Magazin

Gülnihal Eren Kimdir?

Reklamlar

Gülnihal Eren sosyal medyada Cocobolinho ismi ile tanınmaktadır. Aslında işini çok seven bir diş hekimidir. Ancak öğretmeyi çok sevdiği için üniversiteyi bitirdikten sonra doktora yapmıştır. Akademisyen olarak üniversitede çalışmaktadır. Sosyal medyada ise tarzı ve stili ile çok beğeniliyor. Günlük yaşamdan kesitleri takipçileri ile paylaşıyor. Gülnihal Eren’in boyu, eğitimi, eşi, hamilelik sürece ve bebeği ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Gülnihal Eren Boyu

Gülnihal Eren’in boyu 1.78 cm’dir.

Gülnihal Eren Eğitimi

Gülnihal Eren, 2002 yılında İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Sonrasında 2007 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Doktora yapmış ve akademisyen olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Reklamlar

Gülnihal Eren Nerelidir?

Gülnihal Eren İzmir Karşıyakalıdır.

Gülnihal Eren
Gülnihal Eren

Gülnihal Eren Sosyal Medya

Gülnihal Eren moda ve renkleri harmanlaması stili ile 2012 yılında internet dünyasına adım atmıştır. Hesabında günlük hayatında beğendiği her şeyi paylaşıyor. Arkadaşıyla birlikte açtığı ‘Mutluyum Çünkü’ adlı bir internet sitesi, instagram sayfası ve youtube kanalları var. Sosyal medyada cocobolinho ismi ile tanınmıştır.

Gülnihal Eren hobisi kendine ayırdığı boş zamanlarda kendisini mutlu eden böyle bir aktivite alanı yaratmak için içerik üretmeye başladığını ve bu anlamda her şey tamamen spontan geliştiğini söylüyor. Bir gün herkes gibi kendisinin de bir instagram hesabı açtığını ve çektiği fotoğrafları eklemeye başladığını söylüyor. Moda konusunda herhangi bir bilgi birikimine sahip olmadığını, tüm paylaştıklarım tamamen kendi zevki ve içinden geldiği gibi davrandığını belirtiyor. Önceliğinin her zaman mesleğinin ve günlük yaşantısının oluşturduğunu sosyal medya hobisinin ise kendisine iyi geldiği sürece devam ettirmeyi düşündüğünü belirtiyor.

Gülnihal Eren - Çağdaş Eren ve Oğulları Bulut Eren
Gülnihal Eren – Çağdaş Eren ve Oğulları Bulut Eren

Gülnihal Eren Kiminle Evli?

Gülnihal Eren 2012 yılında Çağdaş Eren ile evlenmiştir. Mutlu bir evlilikleri vardır. Evliliklerinin sonrasında 2016 yılında Bulut isminde bir oğlu olmuştur.

Reklamlar

Gülnihal Eren Nerede Yaşıyor?

Gülnihal Eren İzmir’de yaşamaktadır. Paylaşımlarından Atatürkçü bir aile olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca yakın zamanda tatlı mı tatlı bir french bulldog sahiplenmişlerdir. Köpeği adını Darth koymuşlardır. Onunla videolar paylaşmaktadır.

Gülnihal Eren
Gülnihal Eren

Gülnihal Eren Annelik

Gülnihal Eren annelik duygusu ile hayatının yepyeni bir boyut kazandığını söylüyor. Annelik duygusunun bütün sorumlulukların en güzeli olduğunu hayatta bugüne kadar yaptığı şeyler arasında en anlamlısı olduğunu dile getiriyor. Oğlu Bulut ile birlikte hayatındaki önceliklerin sırasının değiştiğini belirtiyor.

Hamilelik sürecinin çok sorunlu olmadığını söylüyor. Sağlıkla bebeğinize kavuşacak olacağınıza inanmak, endişeden uzak durup pozitif olmanın hem bebeğe hem de anneye çok iyi geldiğini belirtiyor. Hamilelik süreci boyunca yaptığı hamile yogası deneyimleri de kendisine bu bakış açısını oluşturmasında yardımcı olduğunu söylüyor. Beslenmesine, bebeğinin sağlıklı büyümesi için gerekli şeyleri tüketmeye özen gösterdiğini söylüyor.

Oğlu Bulut’un bütün bebekler gibi ‘mutlu’ bir bebek olduğunu çok masum olduklarını rahatsızlıklarını sadece ağlayarak ifade edebildiklerini söylüyor. Her anne gibi, bebeğinin sağlıkla büyümesini istediğini söylüyor. Her gün mutlaka banyo yaptırdığını bebeklerin rutini çok sevdiğini o nedenle banyo saatinin de her gün aynı olduğunu belirtiyor. Banyo sonrası mutlaka cildine nemlendirici sürdüğünü söylüyor.

Bulut’un geleceği ile ilgili hayalini kurduğu hayat neyse, ona yaşaması için elinden geleni yapacağını çok güzel bir hayatı olsun istediğini söylüyor. Ama kendisinin yönlendireceği değil, farkındalığı oluştuğunda kendi ayakları üzerinde duracak bir birey olmasının daha önemli olduğunu belirtiyor.

Gülnihal Eren Cilt Bakımı
Gülnihal Eren Cilt Bakımı

Gülnihal Eren Cilt Bakımı

Gülnihal Eren normal doğum yapmayı çok istemiş fakat Bulut’un göbek kordonu birkaç kez boynuna dolanmış olduğu için 40. haftası dolduktan sonra sezaryen olmak durumunda kaldığını söylüyor. Bu nedenle yara bölgesi kapandıktan sonra operasyon izi için düzenli krem kullandığını belirtiyor. Onun dışında ise, karın bölgesi için cilt tonunun toparlanmasına destek olacak bakım kremleri kullandığını söylemektedir.

Gülnihal Eren cilt bakımında favori ürünleri hakkında çok kuru bir cildinin olduğu için özellikle banyo sonrası cildini nemlendirmenin kendisi için çok önemli olduğunu söylüyor. Bulut ile her an temas halinde olduğu için, ona zarar verebilecek kimyasallar içeren vücut ürünleri tercih etmediğini mesela duştan sonra bebek masaj yağı ile cildini nemlendirdiğini söylüyor.

Gülnihal Eren çatlaklar için düzenli olarak hamileliğinin 3. ayından itibaren krem ve yağlar kullandığını söylüyor. Daha önceden vücudunda kilo alıp verdiği için var olan çatlaklar dışında, hamilelikte vücudunda çatlak oluşmadığını belirtiyor.

Gülnihal Eren
Gülnihal Eren

Gülnihal Eren Makyaj

Gülnihal Eren işe başlamadığı çoğunlukla evde olduğu günlük hayatta pek fazla makyaj yapmadığını ve bunun sebebi de bebeğine kimyasallar temas edecek olması olduğunu söylüyor. Hiçbir zaman uzun süre boyunca makyaj yapan biri olmadığını normalde de fondöten kullanmadığını belirtiyor. Bebeği olduktan sonra da, her şeye zaman ayırmak biraz daha zorlaştığı için, makyaja zaten çok da zaman ayırmıyor olmasının işine yaradığını söylüyor.

Gülnihal Eren günlük makyajını olabildiğince sade yaptığını BB krem, allık, göz altı kapatıcısı, rimel ve açık renkte bir ruj kullandığını söylüyor. Özel gün makyajında da, her zaman kullandıklarına biraz eye-liner ve daha yoğun bir maskara eklediğini belirtiyor. Koyu renk ruj özel günlerde de pek kullanmadığını yeni yeni kendimi alıştırmaya çalıştığını belirtiyor.

Gülnihal Eren’in makyajda olmazsa olmazının doğallık olduğunu söylüyor. Aynaya baktığında kendini yenilenmiş, taze görmeyi sevdiğini söylüyor. Bu nedenle çok koyu tonlar ve ağır makyajı sevmediğini belirtiyor.

Anne olunca anlarsın derler ya annelerimiz. Senin de anladığın şeyler oldu mu? şeklinde sorulan soruya Olmaz mı? Bulut doğduktan hemen sonra, ağlarken onu yanağına yaklaştırdıklarında, kendisinin kokusunu alınca susması hayatının kesinlikle yeniden başlangıcı olduğunu hayattaki en büyük amacının onun sağlıklı ve mutlu büyümesi olduğunu söylemiştir. Gözlerine bakıp çocuğunuzun size gülümsediğini görmek tarif edilemez bir mutluluk demiştir.

Gülnihal Eren’in anne adaylarına tavsiyesi annelik duygusunu yaşamak isteyen herkesin tatması gereken bir his olduğunu hem zor, hem de çok güzel olduğunu söylüyor. Kendinizden çok şey veriyorsunuz, annenin hayatının çok fazla açıdan değiştiğini bazen kendisini unuttuğunu, ama bebeğinin tatlı tatlı gülümsemesi ile büyümek için en çok annesine ihtiyaç duyuyor olduğunu hissetmenin inanılmaz bir duygu olduğunu ve annelik duygusunu doya doya yaşamak gerektiğini söylüyor.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx