Magazin

Ezgi Zorba Kimdir?

Reklamlar

Ezgi Zorba Youtube kanalındaki film incelemeleri ile sevilen ve büyük bir takipçi kitlesine ulaşan youtuber, kanalından önce spikerlik ve prodüksiyonlar da çalışmıştır.

Ezgi Zorba Kaç Yaşında?

Ezgi Zorba 1992 yılında doğmuştur. 2023 itibari ile 31 yaşındadır.

Ezgi Zorba
Ezgi Zorba

Ezgi Zorba’nın Boyu

Ezgi Zorba’nın Boyu 1.75 cm’dir.

Reklamlar

Ezgi Zorba’nın Üniversite Hayatı

Ezgi Zorba Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon İletişim bölümünü bitirmiştir. Tv Program yapımcısı ve sunucu olmak istemiştir. Bunun okulu bitirdikten sonra Dialog kurumunda spikerlik ve sunuculuk eğitimi almıştır.

Ezgi Zorba’nın Kariyer Hedefi

Ezgi Zorba’nın hedefi televizyon programı yapımcısı ya da sunucu olmaktır. Bunun için Dialog kurumunda spikerlik ve sunuculuk eğitimleri almıştır. Hayatını sadece hislerine göre devam ettiren bir insan olduğunu söylüyor.

Ezgi Zorba
Ezgi Zorba

Ezgi Zorba Nasıl Youtuber Oldu?

Ezgi Zorba Radyo ve Televizyon İletişim bölümünü okurken, 32.gün programı ile sektöre giriş yapmıştır. Okulunu bitirdikten sonra da kamera arkasında çalışarak orayı deneyimlemek istemiştir. Kamera önüne geçmeden kamera arkasındaki işlerin nasıl geçtiğini öğrenmek istediğini dile getirmiştir. Bu isteğinden dolayı çok farklı görevlerde çalışmıştır. Prodüksiyon da cast sorumlusu olarak da çalışmıştır, kostüm ekibinde de çalışmıştır. Örneğin Umutsuz Ev Kadınları dizisini kostüm ekibinde yer almıştır.

Sonrasında ilk sunuculuk deneyimi olan Trt Belgesel kanalında yapmıştır. Fuar Zamanı isimli programı sunmuştur.  Daha sonra ise Okan Bayülgen’in ekibine girerek burada kamera önüne odaklanmıştır. Yeni bir kanal açılacak ve orada sinema programı sunacaktı, fakat işlerin ters gitmesiyle kanal açılmamıştır. Kanal da açılmayın sektöre dönmemiştir.

Reklamlar

Hayalindeki sinema kanalını youtube kanalında açmaya karar vermiş ve Ezginin Kanalı isimli Youtube kanalını açmıştır. Kanalının isminin Ezginin Kanalı olmasının sebebi Ezgi’nin TV’de yer edinemediğinden bu da benim kanalım deme şekli olmuştur.

Ezgi Zorba iki kişilik bir ekip olduklarını ve videoları çekmeden önce hazırlık yaptıklarını söylüyor. Metin üzerinden ilerleyip video çekerken hata yapmak ya da durup düşünmek istemediği akıcı konuşmak istediği için. Metin hazırlayarak vurucu cümleleri seçme şansı olduğunu söylüyor.  Sevgilisi Anıl ile birlikte ekiptirler ve ikisi metin hazırlarken uzun uzun düşünüp önemli noktaları analiz ediyorlar.

Film veya diziyi izleyip metin hazırlamak ve video çekmek en az iki günlerini aldığını dile getiriyor. Çekimler için evde bir odasını ayırmıştır. Çekimi Greenbox, mikrofon, softbox ışıklarla tamamlıyorlar. Sonrasında Anıl kurgu kısmı il ilgileniyor ve I Movie programı ile editliyor ve videonun daha eğlenceli olması için After Effects programını da kullanıyor.

Kanalına video yükledikten sonra kısa bir zamanda 1 ay içinde 10 bin aboneye ulaşmıştır. Bu abone sayısında ilk marka reklamını almıştır. Ve şimdilerde de büyük markalarla çalışmalara devam etmektedir. Sektörde çalıştığı zamandan çok daha iyi çalıştığından çok daha fazlasını Youtube ile kazandığını dile getiriyor. İşini sevdiği için ve insanlara ulaşmasının da kendisini çok mutlu ettiğini söylüyor.

İzleyici kitlesinin okumayı, araştırmayı seven, gelişime açık ve heyecanlı genç bir kitle olduğunu dile getiriyor. Kanalının yaş istatistiklerine göre izleyici kitlesinin 18-24 yaş arasında olduğunu söylüyor.

Çok para kazanmak için insanların sevmedikleri işleri yapmasını doğru bulmadığını insanların sevmedikleri işi bir yere kadar yapabileceklerini söylemiştir. Herkes Youtube kanalı bile açacaksa kendi ilgi alanına uygun bir alan seçmelidir demiştir.

Ezgi Zorba’nın Kullandığı Figürler

Videolardaki figürlerin sevgilisi Anıl’ın küçüklüğünden kalma figürler olduğunu dile getiriyor. Yeni figürleri de figür satan dükkanlardan aldıklarını dile getiriyor. Çizgi roman yayın evlerinden ve ya yurt dışından getirttiklerini söylüyor.

Ezgi Zorba’nın En Çok Marvel ile İlgili Çekim Yapması

Talepler hep Marvel üzerine olduğunu herkesin bu fantastik dünyanın içinde olmayı çok sevdiğini dile getiriyor. Ezgi kendisinin de bu evrenin içinde olmayı çok sevdiğini söylüyor. Ve Marvel’de çok malzeme ve konuşacak konunun fazla olmasından dolayı çok tercih ettiğini söylüyor. Ama diğer yapımlara da zaman ayırdığını söylüyor. 

Ezgi Zorba’nın Marvel’de En Beğendiği Film Nedir?

Ezgi Zorba Marvel’de en sevdiği filmin Avengers olduğunu söylüyor. Avengers’ta bütün kahramanlar bir arada olduğu için çok mutlu olmuştur. Aynı zamanda Captain America Civil War’ı da çok sevdiğini söylüyor. Gelmiş geçmiş en güzel filmin de Titanic olduğunu dile getiriyor.

Ezgi Zorba
Ezgi Zorba

Ezgi Zorba’nın Tv Çalışmalarına Devam Edecek Mi?

Ezgi TV’den Youtube ye geldiği için yaptığı işten çok memnun olduğunu dile getiriyor. Ama kendisini yansıtacak bir proje olursa televizyon sektörüne girebileceğini söylüyor. Ancak Youtube de memnun olduğunu başka bir arayışının olmadığını dile getiriyor.

Ezgi Zorba’nın Son zamanlarda En Çok Beğendiğin Dizi Hangisi?

Ezgi Zorba en sevdiği dizilerin La Casa De Papel ve Game Of Thrones olduğunu dile getiriyor.  Ayrıca Game of Thrones dizisinde bir karakter olsa Arya olmak istediğini dile getiriyor. Arya gibi tahtlarda, kavgalarda, savaşlarda, krallarda gözüm olmayacağını dile getiriyor.

Ezgi Zorba’nın Hakkında

En sevdiği süper kahraman Hulk’tur. Ezgi Zorba Fenerbahçe taraftarıdır. Ezgi Zorba’nın Youtube kanalının adı Ezginin Kanalı şeklindedir. Kanalının 623 bin abonesi vardır. Instagram hesabındaki ismi de ezginin kanalı şeklindedir. Ve hesabının 133 bin takipçisi vardır.

Yazımız ilginizi çektiyse daha önce yazdığımız Ecmel Soylu Kimdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx