir. Penis damarlarındaki sinir sistemi ve endokrin sistemdeki karmaşık etkiye karşı meydana gelmektedir. Cinsel uyarım gerçekleştiği anda erkeklerde sabah cinsel istek en üst hormonal düzeyde gözlenmektedir. Uyarım anı başladığı anda beyin, sinirlere kimyasal mesajlar göndererek penis kan akışı gerçekleşir. 

Ereksiyon Hissi Neden Sabah Gerçekleşir?

 Kan, penis kaslarına sıkışıp kaldığı anda penis büyür bu durumun sonucu da ereksiyon ile sonuçlanır. Beynin bu tepkimeyi gerçekleştirmesinde testosteron gibi hormonların da büyük etkisi vardır. Gece boyunca bir kaç kez gerçekleşen ereksiyon sabah uyandığında beyin ile iletişimi sonucunda bu etkisini büyük ölçüde sürdürmektedir. Sabah uyanıldığı anda maksimum düzeyde alınan uyku sebebiyle hormonal kalite artarak ereksiyon düzeyi de devam etmektedir. 

 Ereksiyon Hissi Başladığı Anda Ne Yapılmalıdır?

 Ereksiyonun başlaması için penisin görüntü, düşünme, dokunma, koku, ses gibi etkenlerle uyarılmanın başlanması sağlanmalıdır. Uygun uyarılma sonucu beyin penise aktive edici sinyaller gönderilerek sertleşmenin başlangıcını sağlamaktadır. Uyarıcı sinyaller ile peniste bulunan atar damarlar genişleyerek kan miktarı artar. Artan kan damarları penisi çevreleyerek penisin büyümesine ve sert yapı kazanmasına olanak sağlamaktadır. Uyarılmanın yanında sabah uyanıldığında idrar torbasının maksimum düzeyde olması ereksiyon hissini daha da arttırmaktadır. 

  Mutluluk Çubuğu Nedir?

 Cinsel ilişkiye girecek düzeyde sertleşemeyen penisin uygun tedavi yöntem ve amaçlarıyla uygun fonksiyon kazanması amaçlanmaktadır. Bunun için halk arasında mutluluk çubuğu olarak adlandırılan penil protez implantı penise ameliyatla takılarak fonksiyon oluşturulur. Çok sayıda şekli ve seçeneği ile uygun fiyatlarda piyasada yer almaktadır. Yüksek düzeyde maliyeti olmamasına karşılık kalp, böbrek, şeker vb. rahatsızlıklarının olmamasına özen göstererek hastaya takılmaktadır. 

  Mutluluk Çubuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Mutluluk çubuğu, uygun şartlar eşliğinde penise uygun boyutlu takılarak belirli düzeyde işlevini arttırmaktadır. Bunun için tedavi şartları sağlanarak gerekli şartlar göz önüne alınarak ameliyat işlemi  hekim kontrolünde gerçekleşmektedir. Çok fazla basınca ve darbeye uğratılmadan hassas karakteri dikkate alınarak korunmalıdır.

Mutluluk Çubuğu İmplant Süreci Nasıl İlerlemektedir?

  Mutluluk çubuğu ameliyat süreci istisnai durumlar haricinde 1-2 saat aralığında sürmektedir. Tek parçalı veya üç parçalı yapılarda bulunmaktadır. Üç parçalı protezlerin 5 yıllık süre zarfının sonucunda çıkarılarak yenisi takılmalıdır. Enfeksiyon meydana gelme oranı düşük de olsa belirli riski bulunmaktadır. Ameliyat sonrasında peniste belirli oranda küçülme gözleniyor. Ameliyat sonrası süreçte doğru bakımla istenilen işleve sahip penis kazanmak oldukça mümkün olmaktadır. 

admin

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx