Moda

Kum Saati Vücut Tipi Olan Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Reklamlar

Kum saati vücut tipi genellikle günümüzün sıfır beden model dünyasında temsil edilmez. Ama bu onların kaybı… Bu kum saati vücut şekli en sık görülenler vücut tiplerinden biridir ancak aynı zamanda marka temsili söz konusu olduğunda seçeneklerin azlığı nedeniyle giyinmesi en zor olanıdır.

Bu yazımızda, güzel kıvrımlarınızı nasıl stilistik bir avantaja dönüştürebileceğinizi anlamaya çalışacağız.

Kum Saati Vücut Tipi Ne Giymeli?
Kum Saati Vücut Tipi Ne Giymeli?

Kum Saati Vücut Tipi Ne Giymeli?

Kum saati vücut tipine sahip insanlarda giymenin en iyi yolu, günlük giyim için iyi oturan giysiler giymektir çünkü bunlar kum saati şeklindeki kıvrımlı figürü düzleştirecek bir yapıya sahiptirler. İyi dikilmiş ceketler veya blazerler, kemerli kabanlar ve bele oturan gündelik elbiseler buna dahildir. Başka bir deyişle, kum saati için en iyi günlük stil “smart casual” stildir. Smart casual kıyafetlerin bol kıyafetlere eşit olduğuna dair yaygın inancın aksine, kum saati şeklindeki kadınlar asla büyük beden veya şekilsiz şeyler giymemelidir çünkü bunlar sadece hacimlilik yaratır ve sizi olduğunuzdan daha büyük gösterir.

Reklamlar

Kum saati şekli genel olarak kemikli yerine etli bir vücut tipi olarak karşımıza çıkıyor. Zayıf olsanız bile, diğer vücut tiplerine sahip kadınlara kıyasla zayıf görünmüyorsunuz. Tişörtler veya hırkalar gibi çoğu gündelik giyim parçası salaş kesilmeye meyilli olduğu için kum saati vücut tipine sahip gerçekte olduğundan daha geniş göstermeleri kolaydır.

Kum saati şeklindeki kadınların beli daha ince olduğu için, büyük göğüslerinizle birleştiğinde, salaş bir bluz içinde daha kilolu görünmenize yol açabilir.  Kot pantolonlar kum saati vücut tipi için özellikle zordur, çünkü ince belinize uyan şey, genellikle dolgun kalçalarınızda çok dar olacaktır. Tersi durumda, kotlar poponuza uyuyorsa, ince beliniz için fazla bol olma eğilimindedirler.

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Bedene oturan giysiler veya belinizi tanımlayan aksesuarlar gibi size en uygun kesim ve en güzel kesim kum saati vücut tipi kadınlara çok yakışır.  Şimdilik size kum saati vücut tipine sahip bir kadının vücudunu, kıvrımlarını, boyunu ve genel vücut şeklini en iyi şekilde bir kıyafetin kombinlemesine göre yansıtması için nasıl giyinmesi gerektiğini göstereceğiz.

Kum saati vücut şekli, hangi beden giyerseniz giyin en orantılı vücut şekillerinden biridir. Kum saati figürünüzün kalçaları ve omuzları aşağı yukarı aynı genişliktedir. Kum saati bel şekliniz ve göğüs şekliniz çok iyi tanımlanmıştır. Kum saati figürü çok kadınsı ve narin görünmesine yardımcı olan çok sayıda güzel kıvrımlı çizginiz ve şekliniz vardır.

Reklamlar

Unutmayın, kıyafetleriniz kum saati vücut şeklinizi tamamlamalı ve kum saati figürünüzle uyumlu olmalıdır. Bu, aynı zamanda yuvarlak, yumuşak şekillere, kesimlere ve desenlere ve yumuşak ila orta yumuşak kumaşlara sahip olmaları gerektiği anlamına gelir.

En iyi kıyafetleriniz belinizi vurgulayan, kalçalarınızı ve omuzlarınızı dengeleyen kıyafetlerdir. Bunu renkli ve dikey çizgiler yardımıyla elde edersiniz. İlk olarak, vücut tipinize en iyi hangi ürünlerin uyduğundan bahsedelim.

Kum Saati Vücut Şekli İçin Üstler
Kum Saati Vücut Şekli İçin Üstler

Kum Saati Vücut Şekli İçin Üstler

Üstler için formda oturan, düz veya sarma kesimleri seçmenizi öneriyoruz. Yuvarlak yaka vücudunuzda zarif görünüyor, V yaka biraz daha eğlenceli, geniş, yuvarlak bir yaka ise daha rahat görünüyor. Kruvaze bluzlar, göğüsleri ve ince beli vurgulamanızı sağlar. Bluzun yaka kısmında bulunan damla dekoltesi de şık görünür. V yakalı bluzlar daha zarif bir görüntü sergilerken, peplum bluzlar kum saati figürünüzü vurguladığı için hoş görünür.

Yumuşak ve orta yumuşaklıkta kumaşlar en iyi arkadaşlarınızdır. Bu nedenle liyosel, şifon, keten, orta kalınlıkta ipek, organik pamuk, yumuşak ve ince yün, yumuşak kot veya kadife gibi kumaşları seçmeye çalışın. Size yeterince destek verirler ama aynı zamanda vücudunuzu güzelce kapatırlar.

Kum Saati Vücut Şekli İçin Altlar

Alt bölgeniz, gövdenize göre daha uzunsa mümkünse bluzunuzu içe sokmak daha iyidir. Belinizi vurgulamaya ve bacaklarınızı uzatmaya yardımcı olacak ve kum saati figürünüzün iyi tanımlanmış görünmesini sağlayacaktır.

Sadece bluzlarınızın kalçanın hemen üstünde bitmesini sağlayın. Aksi takdirde, bacaklarınız gerçekte olduğundan daha kısa görünecek ve kum saati vücut şeklinizi uyumsuz gösterecektir.

Yüksek belli pantolonlar, geniş paça pantolonlar, kalem etekler, kloş etekler ve skinny pantolonlar sizin için idealdir. Etekleriniz için en iyi kesimler, dar ve düz kalem etekler ve kloş eteklerdir. Eteğiniz yüksek belli veya orta-yüksek belli olmalı ve dizden 2 cm yukarıda veya diz boyu, midi veya maksi olmalıdır. Bu stilistik detay kum saati vücut şeklinize daha fazla uyum katacaktır.

Kum Saati Vücut Şekli İçin Pantolonlar
Kum Saati Vücut Şekli İçin Pantolonlar

Kum Saati Vücut Şekli İçin Pantolonlar

Pantolonlarınız için en iyi kesimler, dar kesimli, düz kesimli, düz ve uzun kesimli, pantolonlu, yumuşak palazzo pantolon ve bot kesim kot pantolonlardır. Kalça ve baldırlarınızın kum saati vücut şeklinizin geri kalanıyla uyumlu görünmesi için pantolonunuz ya yüksek belli ya da orta-yüksek belli olmalıdır.

Kum Saati Vücut Şekli İçin Elbiseler

Kum saati vücut şekline en çok yakışan elbiseler belinizi belli eden elbiseler, dar kesim veya düz kesim anvelop elbiselerdir. Kaçınmanızı önereceğim tek iki tip elbise, çok yüksek prenses elbiseler veya çok düşük belli olan prenses elbiselerdir.

Prenses kesim bir elbise, gövdenizi daha kısa ve daha geniş gösterecek, düşük belli tasarım ise bacaklarınızı daha kısa gösterecektir. Kum saati figürünüz varsa bunlardan kaçınmalısınız.

Kum Saati Vücut Şekli için Ceketler ve Montlar

Kıyafetinizde ceket, hırka ve mont kullanmak, kum saati vücut şeklinizin silüetini görsel olarak uzatmanıza yardımcı olabilir. Ceketleriniz ve blazer ceketleriniz de yumuşak bir şekle ve kumaşa sahip olmalıdır. En iyileri dar kesimdir ve iki düğmelidir. Kum saati figürünüzde en iyi görünecekleri için orta kalça çizginizden daha uzun olmayanları tercih edin.

Hırka tercih ederseniz, kısa olanları veya çok uzun olanları seçmenizi tavsiye ederim. Aradaki her şey kum saati vücut şeklinizin oranlarını değiştirebilir. Ayrıca yuvarlak omuz hatlarına sahip paltoların herhangi bir kum saati şekline çok yakıştığını fark ettim. Kesime gelince, kum saati figürünüz için güzel ve uzun silüetler yaratmak için şal, trençkot, düz veya dar kesimli kabanları tercih edin.

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Kapsül Gardırop
Kum Saati Vücut Tipine Uygun Kapsül Gardırop

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Kapsül Gardırop

Artık kum saati şeklinize en uygun kıyafetleri elde etmek için hangi öğeleri, kesimleri, şekilleri, stilleri ve kumaşları seçeceğiniz konusunda bilgilisiniz. Tüm bunların gerçekte nasıl çalıştığını görebilmeniz için size örnek bir kapsül gardrop hazırladık.

Bu kapsül gardırop, yalnızca 6 üst, 2 etek, 1 pantolon, 1 kot pantolon ve 1 elbise kullanarak kum saati şekli için en az 25 değiştirilebilir kıyafet oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca 2 ceket, 2 çift ayakkabı ve her şeyle mükemmel uyum sağlayan 1 çanta ekledik. Ceketli veya ceketsiz herhangi bir kıyafet giyilebilir. Bu kum saati şeklindeki kapsülün moda stili, bazı dramatik unsurlar içeren klasik bir stildir. Bu kapsül gardrop için V yakalı iki bluz, belden oturan bir tane beyaz gömlek, iki tane kruvaze bluz ve vücuda oturan bir tişört, bir skinny pantolon, bir geniş paça kot pantolon ve bir anvelop elbise, iki blazer ceket, bir topuklu ayakkabı ve bir oxford ayakkabı ile kapsül gardrobu oluşturabilirsiniz.

Kum Saati Şekli için Renk Paleti Örneği

Renk paleti, güzel zıt kombinasyonlar oluşturmama yardımcı olacak bazı nötr ve parlak renkler içeriyor. Gördüğünüz gibi 2 çeşit renk kombinasyonu kullandım: bir rengin tonu ile koyu ve kontrast. Siyah ve beyazı ya da kırmızı ve bordoyu birlikte kullanabilirsiniz. Zıt kombinasyonlar, göğüs ve kalça bölgesini dengelemeye yardımcı olur ve kum saati şekli için eşit ve uyumlu görünmesini sağlar.

Bu aynı zamanda belinizi vurgulamanıza da yardımcı olacaktır. Koyu renklerin kombinasyonları, kum saati şeklini daha da güzelleştiren silueti uzatmaya ve hafifçe incelmeye yardımcı olur. Silueti dengelemeye ve uzatmaya görsel olarak da yardımcı olan dikey çizgiler oluşturmak için hırka ve ceketi her iki kıyafet türüyle de eşleştirebilirsiniz.

Bu numara, üstlerinizi içeri sokarsanız en iyi sonucu verir, böylece beliniz daha belirgin olur ve bacaklarınız daha uzun görünür.

İlginizi çekebilir: 2022’nin En Tarz Elbise Modelleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx