Genel

Hamilelik Kan Testi ve Hamilelik Rehberi CiciÇocuk Sitesi

Reklamlar

Anne olma heyecanıyla ‘’Hamilelik Kan Testi’’ konusunu araştıran kadınlara kaynağından doğru bilgiler sunan Cici Çocuk, hamilelik öncesi dönemle ilgili bilmeniz gereken tüm detayları sağlıklı bir şekilde aktarabiliyor. Sizler de ‘’Hamilelik Kan Testi’’ gibi kritik önem taşıyan konular dahil olmak üzere 0-6 yaş bebek ve çocuk bakımında ihtiyacınız olacak tüm ayrıntılı bilgileri öğrenmek için Cici Çocuk’ta kaleme alınan birbirinden faydalı içerikleri okuyabilir, okumak için vaktiniz olmayan içerikleri sesli bir şekilde dinleyerek kendiniz, bebeğiniz ve aileniz için sağlıklı bilgilerden faydalanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Hamilelikten önce mutlaka bilmeniz gereken çok sayıda noktayı Cici Çocuk’ta görebilir, dilediğiniz konu hakkında uzmanlardan da yardım alabilirsiniz.

Heyecanla bir bebeğiniz olmasını bekleyen biriyseniz ya da hamilelik şüphesi yaşıyorsanız, tüm anne adaylarının, ebeveynlerin ve annelerin severek takip ettiği Cici Çocuk sitesiyle tanışabilirsiniz. Hamilelik öncesi, hamilelik, doğum, yenidoğan, büyüme süreci, forum ve uzmana sor gibi bölümleriyle eşsiz ve güvenli bilgi ağına sahip olan Cici Çocuk, Eczacıbaşı güvencesiyle sizleri bilgilendirmek için hazır.

Sağlıklı Hamilelik ve Hamilelik Öncesi Dönem İçin Kritik Bilgiler Cici Çocuk’ta!

Reklamlar

Hamilelik dönemi kadar hamilelikten önce yaşanan hazırlık dönemi de büyük önem taşıyor. Gebeliğiniz başlamadan önce bedeninizi güçlendirmek ve hamileliğinizi sağlıklı bir şekilde geçirebilmek için çok sayıda konuda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Öncelikle beslenme şeklinizi değiştirmeniz, varsa sağlığa zararlı olan alışkanlıklarınızı bırakmanız, vücudunuzun vitamin ve mineral dengesini doktorunuz aracılığıyla test ederek sonuçlarını öğrenmeniz ve varsa eksik olanları tamamlamanız bebeğinizin sağlığını çok yakından ilgilendiriyor. Tüm bunların yanı sıra, ilk kez anne olacaksanız ya da ikinci ve diğer gebeliğiniz olacaksa mutlaka bir kadın doğum uzmanını ziyaret ederek genel muayene yaptırmanız da önem arz ediyor.

Folik asit adı verilen ve fetüsün sağlığı için kritik öneme sahip olan B vitamini türü ise hem hamile kalmanıza yardımcı oluyor hem de hamileliğin özellikle ilk üç ayında fetüs için hayatî önem taşıyan takviyeler arasında yer alıyor. Bu nedenle folik asit eksikliğiniz olup olmadığını da araştırabilir, gebelik öncesinde bu vitamine doktorunuzun da tavsiyesiyle 3 ay kadar devam edebilirsiniz. Tüm hayati bilgileri doğru bir şekilde öğrenmek, gerçek kaynaklardan ve makalelerden derlenen uzman yazılarını okumak, minik bebeğinizin gelişimini hafta hafta takip etmek ve hamileliğiniz süresince onun sağlığını korumak için yapacaklarınızı Cici Çocuk.com’dan öğrenebilirsiniz. Sağlıklı hamilelik süreci için yapmanız gerekenlere göz atarak üç trimester dönemi boyunca dikkatli olmanız önerilen konuları inceleyebilirsiniz.

Anne & Bebek Sağlığına Dair Her Şeye Kolaylıkla Erişin!
Anne & Bebek Sağlığına Dair Her Şeye Kolaylıkla Erişin!

 Anne & Bebek Sağlığına Dair Her Şeye Kolaylıkla Erişin!

Kadınlar, annelik duygularını içgüdüsel olarak hamilelik süreciyle birlikte yoğun olarak yaşamaya başlıyor. Anne karnında büyüyen minik bebeğine büyük bir şefkatle yaklaşan ve onun sağlığını korumayı kendine borç bilen anneler kadar, babalar da bu heyecanlı süreci çok özel duygular yaşayarak paylaşıyor. Hem anneler hem de eşlerinin duygularını paylaşmak ve bu zorlayıcı süreçte eşlerine yardımcı olmak isteyen babalar, Cici Çocuk’ta bulunan detaylı bilgi arşivinden faydalanabiliyorlar.

Bebek bakımında merak ettiğiniz tüm konular için güvenli bilgi alabileceğiniz Cici Çocuk, yenidoğan bebeğinizin ilk haftalar sonrasında yaşamaya başlayacağı gaz sancılarından, uyku düzenine dek tüm önemli konuları sizler için ele alıyor. Hayatınızın belki de en zorlayıcı ve yorucu, bir o kadar da heyecanlı, özel ve güzel döneminde Cici Çocuk’tan alacağınız bilgileri değerlendirebilir, bakımınıza ve ilginize çok muhtaç olan bebeğinize en iyi şekilde yardımcı olabilirsiniz.

Reklamlar

Hamilelik Kan Testi ve Hamilelik Rehberi Cici Çocuk Sitesi

Hamilelik heyecanını yaşamaya başlayan ve evde yapılan hamilelik testlerinden pozitif sonuç alan her anne adayı, kan testi yaptırarak kesin sonucu onaylatabiliyor. Gebelik durumu hakkında en net bilgiyi veren kan testleri, aile hekimliği birimlerinde ücretsiz olarak yapılabiliyor. Ancak bu testlerden faydalanmak için aile hekimliklerine öğleden önce ulaşmak gerekiyor. Bunun dışında tüm özel ve devlet hastanelerinde hamilelik kan testi yaptırılabiliyor. Siz de gebeliğinizi erken haftalarda bile net bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, kan testi yaptırabilir, testinizi yaptırmadan önce bilmeniz gerekenleri ‘’Hamilelik Kan Testi’’ metninden okuyabilirsiniz. Hamilelik rehberi de sunan Cici Çocuğu her fırsatta değerlendirebilirsiniz.

Kaynakça:

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Resmi Web Sayfası

https://www.perinataldergi.com

https://sozenoglu.com

Ayrıca yazımızı beğendiyseniz Genel kategorisindeki diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx