Sağlık

Hirudoid Krem Ne İşe Yarar?

Hirudoid Krem Faydaları

Reklamlar

Hirudoid krem farklı cilt hastalıklarının tedavisinde uygulanan bir ilaçtır. Peki Hirudoid krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Hirudoid Krem Nedir?

Bu krem, kozmetiğin ötesine geçen ve gerçek bilimi iyileştirmeye getiren sağlık ve güzellik ürünüdür. Bu krem, cildin dermis tabakasında bulunan vücudun doğal olarak oluşan MPS’sine benzer olan MPS (mukopolisakkaritler) içerir. Cildin iyileştirici özelliği dokuda MPS varlığına bağlıdır.

Reklamlar

MPS, doku rejenerasyonunun teşvik edilmesi ve şişlik ve iltihaplanmanın azaltılması gibi birçok özelliğe sahiptir. Hirudoid bu şekilde çürüklerin iyileşme süresini hızlandırır.

Hirudoid 20 gram ve 40 gram tüplerde mevcuttur. Her gram 3 mg mukopolisakkarit polisülfürik asit ester içerir. Tüm önde gelen eczanelerden temin edilebilir.

Hirudoid Forte Krem
Hirudoid Forte Krem

Hirudoid Forte Jel Nedir?

Bu krem, cildin dermis tabakasında bulunan vücudun doğal olarak oluşan MPS’sine benzer olan MPS (mukopolisakkaritler) içerir. MPS iyileşmeyi birçok farklı yol ile hızlandırır. Bölgeye kan akışını iyileştirir. Bağ dokusu matrisinde kolajen ve elastin liflerini artırarak doku yenilenmesini destekler. Hyaluronik asit içeriğini artırarak cildin nemlendirme kapasitesini artırır. Çürüklerin emilimini hızlandırır. Üstelik şişliği ve iltihabı azaltır.

Bu, sadece çürükler için değil aynı zamanda damarların yara izleri, burkulmalar ve çeşitli enflamatuar durumlar için iyileşme yararları ile sonuçlanır.

Reklamlar

Her zaman etiketi okuyun. Kullanım talimatlarını izleyin. Semptomlar devam ederse, sağlık uzmanınızla konuşun.

Bu kremdeki MPS su çekebilir ve bu nedenle bağ dokusunu gevşetebilir, bu da kalın bir yara izi oluşturan liflerin yoğun bir şekilde birikmesini önler. Hirudoid yara izlerini yumuşatır, skar dokusunun esnekliğini arttırır, kızarıklığı azaltır ve daha iyi bir kozmetik görünüm sağlar.

Burkulmaların ve diğer küçük yaralanmaların ağrısı yaygın bir sorundur ve sıklıkla günlük hayatımızı engellemeye neden olur. Bu krem, periferik kan damarlarını genişleterek kan akışını arttırır. Bu, sıvının dokulardan daha hızlı emilmesini sağlar. 

Bu krem, tıbbi gözetim altında damarların çeşitli enflamatuar durumları için kullanılabilir.

Hirudoid Krem
Hirudoid Krem

Hirudoid Forte Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, küçük kan pıhtılarının neden olduğu cilt yüzeyine yakın damarların iltihaplanmasını ve şişmesini gidermek veya hafifletmek için kullanılan bir kremdir. Heparinoid aktif maddedir ve cildin yüzeyinin hemen altındaki küçük kan pıhtılarını çözmek için çalışır. Krem günde dört kez uygulanmalıdır.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

Bu krem, iyileşme sürecini hızlandırarak çürükleri hızlı bir şekilde iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmış bir kremdir. Kozmetiklerin ötesine geçen bir sağlık ve güzellik ürünüdür.

Bu krem, cildin dermis tabakasında bulunan vücudun doğal olarak oluşan MPS’sine benzer olan MPS (Mukopolisakkarit polisülfat) içerir. Cildin iyileştirici özelliği dokuda MPS varlığına bağlıdır. Bilimsel çalışmalar, Hirudoid’deki MPS’nin çürükleri hızlı bir şekilde iyileştirmek için etkili konsantrasyonlarda dermis tabakasına nüfuz ettiğini göstermiştir.

Hirudoid Forte Krem ve Jel Farkı

Bu ilacın krem formu bandaj altında ve cildin kuru bölgeleri ile yüz bölgesinde kullanılır. Jel formunda olan ise bandaj dışında, kol ve bacak gibi yerlerde kullanılır.

Hirudoid Forte 0.445 Krem Nasıl Uygulanır?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun size tarif ettiği şekilde kullanın. Günde iki kez bu kremi ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe ovalayın. Ardından ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin.

İlginizi Çekebilir: Reparil Gel Nasıl Kullanılır?

Hirudoid Forte Jel Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, bu kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Nadiren, bu krem hassas bireylerde kızarıklığa neden olabilir. Bu durumda, kremi kullanmayı durdurun ve hemen doktorunuza başvurun.

Herhangi bir yan etki yaşarsanız, doktorunuzla, eczacınızla veya hemşirenizle konuşun. Bu broşürde listelenmeyen olası yan etkileri de kapsar.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

19 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
19
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx