Magazin

Gizem Üzel Kimdir?

Reklamlar

Gizem Üzel Hukuk mezunu başarılı youtuberdir. Aynı zamanda instagram hesabı ile içerik üretmeye başlamıştır. Başarılı influencer makyaj ve günlük yaşam üzerine içerikleri üretmektedir. Gizem Üzel’in doğum tarihi, yaşı, boyu, kilosu, burcu, eğitimi, ailesi ve hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Gizem Üzel Kaç Yaşında?

1994 yılında dünyaya gelmiştir. 2020 itibari ile 26 yaşındadır.

Gizem Üzel Doğum Tarihi

Gizem Üzel 26 Temmuz 1994 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Reklamlar

Gizem Üzel Hangi Burç?

Gizem Üzel Aslan burcudur.

Gizem Üzel
Gizem Üzel

Gizem Üzel’in Boyu

Gizem Üzel’in boyu 1.78 cm’dir.

Gizem Üzel Kilosu

Gizem Üzel 60 kilodur.

Gizem Üzel Eğitimi

Medipol Üniversitesinde Hukuk bölümünü okumuştur. Tam burslu olarak okumuştur.

Reklamlar

Gizem Üzel Aslen Nerelidir?

Gizem Üzel aslen Edirnelidir.

Gizem Üzel Ailesi

Gizem Üzel’in ailesi Edirne’de yaşamaktadır. Bir kardeşi vardır.

Gizem Üzel - Doğu Kaan Gürcanlar
Gizem Üzel – Doğu Kaan Gürcanlar

Gizem Üzel’in Sevgilisi

Gizem Üzel’in sevgilisinin adı Doğu Kaan Gürcanlar’dır. Sevgilisine liseden aşık beri olduğunu ve 8 yıl sonra tesadüfi bir şekilde karşılaşıp birbirlerinden çok hoşlanıp birlikte olduklarını söylemektedir.

Gizem Üzel Kimdir? 2024 Gizem Üzel

Gizem Üzel Sosyal Medya Hakkında

Gizem Üzel’in instagram hesabının ismi gizemuzel_ şeklindedir. Hesabının 226 bin takipçisi vardır. Hesabının ismi önceden gömlekte ruj izi şeklindeydi.  Youtube kanalının ismi de Gizem Üzel şeklindedir. Gizem Üzel’in kanalının konusu makyaj ve güzellik üzerine en çok yardımımıza koşan kanallardan birisidir.  Kanalının 88 bin takipçisi vardır.

Gizem Üzel normal hayatında da çok fazla makyaj yapmadığını ama aynı zamanda küçüklüğünde de herkesin yaptığı gibi annesinin makyaj çantasını karıştıran bir çocuk olduğunu söylemektedir. Daha sonra ergenlikle birlikte ay makyaj mı, O ne iğrenç şeklinde bir insan olduğunu ve arkadaşının atıığı bir videodan sonra başka makyaj videolarını da izlemeye başladığını yani aslında ve makyajı sevmeye başladığını söylemektedir. İzlediği makyaj videolarını kendi üzerinde denediğini ve elinin bu işe yatkın olduğunu fark ettiğini söylemektedir. Öncelikle yaptığı makyajları instagram hesabından paylaşmaya başladığını da ekliyor.

İnstagram hesabında paylaşım yaptığı sırada bir çok blogger takip ettiğini ve bu bloggerların takipçilerinin yorumlarına cevap vermemelerinin kendisini sinirlendirdiğini söylemektedir. Eğer hesap açarsan herkese cevap vereceğini ve herkese yardımcı olmaya çalışacağını düşündüğünü söylemiştir. Ve dediği gibi instagram kanalı açmış ve herkese yardımcı olmuştur çok da sevilmeye başladıktan sonra insanlardan Youtube kanalı açsana diye birçok mesaj aldığını söylemektedir.

Sonrasında gömlekte ruj izi isimli youtube kanalını açmıştır ve şimdilerde kanalının adını Gizem Üzel şeklinde değiştirmiştir. Kanalı çok sayıda aboneye ulaşmıştır. İlk açtığında videosunu telefonuyla çekmiş olmasına rağmen insanlardan çok güzel tepkiler aldığını ve kanalını geliştirdikçe değişen tepkilerin ilerledikçe insanların daha acımasız olmaya başladığını söylemektedir. İnstagram da daha küçük bir alandayken sadece kendisini seven insanlar takip ediyorken, bir anda youtubeye geçince videoların birçok insana ulaşmaya başladığı için gerçekten saçma sapan insanlarında kanalına gelmeye başladığını ve videoyu izleyip sadece hakaret içeren bir yorum bırakıp gittiğini söylemektedir.

Gizem Üzel Gömlekte ruj izi kanalının büyümesini sağlayan videonun 2 ayda nasıl 10 kilo verdim isimli video olduğunu söylemektedir. Gizem Üzel kilo verme hikayesini paylaştıktan sonra kanalının büyümeye başladığını dile getirmiştir. Yine kanalının büyümesinde faydalı olan videolardan biri ders çalışma yöntemlerini anlattığı bir videosu olduğunu ders çalışmakla ilgili  Ygs ve Lys’ ye nasıl hazırlandığını anlattığını söylemektedir.

Gizem Üzel makyaj videolarının daha az izlendiğini, çünkü daha küçük bir kesimin bu videoları izlediğini söylemektedir. Makyaja ilgisi olan kadınların izlediğini ama daha genel videoları genç, yaşlı, kadın, erkek herkesin izlediğini söylüyor. En basitinden kilo vermek isteyen herkesin kendisinin nasıl kilo verdiğini merak edip izlediğini kilo vermesi gerekmeyen insanların bile kiloluyken nasıl kilosuzken nasıl acaba diye merak ettiği için bu videoyu izlediğini söylemiştir. Konu genel olunca ilgi daha çok olsa da Gizem Üzel kendisinin iyi olduğu alanlarda video çekmeye çalıştığını iyi olmadığı alanlarda çıkıp bir şeyler öğretmeye veya önermeye çalışmanın kendisine mantıklı gelmediğini de ekliyor.

Youtube’da sürekli olarak video izleyen insanların yaş ortalaması 17-25 yaş arasıdır. Eğer Youtube kanalı açmayı düşünüyorsanız kanalınızın aktif olması gerekmektedir. Kısa bir süre video yüklemezseniz kısa bir sürede bile çok sayıda abone kaybedebiliyorsunuz. Şimdilerde insanlar televizyon izlemek yerine Youtube’da vakit geçirmeyi tercih etmektedir. Gizem Üzel insanların hayatlarından kaçmak, eğlenmek ve öğrenmek için video izlediğini söylemektedir.

Gizem Üzel Hakkında

Youtube televizyon gibi olmadığını, izlemek istenilen her şeyi kendiniz seçebiliyor olmanın etkisi olduğunu söylemektedir. İzlemek istediğiniz şeyi seçebildiğiniz için o günkü rutininizden kolaylıkla kaçabildiğinizi ve o yüzden kendisinin de daha çok eğlediği videoları izlemeye çalıştığını söylemektedir. Bu tarzdaki videoların kanala daha çok katkı sağladığı görüntülenme oranlarından da belli olmaktadır. Ayrıca Gizem Üzel çekerken en çok eğlendiği videolardan biri ise erkek arkadaşıyla olan meydan okuma videosu olduğunu da eklemiştir.

Gizem Üzel youtube aracılığı ile izlemekten en keyif aldığı kanalların Jaclyn Hill ve Kathleenlights olduğunu söylemektedir. Kanalının yapı taşlarının bu kanalların olduğunu düşündüğünü söylemektedir.

Gizem Üzel yapmaktan en keyif aldığı şeylerin makyaj yapmak, kitap okumak, yeni yerler keşfetmek, dans etmek, dizi izlemek olduğunu söylemektedir.

En sevdiği diziler Friends, Scandal, Game of Thrones, Suits, New Girl ve The Flash’tır. En sevdiği yemeklerin zeytinyağlı sarma ve taze fasulye olduğunu söylemektedir.

En sevdiği müzik tarzı Rock-on Roll olduğunu en sevdiği müzik grubunun The Beatles olduğunu sonrasında Stereophonics, Arctic Monkeys ve Oasis olduğunu söylemektedir. Türklerden de Teoman, Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer’i çok sevdiğini söylemiştir. Sevdiği Türk gruplarında Red, Mor ve Ötesi’dir. En sevdiği şarkının da değirmenler olduğunu söylemiştir.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx