İsim Anlamları

Berfin İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Berfin ismi geçmişten günümüze kadar gelip popülerliğini sürmekte olan bir isimdir. Etrafımızda sıklıkla karşılaştığımız Berfin isminin anlamı ve özellikleri anne babalar tarafından merak edilip araştırılmaktadır. Bu yazımızda da anne baba adaylarının doğacak bebeklerine isim ararken merak ettiği birçok konuyu detaylarıyla araştırmalarına yardımcı olmaktadır. Berfin isminin anlamı, Berfin isminin harf analizi, Berfin isminin özellikleri ve Berfin isminin numerolojisi gibi birçok konu başlığını detaylarıyla yazımızda bulabilirsiniz.

Berfin İsminin Anlamı ve Özellikleri

Berfin İsminin Anlamı

Berfin ismini güzelleştiren ve tercih edilmesinde en etken sebeplerinden biri şüphesiz ki anlamının güzelliğidir. Berfin isminin anlamı kar gibi tertemiz, beyaz ve saf olmasıdır. Kar ile ilgili ve kardan yapılmış bir nesne ya da kimse olarak da anlamlandırılmaktadır.

Berfin İsminin Özellikleri
Berfin İsminin Özellikleri

Berfin İsminin Özellikleri

 • Merhameti ve şefkatiyle bilinirler. Dost canlısı ve insancıldırlar. Arkadaşlarını seçerken oldukça seçicidirler. Güvendikleri, dost dedikleri kimseyi yarı yolda bırakmaz ve hayatlarının bir köşesinde hep bir yerleri vardır. Duygusal insanlardır.  En ufak bir şeye alınıp kırılganlık gösterebilirler. Bu yüzden de duyguları sürekli iniş çıkışlıdır.
 • İlişkilerinde aşkı doruklarında yaşayan insanlardandır. Duygusal boyutu da oldukça yüksek olduğu için romantik ve duygusal bir aşk hayatı istemektedir. Olaylara değişik pencereden bakmayı severler. Faklı çözüm üretmeye çalışır ve klasiklerden kaçarlar. Fakat bazen yanlış anlamaya meyilli olmalarından dolayı haksız yere karşı tarafa fazla yüklenebilirler.
 • İş dünyasında iyi gözlemci olması ve planlı hareket etmesi başarıyı getirmektedir. Modacı, yazar, ressam vb. gibi mesleklere yönelebilirler. Sorumluluk almaktan asla kaçınmazlar. Her işi yapabilirim havasında oldukları için bir iş bitmeden diğerine geçme durumu gözlemlenmektedir. Maymun iştahlılık bir tek işlerinde değil alışveriş durumunda da vardır. Aldığı kıyafetten çabucak sıkılabilir ve yerini doldurmak isteyebilir.
 • Standartları yüksek olduğundan lüksü severler. Bu lüks hayat için de çok çalışması gerektiğini bilir ve ona göre sorumluluklarını yerine getirirler. Yeni bir iş almaktan, sorumluluk altına girmekten korkmazlar. Ama bu durum yoğunlaşıp yorgun düşürebilir sizi. Aşırıya kaçıp işkolik olmayı engelleyememe gibi bir durum söz konusudur. Bu yüzden sınırlarınızı bilmeli ve gerektiği yerde durmayı bilmeyi öğrenmelisiniz.
 • Mantıktan önce duygularıyla hareket ederler. Hisleri de oldukça kuvvetlidir ama yine de hislerine güvenerek hareket etmemeleri gerekir. Hem duygusal yapısı hem hislerinin kuvvetli olması aldığı kararlar doğrultusunda hayal kırıklığına uğratabilir. Girdiği her ortamda kendisini çok iyi ifade eder ve dikkatleri üzerine toplamayı da ihmal etmez.

Berfin İsminin Harf Analizi

B:Hisleri oldukça kuvvetlidir. Hislerine dayanarak iş yapmayı severler. Tabi bazı durumlarda bu hisleri onları oldukça üzebilir. Umudu hiçbir zaman tükenmez ve her olaya umutla yaklaşır.
E:Tam bir arkadaş canlısınızdır. İyi ve güvenilir bir arkadaşlık yapınız vardır ve çevrenizde olan kişilere karşı destek olabilecek potansiyele sahip olduğunuzdan sizinle arkadaş olacak kişiler oldukça şanslıdır. Bunun yanı sıra bulunduğunuz ruhsal durum sürekli gelgitlidir. Üzüntülerinizi de sevinçlerinizi de bir arada yaşarsınız.
R:Kararsızlıkları bilinirler. Karar verirken oldukça zorlanırlar. Her şeyden tereddüt ederler. Acaba duygusu akıllarından hiç gitmez.
F:Olaylara karşı sergiledikleri sakin tavırlarıyla dikkat çekerler. Bu yüzden güvenilirdir. Fikirleri arkadaşları tarafından önemsenir.
İ:Hassas bünyeye sahip olmalarından dolayı oldukça kırılganlardır. Duygusal yönden iniş çıkışlara sahiptirler. Hemen incinip kırılabilirler.
N:Hisleri oldukça kuvvetlidir. Eğer içinden bir şey düşünüyorsa ve bu kesin olacak diyorsa o olay gerçekleşir. Ayrıca sağduyulu bir kişiliğe sahiptirler.
Berfin İsminin Harf Analizi
Berfin İsminin Numerolojisi
Berfin İsminin Numerolojisi

Berfin İsminin Numerolojisi Kaçtır?

Berfin ismi 6 harften oluşmaktadır.

Reklamlar
 • B: 2
 • E: 6
 • R: 21
 • F: 7
 • İ: 12
 • N: 17

Berfin İsminin Numeroloji Toplamı: 65 çıkmıştır.

Berfin İsmi Kur’an-ı Kerim’ de Geçiyor mu?

Bazı isimler Kur’an’da geçerken bazıları geçmemektir. Fakat bu bebeklerimize koyduğumuz isimlerin konulmaması gerektiği anlamına gelmemektedir. Berfin ismi de Kur’an’da geçmeyen güzel isimler arasında yer almaktadır. Gönül rahatlığıyla bebeğinize isim koyarken tercih edebilirsiniz.

Berfin İsminin Kökeni Nedir?

Berfin isminin kökeni Farsça ’ya dayanmaktadır.

Berfin İsminin Ebced Değeri
Berfin İsminin Ebced Değeri

Berfin İsminin Ebced Değeri

 • Ebced Değeri: 342
 • Arapça Yazılışı: برفين

Berfin İsmi ile İlgili Akrostiş

Bir sen varsın sevdiceğim şu dünyada
En mutlu günler için beklerim yolunda
Razı olmaz bu gönül senin yokluğunda
Fethettin gönlümü bir bakışınla
İsterim sonsuza kadar sen ol yanımda
Nefesim oldum benim sen varsın her duamda

Anne baba adaylarının bebeklerine isim arama durumunda en ince ayrıntısına kadar araştırması gerekir. Bebeklerimize verdiğimiz isimler karakterini oluşturmasında önemli etkisi vardır. Bizler de bu araştırmalarınızı yaparken merak ettiğiniz bütün bilgileri derleyip topladık. Berfin isminin anlamı, Berfin isminin özellikleri, Berfin isminin harf analizi ve Berfin isminin numerolojisi gibi birçok konu başlığını yazımızda bulabilirsiniz. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

Reklamlar

İlginizi çekebilir: Asude İsminin Anlamı ve Özellikleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx