Sağlık

İbuactive krem ne işe yarar?

İbuactive Krem Faydaları

Reklamlar

İbuactive krem genel olarak farklı cilt hastalıklarına iyi gelen bir ilaçtır. Peki İbuactive krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

İbuactive Krem Nedir?

Bu krem genel olarak migren ağrılarını ve baş ağrılarını iyileştirir. Aynı zamanda kadınların her ay yaşadığı menstrual ağrıları tedavi eder. Bunun dışında sırt ağrılarını, artrit ağrılarını, kas ve eklem ağrılarını iyileştiren bir kremdir. 

Reklamlar

İbuactive Krem Fiyatı 2024

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 92.01 liradır.

İbuactive Krem Eşdeğeri

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Biophen draje, Brufen draje, Brufen film tablet, Bruprex süspansiyon, Brus pediatrik süspansiyon, Caldolon flakon, Calrofen ampül, Dolgit krem, Dolorin tablet, Dolven jel, Dorifen çözelti, Dufen tablet, İboprofen flakon, İburit tablet ve Nurofen tablet bu kremin eşdeğerleridir.

İbuactive Kremi Neye Yarar?

Bu krem, hafif ağrıların ve kas ağrılarının tedavisi için kullanılan nonsteroid antienflamatuar bir ilaçtır. Bu krem her bir yetişkin mukavemetli tableti 200 mg ibuprofen içerir. 

Bu krem, çeşitli yaygın rahatsızlıklar için kullanılır. Ağrıyı hafifletmek, iltihabı azaltmak ve acıyı azaltmak için kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Bu krem genellikle yaklaşık on beş dakika içinde çalışmaya başlar ve genel olarak dört ila sekiz saat çalışmaya devam eder.

Bu krem baş ağrısı, menstrüel kramplar, migren ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrıları, eklem ağrıları ve artrit ağrılarının tedavisinde oldukça etkilidir.

İbuactive Krem Ne İşe Yarar?
İbuactive Krem Ne İşe Yarar?

İbuactive Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, sert acı ve ağrılara hızlı ağrı kesici sağlar. Ağrıyı azaltmak için oldukça hızlı etki eder. Bu krem genel olarak baş ağrısı, kas ağrıları, adet krampları, artrit ağrıları ve eklem ağrıları dahil olmak üzere birçok akut ağrıyı tedavi etmek için bu krem uygulanır. 

Bu kremi talimatlara uygun kullanmalısınız. Herhangi bir ilaç yan etkilere neden olabilir. Yan etki riskini artıracağı için önerilen dozdan daha fazla kullanmalısınız. Faydayı en üst düzeye çıkarmak ve riski azaltmak için, reçetesiz satılan ilaçları etikete göre sorumlu bir şekilde kullanmak ve herhangi bir sorunuz varsa bir doktor veya eczacı ile konuşmanız önemlidir. Tam uyarılar ve önemli bilgiler için lütfen etikete bakın.

İbuactive Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi uyguladığınız bölgede kızarıklık oluşursa bu kremi kullanmaya devam etmeyin.
 • Bu kremi kullanmadan hemen önce ve sonra eller yıkanmalıdır.
 • Bu krem, sorunlu bölgenin hava almasını önleyen pansumanlarla kullanılamaz.
 • Bu kremi, gözlerden, burun ve ağız bölgesinden uzak tutun.
 • İbuactive krem dahil olmak üzere oral NSAID’ler bazen böbrek yetmezliği, aktif peptik ülserlerin şiddetlenmesine neden olabilir ve duyarlı astımlı hastalarda alerjik bronşiyal reaksiyonlara neden olabilir.
 • Lokal olarak uygulanan bu kremin sistemik absorpsiyonu oral dozaj formlarından daha az olmasına rağmen, bu komplikasyonlar nadir durumlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden dolayı, aktif peptik ülseri, böbrek problemleri, oral yolla alınan aspirin veya ibuprofene astım veya intoleransı olan hastalar, diğer ağrı kesicileri alan hastalar bu kremi kullanmadan mutlaka doktora danışmalıdır.
 • Doktorun belirttiği miktarlarda bu kremi uygulayınız.
 • On iki yaşından küçük çocukların bu kremi için önerilmez.
 • Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın.
 • Hamilelik veya emzirme döneminde bu krem kullanılmamalıdır.
 • Bu kremdeki herhangi bir bileşene alerjiniz varsa veya aspirin, ibuprofen veya ilgili ağrı kesiciler kullanıyorsanız bu kremi kullanmayınız.
 • Hastalık, iki hafta sonra iyileşmezse veya daha da kötüleşirse doktorunuza danışınız.
 • Bu kremi çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız. 
 • Işığa duyarlılık olasılığını önlemek için tedavi edilen alanın güneş ışığına aşırı maruz kalması engellenmelidir.

İbuactive Krem Kullanım Şekli

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi suyla ve sabunla yıkayın. Daha sonra bu kremi etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Ardından ellerinizi tekrar suyla ve sabunla yıkayın. Günde üç kez bu kremi kullanabilirsiniz.

İbuactive Krem Yan Etkileri

Bu krem ciltte kolay morarma, kesikten uzun süreli kanama ve gözde kanamaya neden olabilir. Bu krem nadiren alerjiye neden olur. kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğazın şişmesi, astım, deri döküntüsü, kabarcıklar veya şok gibi alerjik reaksiyon belirtileri meydana gelirse hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx