Haber

İstanbul Boğazı’nda Balıkçıların Oltasına Osmanlı Döneminden Öyle Bir Şey Takıldı Ki! Büyük Bir Kaos Önlendi

Reklamlar

İstanbul’un incisi İstanbul Boğazı’nın Rumeli Feneri açıklarında akıl almaz bir olay gerçekleşti. Akıl almaz olayın gerçekleştiği sabah saatlerinde o esnada balık avına çıkan balıkçılar büyük bir panik hali yaşadı. Rumeli Feneri açıklarında sabah saatlerinde balık tutmaya çıkan insanların oltasına takılan ağır cismin fark edilmesi sonrasında ise mayın olduğunun görülmesi ortamdaki balıkçılar arasında endişeyle karşılandı.

İstanbul Boğazı'nda büyük panik! Balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı

Balıkçıların ağına takılan mayının henüz patlamamış bir mayın olduğu düşünüldü. Patlamamış olduğu düşünülen mayının ortamda kısa süreli bir paniğe yol açmasının ardından mayın incelemeye tabi tutuldu. İlk incelemelerin ardından patlamadığı düşünülen mayının Osmanlı dönemine ait bir mayın olma ihtimali olduğu belirtildi.

Osmanlı Döneminden Kalma Olduğu Düşünülen Mayın Endişe Yarattı!

İstanbul Boğazı Rumeli Feneri’nin yer aldığı bölgenin sahil açıklarında sabah saatlerinde pek çok balıkçı balık tutuyordu. Balık tutmak için sabah saatlerinde sahil açıklarına kurulan balıkçılar ağ atarken bir balıkçının ağına mayın takılması üzerine kısa süreli panik yaşandı. Mayının henüz patlamadığı düşünülürken, mayını bulan balıkçıların yaşadıkları paniğin ardından limana doğru yaşanan teknenin yanına ihbar üzerine polis ve sahil güvenlik ekipleri intikal etti. Güvenlik ve polis ekiplerinin ön incelemelerinde söz konusu mayının Osmanlı döneminden kaldığının tahmin edildiği ortaya çıktı.

Reklamlar

“Mayın Olduğunu Sonradan Fark Ettik” Diyen Balıkçılar Ardından Güvenlik Ekiplerine Haber Verdi

Olayın gerçekleştiği sırada olay yerinde bulunan ve oltasına mayın takılan balıkçı Taha Deniz muhabirlere verdiği ifadede şu sözlere yer verdi: “ Sabah saatlerinde Rumeli Feneri’nden denize açıldık ve bizi şok eden istisnai bir durum başımıza geldi. Birden ağımızda bir ağırlık hissettik ama mayın olduğunu bilmiyorduk. Hemen ardından çekince tekneye almış bulunduk. Mayın olduğunu sonradan fark ettik yani. Derhal sahil güvenlik ekiplerine haber verdik. Bekliyoruz, bomba ekipleri de gelecek. Patlayacak mı ona bakacakları, şimdilik tehlike sürüyor ve işin doğrusu çok korktuk. Hep birlikte mayından uzaklaştık ama mayından kaçmak ne kadar mümkün olabilir ki, teknenin içindesin.” Balıkçılar durumu erken fark ettiğinden olumsuz bir durum yaşanmadı.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx