Sağlık

Fastjel Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fastjel Krem Ne İçin Kullanılır?

Reklamlar

Fastjel aslında ciltteki ağrıyı ve iltihabı tedavi eden çok etkili ve güçlü bir jel krem formudur. Peki Fastjel nedir, fastjel krem ne işe yarar, faydaları nelerdir, özellikleri nelerdir, muadilleri nelerdir ve yan etkileri nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ediyor musunuz? O zaman yazımızı okumaya devam edin.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Fastjel Ketoprofen Nedir?

Bu jel krem, steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaç kategorisine girer (NSAID). Bu jel krem, vücutta iltihap ve ağrıya neden olan hormonları yok etme görevini yapar. Bu jel krem, artritin sebep olduğu ağrı veya iltihabı iyileştirmek amacı ile kullanılır. Bu jel krem aynı zamanda hafif ila orta derecede ağrı veya adet ağrısını tedavi etmek için de kullanılır.

Artrit tedavisinde sadece Fastjel uzatılmış salımlı kapsüller etkilidir. Bu jel krem formu akut ağrıyı tedavi etmek için yeterince hızlı çalışmaz. Bu jel krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Fastjel Etken Maddesi

Bu jel kremin etken maddesi ketoprofen adlı bir maddedir.

Fastjel Krem Muadili

Artrocol Jel, Artrocol Enjeksiyonluk Çözelti Içeren 5 Ampül, Artrocol Kapsül, Bi-profenid Uzatılmış Salımlı Çentikli, Bi-profenid Tablet, Catoxfen Enjeksiyonluk Çözelti, Ketober Sprey, Ketober Gargara, Mivelin Kapsül, Nevrozz Enjeksiyonluk Çözelti, Profenid Jel, Profenid Şurup, Profenid Supozituar, Profenid Ampül, Proflam Şurup Ve Vaniket Jel bu ürünün muadilleridir.

Fastjel Kullanım Amacı
Fastjel Kullanım Amacı

Fastjel Kullanım Amacı

Bu jel krem kullanmaya karar vermeden önce bu ilacın ve diğer tedavi seçeneklerinin potansiyel faydalarını ve risklerini dikkatle değerlendirin. Bireysel hasta tedavi hedefleriyle tutarlı olarak en kısa sürede en düşük etkili dozu kullanın. Bu jel krem, romatoid artrit ve osteoartritin belirti ve semptomlarının yönetimi için endikedir.

Bu jel krem, ağrının tedavisi için uzun süreli salınım özellikleri nedeniyle akut ağrının tedavisi için önerilmez. Ayrıca bu jel krem ayrıca primer dismenore tedavisi için endikedir.

Reklamlar

Fastjel Kullanım Alanları

Bu jel krem, vücuttaki özellikle kaslardaki ve eklemlerdeki ağrı ve iltihabı tedavi ettiği bilinir. Bu jel krem, özellikle artritin neden olduğu ağrı veya iltihabı yok ederek çalışır. Aynı zamanda regl ağrılarını geçirir. 

Fastjel Faydaları

Bu jel krem, romatoid artrit (genellikle el ve ayaklardaki küçük eklemleri etkileyen inflamatuar bozukluk), osteoartrit (eklemler arasındaki bağ kıkırdağında hasar), ankilozan spondilit (eklemler arasındaki tampon kıkırdağında hasar), omurga veya omurgada iltihap ve akut gut (eklemlerde ürik asit birikimi nedeniyle ağrılı, kırmızı, şişmiş eklemler) dahil olmak üzere herhangi bir artrit nedeniyle iltihap ve ağrının tedavisinde kullanılır. Ayrıca ağrılı adet kanamasında (dismenore) ve kemik ve kas (ortopedik) cerrahiyi etkileyen yaralanmaların ardından ağrı ve iltihapların kontrolünde kullanılır.

Fastjel Krem Hangi Ağrılarda Kullanılır?

 • Bel ağrısında (lombalji),
 • Kazalarda ve spor yaralanmalarına bağlı olarak incinme, şişme ve burkulma gibi ağrıların dindirilmesinde,
 • Ağır şiddette olmayan eklem iltihaplarında,
 • Hücre zedelenmesine bağlı (dejeneratif) eklem rahatsızlıklarında,
 • Romatizmadan kaynaklanan kas ve iskelet bölgesinde ağrı ile ödeme sebep olan durumlarda,
 • Omurlar arası eklemlerin sertleşmesi neticesinde görülen ağrılar için kullanılır.
Fastjel Krem
Fastjel Krem

Fastjel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu jel kremi, özellikle uzun süreli kullanıyorsanız veya yüksek dozlar alırsanız veya kalp hastalığınız varsa ölümcül kalp krizi veya inme riskinizi artırabilir. Kalp hastalığı veya risk faktörü olmayan insanlar bile bu ilacı alırken inme veya kalp krizi geçirebilir.
 • Bu ilacı kalp baypas ameliyatından hemen önce veya sonra kullanmayın (koroner arter baypas grefti).
 • Bu jel krem ayrıca ölümcül olabilen mide veya bağırsak kanamasına neden olabilir. Bu rahatsızlıklar bu jel kremi kullanırken, özellikle yaşlı erişkinlerde uyarı yapılmadan ortaya çıkabilir.
 • Alerjiniz varsa veya aspirin veya NSAID aldıktan sonra herhangi bir astım krizi veya şiddetli alerjik reaksiyonunuz varsa bu jel krem kullanmamalısınız.
 • Kalp hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, diyabet gibi hastalıklarınız varsa ve sigara içiyorsanız bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Kalp krizi, felç veya kan pıhtısı öykünüz varsa bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Mide ülseri veya kanama öykünüz varsa bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Astım hastalığınız varsa bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Karaciğer veya böbrek hastalığı veya sıvı birikmesi varsa bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Hamileliğin son 3 ayında bu jel kremi uygulamak doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamileyseniz bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.
 • Bu jel kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız, bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.
 • Bu jel krem, 18 yaşından küçük herhangi birinin kullanımı için onaylanmamıştır.
 • Bunun sizin için doğru tedavi olduğundan emin olmak için, bu jel kremi kullanmaya başlamadan önce, hamileyseniz veya emziriyorsanız bir doktor veya eczacı ile konuşmanız önemlidir.
 • Bu jel kremi kullanmaya başlamadan önce, astımınız veya başka bir alerjik rahatsızlığınız varsa bir doktor veya eczacı ile konuşmanız önemlidir.
 • Cilt rahatsızlığınız varsa veya egzama rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza bildirin. 
 • Steroid olmayan bir ağrı kesiciye (aspirin, ibuprofen, diklofenak ve indometasin gibi) veya başka bir ilaca karşı alerjik bir reaksiyon geçirdiyseniz mutlaka bu bilgileri ve tıbbi geçmişinizi doktorunuza bildirin.
Fastjel Krem
Fastjel Krem

Fastjel Kullanımı Nasıldır?

Tam olarak prospektüste belirtildiği gibi veya doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanın. Daha fazla miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Hastalığınızın tedavisinde etkili olan en düşük dozu kullanın.

Bu jel kremi uygulamadan önce mutlaka ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bu jel kremden ince bir tabakayı etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe ovalayın. Ardından tekrar ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Bu jel kremi, oda sıcaklığında nem, ısı ve ışıktan uzakta saklayın. Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Fastjel Açık Yaraya Sürülür Mü?

Hayır, bu jel krem açık yaralara uygulanmaz.

Fastjel Ağrı Kesici Mi?

Evet, bu jel krem ağrı kesicidir.

Fastjel Boyun Tutulmasında Kullanılır mı?

Evet, bu jel krem boyun ağrısına ve boyun tutulmasını tedavi eder.

Fastjel Bebeklerde Kullanılır Mı?

Hayır, bu jel krem bebeklere ve çocuklara uygulanmaz.

Fastjel Yan Etkileri

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir ancak birçok insanın yan etkisi yoktur veya küçük yan etkileri olabilir. Kabızlık, ishal, baş dönmesi, uyuşukluk, gaz, baş ağrısı, göğüste ağrılı yanma hissi, mide bulantısı ve mide bozulması gibi en yaygın yan etkilerden herhangi birinin devam edip etmediğini veya rahatsız edici olup olmadığını doktorunuza danışın.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar, kanlı veya koyu renk dışkı, üretilen idrar miktarındaki değişiklik, göğüs ağrısı, bilinç bulanıklığı, konfüzyon, koyu idrar, depresyon, bayılma, hızlı veya düzensiz kalp atışı, ateş, titreme veya sürekli boğaz ağrısı, zihinsel veya ruh hali değişiklikleri, bir kol veya bacağın uyuşması, tek taraflı zayıflık, kırmızı, şişmiş, kabarmış veya soyulmuş cilt, kulakların çınlaması, nöbetler gibi ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen tıbbi yardım isteyin ve bir doktora acil olarak başvurun.

Bunun dışında şiddetli baş ağrısı veya baş dönmesi, şiddetli veya kalıcı mide ağrısı veya bulantı, şiddetli kusma, nefes darlığı, ani veya açıklanamayan kilo alımı, ellerin, bacakların veya ayakların şişmesi, olağandışı morarma veya kanama, olağandışı eklem veya kas ağrısı, olağandışı yorgunluk veya halsizlik, görme veya konuşma değişiklikleri, kahve telvesi gibi görünen kusma, cilt veya gözlerin sararması gibi ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen tıbbi yardım isteyin ve bir doktora acil olarak başvurun.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, doktorunuza başvurun. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Bu kremi eczanelerden reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Fastjel Krem Prospektüs

Genel olarak Fastjel Krem, kazalardan kaynaklanan travmatik durumların iyileştirilmesi için uygulanan bir kremdir. Sporcu yaralanmaları, bel ağrıları, burkulmalar, ödemler, incinmeler ve morlukların tedavi edilmesi noktasında oldukça etkili bir kremdir. Bunun dışında eklem iltihabı, travmatik yaralanmalar, kas ve iskelet sistemindeki ağrı ve ödemi giderir. Ağrı kesici ve kas gevşetici özellikleri vardır.

Fastjel krem ne işe yarar ve fastjel krem ne için kullanılır yazımızın sonuna geldik. Bu konuda aşağıda yorumlarınızı ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılar Hirudoid krem hakkında yazdığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx