Cilt Bakımı

Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma, yüzyıllardır kadınlar arasında kullanılan bir yöntemdir. Kantaron yağı öyle şifalıdır ki cilt yaralarından, koyu lekelere, güneş lekelerine, doğum lekelerine, yaşlılık lekelerine, yanık izlerine, kesiklere ve sıyrıklara iyi gelen bir doğal bileşendir. Sarı Kantaron yağı ile cilt beyazlatma nasıl yapılır? Bunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kantaron Yağı Nedir?

Kadife çiçeği yağı gibi, bu da birçok evde geleneksel olarak bulunan temel bitkisel ürünlerden biridir. Güçlü flavonoidlerle dolu olan kantaron yağı, hasarlı cildi yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur. Elastin destekleyici etkisi, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmada yararlıdır, anti-inflamatuar etkileri onu en iyi akne önleyici ajanlardan biri yapar.

Kantaron yağı fototoksiktir yani cildin UV ışığına karşı daha hassas olmasına neden olur. Bu da cildinizde kullandıktan sonra güneş ışığına maruz kalmamanız gerekir. Kantaron yağının güçlü antienflamatuar etkileri vardır. Cildinizin elastikiyetini destekler ve hasarlı cildi rahatlatır. Ayrıca kantaron yağı ile cilt beyazlatma yapılabilir. Çünkü bu madde ciltteki hiperpigmentasyon ve koyu lekeleri giderir.

Reklamlar
Sarı Kantaron Yağı
Sarı Kantaron Yağı

Kantaron Yağı Faydaları

Kantaron yağı, iltihaplı cilt endişelerini yatıştırır, sinir ağrısını hafifletir ve yara iyileşmesine yardımcı olur. Kantaron yağı geleneksel olarak bir yara iyileştirici olarak kullanılmıştır. Özellikle sinir bölgelerinde morluklar, ezilmeler ve yaralarda büyük bir iyileştiricidir. 

Kantaron yağının birçok farklı faydası vardır. Hasarlı cildi yatıştırmaya ve onarmaya yardımcı olur, yara izlerini yumuşatır. Zona sinir ağrısı dahil sinir ağrılarını yatıştırır. Siyatik ve nevralji için kullanılabilir.

Küçük yanıkların iyileşmesi ve yanık izlerinin giderilmesi için uygulanır.  Akne ile ilişkili kızarıklık ve ağrılı cildi hafifletir. Bu yağı etkilenen bölgelere günde iki kez uygulayın.

Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?

Kantaron bitkisinin yapraklarının dolu olduğu küçük delikler, derinin tüm gözeneklerini andırır ve bu nedenle orada olabilecek tüm yaralar ve yaralar için faydalıdır.

Reklamlar

Güzel sarı çiçeklerin yaprakları boyunca küçük siyah noktalar vardır. Çiçeği parmaklarınızın arasına sürdüğünüzde parmaklarınız kırmızıya boyanacaktır. Bu, bitkiyi ve sağladığı ilacı tanımlamanın başka bir harika yoludur. 

Kantaron yağı bu yüzden parlak ve güzel kırmızı bir ilaçtır. Bu, ilacın kaliteli ve uygun şekilde hazırlandığını bu şekilde anlarsınız. İnanıyorum ki, kurutulmuş bitki materyalini kullanırsanız, dikkatli bir şekilde hasat edilmiş bitkileri kullanarak elde ettiğiniz derin zenginliği elde edemeyeceksiniz. Kantaron bitkisi ile ilaç yaparken onu da güneşte bırakmak istersiniz. Bunu diğer yağlar veya tentürler için önermiyorum ama kavanozlarınızı güneş ışığına koymanız gerekiyor. Bitki materyali ve güneş ışığının bitkideki hypericum’u çekmesiyle kimyasal bir reaksiyon meydana gelir ve bu da ona güzel rengi veren şeydir. Kurutulmuş kantaron kullanırken bu kadar kaliteli bir ilaç elde edeceğinizi sanmıyorum bu yüzden sadece taze kantaron kullanmanızı öneriyorum.

Sarı Kantaron (Hypericum Perforatum)
Sarı Kantaron (Hypericum Perforatum)

Sarı Kantaron (Hypericum Perforatum) Yağı

Berrak bir şişede ise yağı satın alırken kaliteyi görebileceksiniz, kaliteli yağ parlak bir şeker kırmızısı ile güzel bir koyu kırmızıya benziyor ve eğer satın almak istiyorsanız etikete bakın. 

Sarı kantaron yağı güneş yanığı ve diğer birinci derece yanıklar için harikadır. Sarı kantaron yağı  morluklar, iltihaplar ve sıyrıklarda kullanılabilir.

Sarı kantaron yağını tek başına kullanabilirsiniz ama aynı zamanda gerektiğinde başka yağlarla da karıştırabilirsiniz. Ağrılı ve ağrıyan kasları iyileştirmek için altın başak yağı, zencefil yağı, zerdeçal yağı ve lavanta yağı ile sarı kantaron yağını karıştırabilirsiniz.

Sarı kantaron yağını yapmak için, yollardan uzak bitkilerden ve diğer olası kirlilik alanlarından uzak yerlerden sarı kantaron bitkilerini toplayın. Onları bulduğunuzda bitki miktarının bilincinde olmak önemlidir. Sadece birkaç tane varsa, onları bırakın. Vahşi bir toplayıcı olarak, hasatınızın etik bir şekilde yapıldığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Sadece ihtiyacınız olanı hasat edin.  Çiçeklenme zirvesinde olan sağlıklı, canlı bitkileri bulun. 

Bir yıl için ihtiyacınız olan kantaron bitkisini topladıktan sonra, bitkinin çiçek ve yapraklarını alın ve büyük bir cam kavanoza doldurun. Daha sonra kavanozu zeytinyağı, badem yağı, susam yağı, üzüm çekirdeği yağı ya da jojoba yağı gibi yüksek kaliteli bir yağla doldurun. Kendi harika tıbbi özellikleri için ve aynı zamanda uzun raf ömrü ve stabilitesi için sıklıkla organik bir zeytinyağı kullanıyorum. 

Kavanozu yağla doldurduktan sonra, bir şişi alın ve bitki materyalini yavaşça kavanozdan aşağıya doğru itin. Bu, hava kabarcıklarının yüzeye çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu biraz zaman alabilir bu yüzden sabırlı olun. Kabarcıkların çoğunu dışarı çıkardıktan sonra kavanozu kapatın, ancak daha fazla havanın salınması gerekiyorsa diye sıkıca kapatmayın. Kavanozu evde tutacaksanız, güneşli bir yere koyun. Kavanozunuzu dışarıda güneşin altına da koyabilirsiniz. Yağlarımın süzülmeden önce en az altı hafta bekletilmesi gerekir. Düzenli olarak kavanozu çalkalayarak kontrol etmelisiniz. Altı hafta sonra yağı süzün ve güzel bir kavanoza koyun, etiketleyin ve bolca kullanın. 

Sarı Kantaron Yağı
Sarı Kantaron Yağı

Kantaron Yağı ile Yüz Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma için kantaron yağını direk cildinize uygulayabilirsiniz. Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yapmak için bir serum hazırlayabilirsiniz. Cilt için derinlemesine besleyici ve onarıcı bir yağ oluşturmak için çeşitli yağ kaynaklarını, özleri ve uçucu yağları birleştirir. Yüzümde, boynumda ve omuzlarımda hem sabah hem de gece kullanıyorum. Bu karışım aynı zamanda yara izlerini iyileştirmek için de idealdir. Bu serumu kullanarak cildinizdeki koyu lekeleri giderebilirsiniz.

Bu serumu hazırlamak için altmış gram taze demlenmiş sarı kantaron yağı, bir tatlı kaşığı biberiye yağı, on iki damla altın otu yağı ve yirmi damla lavanta esansiyel yağını temiz bir damlalıklı cam şişeye alın. İyice karıştırın. Bu serumu yaklaşık üç ay kullanabilirsiniz. 

Begonya Kadın YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx