Magazin

Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın’ın makyajsız hali!

Demet Akalın babası kimdir? Demet Akalın kızı kimdir?

Reklamlar

Demet Akalın, şarkıcı ve eski mankendir. Gölcük, Kocaeli’de doğdu ve lise eğitimini Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamladı. Annesinin teşvikiyle Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna giderek mankenlik odaklı bir kariyerin peşine düştü ve Neşe Erberk’in ajansında mankenliğe başladı.

İnternette sıkça aratılan başlıklara bakacak olursak ;

Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın Oğuz Kayhan? Demet Akalın Önder Bekensir? Ben Fero Demet Akalın sözleri?
Demet Akalın babası? Demet Akalın makyajsız hali? gibi sorular ile karşılaşıyoruz. Bu soruların ve merak edilen her şeyin cevapları bu yazıda. Öncesinde Demet Akalın’ı kısaca tanıyalım..

Reklamlar

Demet Akalın kimdir?

Demet Akalın, 23 Nisan 1972’de doğmuştur. Ünlü şarkıcı 50 yaşındadır. Gölcük, Kocaeli’de doğan Demet Akalın, ilk başta mankenlik odaklı bir kariyerin peşine düştü ve Neşe Erberk’in ajansında mankenliğe başladı. Ek olarak 1990’larda çeşitli sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde oyunculuk yaptı. Mankenlikle eş zamanlı olarak gazinolarda şarkı söylemeye başladı ve bunun bir sonucu olarak 1996’da ilk stüdyo albümü Sebebim’i piyasaya sürdü ancak çalışma çok ses getiren bir çıkış yapmasına yardımcı olamadı.

Yayımlandığı yıl Türkiye’nin en çok satan albümü olan Pırlanta dahil olmak üzere satış başarısı elde eden albümlerle 2010’larda Türk pop müziğindeki yerini korumaya devam etti. Türkiye’de liste başı olan Afedersin, Mucize, Toz Pembe ve Hayalet hitlerinin yanı sıra Tecrübe, Çanta, Olacak Olacak, Sabıka, İlahi Adalet ve Ders Olsun şarkılarında da başarısını gösterdi.

2006’da Oğuz Kayhan’la ve 2010’da Önder Bekensir’le yaptığı birkaç aylık evliliklerden sonra 2012’de Okan Kurt ile evlenerek 2014’te ilk çocuğu Hira’yı dünyaya getirdi. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.

Demet Akalın, 2006’da Oğuz Kayhan’la evlendi ve 3 ay sonra boşandı.2010’da Önder Bekensir’le yaptığı evlilik ise sadece 7 ay sürdü.

Reklamlar

Gelelim Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın Oğuz Kayhan? Demet Akalın Önder bekensir? Ben fero Demet Akalın sözleri?
Demet Akalın babası? Demet Akalın makyajsız hali? sorularının cevaplarına. Yazımızın devamında tüm bu başlıklara değineceğiz.

Demet Akalın kaç yaşında?

Anne olduktan sonra kısa sürede eski formuna dönen Demet Akalın, 23 Nisan 1972 doğumlu olup 50 yaşındadır. Güzel şarkıcı yaşını belli etmemekle beraber birçok genç kıza rakip olarak görülmektedir.

Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın'ın makyajsız hali!
Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın’ın makyajsız hali!

Demet Akalın aslen nereli?

23 Nisan 1972 tarihinde Ali ve Şenay Akalın çiftinin kızı olarak Gölcük, Kocaeli’de doğdu. Boşnak, Tatar ve Laz kökenli bir aileye doğdu. Aynı zamanda Roman kökenli olduğunu da söylemiştir.

Demet Akalın hangi burç?

Nisan ayının son haftası dünyaya gelen şarkıcı Boğa burcudur. Peki Boğa burcu kadınlarının özellikleri nelerdir? Gelin hep beraber göz atalım.

 • Boğa burcu kadını iş hayatında hırslıdır. Tuttuğunu koparan yapıdadır
 • Sevecekleri adamı didik didik ederler. Her özelliğini bilmek isterler.
 • Her konuda, detaycı ve özenlidirler. Saygı gösterip saygı bekledikleri söylenebilir.
 • Az kişiyi öz sever tabiri onun için uygundur. Anneye, ailelerine ve sevdikleri adama karşı düşkündür
 • Boğa burcu kadını, aşırı seviyede kıskançtır. Kıskanç olduğu kadar inatlaşmayı sever.

Demet Akalın boyu

Bir dönem mankenlik yapmış olan Akalın’ın boyu merak edilen sorular arasında yer almıştır. Başarılı şarkıcı 1.73 boyundadır.

Demet Akalın kilo

Mankenlik yaptığı dönemin yanı sıra, anne olduktan sonra formunu korumaya devam eden Demet Akalın, 64 kilodur.

Demet Akalın evli mi?

Demet Akalın, 2006’da Oğuz Kayhan’la evlendi ve 3 ay sonra boşandı.2010’da Önder Bekensir’le yaptığı evlilik ise sadece 7 ay sürdü. 2006’da Oğuz Kayhan’la ve 2010’da Önder Bekensir’le yaptığı birkaç aylık evliliklerden sonra 2012’de Okan Kurt ile evlenerek 2014’te ilk çocuğu Hira’yı dünyaya getirdi. Demet Akalın ile Okan Kurt, 11 Eylül 2018 tarihinde boşanmıştı. İkili kısa süre sonra yeniden aynı evde yaşamaya başladı. Şuan hala Okan Kurt ile evli.

Evlilikleri:
Oğuz Kayhan (e. 2006; b. 2006)
Önder Bekensir (e. 2010; b. 2010)
Okan Kurt (e. 2012)

Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın'ın makyajsız hali!
Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın’ın makyajsız hali!

Demet Akalın eşi?

Okan Kurt, 1982 yılında Mersin’de doğdu. Aslen Gaziantepli olan Okan Kurt, küçük yaşlardan beri ticaretle uğraşıyor. 5 yıl Amerika’da eğitim göre iş adamı, 2 yıl da İtalya’da yaşamıştır.

Başarılı iş adamı, 2012 yılında ünlü popçu Demet Akalın ile evlendi. Çiftin 2014 yılında Hira adını verdikleri kızı dünyaya geldi. İş adamı kimliğiyle tanınan Okan Kurt, eşi Demet Akalın’ın ‘Şerefime Namusuma’ klibinde oynamıştır.

Son dönemde Okan Kurt’un işleri bozuldu ve aile şirketleri olan Martaş Lojistik piyasaya yaklaşık 150 milyon TL borçlandı. Borçların ödenmemesi üzerine Demet Akalın – Okan Kurt çiftinin Beykoz’daki evlerinde haciz işlemi uygulandı. Karar gereği, villada bulunan bir dizi eşya haczedildi. Bu olay sonrasında Demet Akalın evliliğini bitirme kararı aldı. Boşanan çift kısa bir süre sonra tekrar bir araya geldi

Demet Akalın kızı

Demet Akalın’ın kızı Hira bir süre önce gündemde olay olmuştu. Kullandığı bir sosyal medya platformunda annesinden habersiz bir şekilde harcama yapan Hira, tartışmanın fitilini ateşlemişti. Hira Kurt, sosyal medya platformu TikTok’ta izlediği kişiye 7 bin TL gönderdi. Kredi kartındaki ödemeleri görünce büyük şaşkınlık yaşayan Akalın “Bu nasıl bir sahtekarlık ya” diyerek isyan etti.

Hira Kurt’un para gönderdiği Özgür Balakar isimli fenomen de Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Canlı yayın yaparken birileri pahalı hediyeler gönderdi. Profiline girdiğimde de Hira yazıyordu. Sonra bana onun Demet Akalın’ın kızı olduğunu söylediler. Biz de geçenlerde Demet Akalın’ın evine gitmiştik Hira’yı görmek için. Ben de onun olduğunu görünce teşekkür ederek Demet Akalın’ın kızı Hira isen bir tane gül gönder dedim. Gönderilen gül emojisinin fiyatı da 30 kuruş. O da gönderdi.”

“Burası böyle bir platform, biz bu hediyeleri zorla çekmiyoruz kimseden onlar gönderiyor. Bize soyguncu demen beni gerçekten çok kırdı. Soyguncu denmesine gerçekten kalbim kırılır. Geri gönderirim Demet abla. Sakin ol, tek derdimiz para olsun.” açıklaması üzerine gerilim bir süre daha devam etti.

Sonrasında yaşanan olaylarda ise ikili orta yolu buldu ve tartışma uzamadan bitti. Demet Akalın ebeveyn olarak onlarında suçluluk payı olduğunu fakat burada hatanın fenomende değil sistemde olduğunu belirtti.

Demet Akalın mesleği

Birçok alanda ve farklı dallarda başarıya ulaşmış olan Demet Akalın’ın birden fazla mesleği bulunmaktadır, fakat günümüzde aktif olarak Şarkıcı kimliğini kullanmaktadır. Akalın’ın meslekleri şu şekildedir;

 • Oyuncu
 • Manken
 • Şarkıcı- Şarkı Yazarı
 • Besteci

Demet Akalın şarkıları

 • Birden fazla şarkısı hit geline gelen ve trend olan başarılı şarkıcının albümleri şu şekildedir;
 • Sebebim (1996)
 • Unuttum (2003)
 • Banane (2004)
 • Kusursuz 19 (2006)
 • Dans Et (2008)
 • Zirve (2010)
 • Giderli 16 (2012)
 • Rekor (2014)
 • Pırlanta (2015)
 • Rakipsiz (2016)
 • Ateş (2019)
Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın'ın makyajsız hali!
Demet Akalın kaç yaşında? Demet Akalın’ın makyajsız hali!

Demet Akalın makyajsız hali

Ünlüler arasında son dönemde yaygın hale gelen sıfır makyaj modasına Demet Akalın da katılmadan edememişti. Sosyal medyada paylaştığı makyajsız fotoğrafı binlerce yorum alan Akalın’ın hala fotoğrafları internette mevcuttur.

Demet Akalın babası kimdir?

Babası Ali Akalın’dır ve mesleği ise Deniz Subayı’dır. Demet henüz 2 yaşında iken hayatını kaybeden babasını sosyal medyada paylaşarak duygusal anlar yaşamıştır.

Babasının vefatı ise şu şekildedir; Ali Bey, Şenay Hanım, kız kardeşi ve direksiyonda enişte İstanbul’a Yılbaşı’nı kutlamaya giderler. İstanbul dönüşü çamlıca Gişeleri’ne yaklaştıklarında araba kontrolden çıkar ve tüm hızıyla ağaca çarpar. Haberi alan diğer dayılar kaza yerine koşar. Yerde 3 ceset vardır. Ali Bey, Şenay Hanım ve kızkardeşi… üçü yanyana morga kaldırılır. Aile perişandır. Ancak morgda hiç beklenmedik bir şey olur. öldü zannedilen Şenay Hanım’ın kolu kıpırdar. Şenay Hanım hemen hastaneye kaldırılır. Komadan 29 gün sonra çıkar. 6 ay hastanede tedavi görür.

Demet Akalın Oğuz Kayhan

Demet Akalın’ın sevgilisi Oğuz Kayhan’dan ayrılmasının gerçek nedenin “ihanet” olduğu ortaya çıktı. Akalın’ın, sevgilisinin cep telefonunda sosyetenin tanınmış ismi Selin İmer’den gelen aşk mesajlarını yakaladığı öğrenildi. İddiaya göre ihanet olayı şöyle ortaya çıktı: Geçtiğimiz Cuma günü Demet Akalın ve Oğuz Kayhan çifti Ulus’taki evlerinde gece geç saatlere kadar sohbet edip, eğlendi. Çift yatmak için odalarına gitti.


Akalın uyku tutmayınca sabaha karşı 05’00’te uyandı. Sevgilisi Oğuz Kayhan’ın cep telefonunu açık unuttuğunu fark edince telefonu karıştırmaya başladı. Mesajlar kısmına geldiğinde ise 3 adet aşk mesajıyla karşılaştı. Akalın, bu mesajların Oğuz Kayhan’a sosyetik güzel Selin İmer tarafından gönderildiğini görünce çok sinirlendi. Özellikle de “uyandın mı aşkım” mesajı Akalın’ın çılgına dönmesine neden oldu. Hemen soluğu yatak odasında uyuyan Oğuz Kayhan’ın yanında aldı ve mesajların hesabını sordu. Sakinleşince de ilişkisini bitirmek istediğini söyledi.

Oğuz Kayhan 2 yıl önce Demet Akalın’ın Ulus’taki evine yerleşmişti. Mesaj olayı ile birlikte Akalın sevgilisinin eşyalarını topladı ve Kayhan’ın daha önce oturduğu eve gönderdi. Ünlü şarkıcı, daha önce de manken Seda Ertan ile el ele görüntülenen Oğuz Kayhan’ı affetmişti.

Demet Akalın İnstagram adresi

Sosyal medyada sık sık gündeme gelen ve aktif olarak paylaşım yapan Akalın’ın İnstagram kullanıcı adı ”demetakalin’ şeklindedir ve hesabında 9,8 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Aşağıdaki linkten Akalın’ın profiline ulaşabilirsiniz.

Demet Akalın İnstagram adresi: https://www.instagram.com/demetakalin/?hl=tr

En güncel magazin haberleri için buraya tıklayınız.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx