Sağlık

Locoderm Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Locoderm krem, çok çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Peki Locoderm krem nedir, özellikleri nasıldır, faydaları nelerdir, fiyatları ne kadar, muadilleri nelerdir, içeriği nedir, ne işe yarar ve yan etkileri nelerdir gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulacaksınız.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Locoderm Krem Nedir?

Bu ilaç orta kuvvette bir kortikosteroiddir. Bu krem genel olarak egzama, dermatit, alerji, döküntü gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bu kremin etken maddesi hidrokortizon butirat adlı bir maddedir. Bu krem, bu tip hastalıklarda ortaya çıkabilecek şişlik, kaşıntı ve kızarıklığı azaltır. Topikal çözelti, şiddetli kepek (seboreik dermatit) tedavisinde kullanılır. 

Reklamlar

Locoderm Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Locoderm Krem Ne İçin Kullanılır?
Locoderm Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, egzama, dermatit, alerji, döküntü gibi çeşitli dermatolojik hastalıkların neden olduğu şişlik, kaşıntı ve kızarıklığı azaltmak için kullanılan bir kortikosteroiddir. 

Locoderm Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi hidrokortizon butirat adı verilen bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise cetostearil alkol, macrogol cetostearil eter, hafif sıvı parafin, beyaz yumuşak parafin, butil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoat, sitrik asit, sodyum sitrat ve arıtılmış sudur.

Locoderm Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, diğer kortikosteroidlere veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza tıbbi geçmişinizi söyleyiniz. Özellikle zayıf kan dolaşımınız varsa, diyabet hastasıysanız ya da bağışıklık sistemi sorunlarınız varsa mutlaka doktorunuza söyleyiniz.
  • Tedavi edilecek bölgede enfeksiyon veya ağrı varsa bu kremi kullanmayınız.
  • Nadiren, kortikosteroid ilaçlarını uzun süre veya geniş cilt bölgelerinde kullanmak, vücudunuzun fiziksel strese yanıt vermesini zorlaştırabilir. Bu nedenle, ameliyat veya acil durum tedavisinden önce veya ciddi bir hastalık ya da yaralanma yaşıyorsanız, doktorunuza bu ilacı kullandığınızı veya bu ilacı son birkaç ay içinde kullandığınızı söyleyiniz.
  • Muhtemel olmasa da, bu ilaç uzun süre kullanılırsa çocukların büyümesini geçici olarak yavaşlatabilir. Çocuğunuzun boyunun kontrol edilebilmesi için düzenli olarak doktora götürünüz.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışınız.
  • Bu ilacın cilde uygulandığında anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Benzer ilaçlar ağızdan alındığında anne sütüne geçer. Emziren anneler bu kremi kullanmadan önce doktora danışınız.

Locoderm Krem Cilde Faydaları

Bu krem yetişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde kullanılır. Ürünün topikal kortikosteroidlere cevap veren egzama, dermatit ve sedef hastalığı gibi çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde klinik kullanım için tavsiye edilir. 

Topikal kortikosteroidler genellikle sedef hastalığında endike değildir, ancak yaygın plak sedef hastalığı hariç sedef hastalığında kullanılabilir. 

Reklamlar

Locoderm Krem Kullanım Şekli

Bu ilacı yalnızca haricen kullanılır. Bununla birlikte, doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe yüz, kasık veya koltuk altı gibi bölgelere kesinlikle uygulamayın.

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Etkilenen bölgeyi de temizleyin ve kurulayın. Etkilenen bölgeye ince bir film tabakası şeklinde kremi uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Bu ilacın merhem, krem ​​veya çözelti formunu günde 2-3 kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın. Bu ilacın losyon formunu genellikle günde 2 kez veya talimatlara uygun olarak uygulayın. Doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe etkilenen bölgeyi bandajlamayın, üzerini kapatmayın veya sarmayın. 

İlacı uyguladıktan sonra, kremi ellerinize sürmediyseniz mutlaka ellerinizi yıkayın. Bu ilacı gözler ile temas ettirmekten kaçının aksi halde gözlerde glokoma neden olabilir. Ayrıca, bu ilacı burun veya ağız bölgesi ile temas ettirmekten kaçının. Bu krem yanlışlıkla gözler, ağız, burun ya da kulaklar ile temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Bu ilacı sadece reçete edildiği hastalık için kullanın. Bu kremi doktorunuzun söylediğinden daha uzun süre kullanmayın. Eğer hastalığınız iki hafta sonra devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza söyleyin.

Locoderm Krem Faydaları

Bu ilaç bir kortikosteroiddir yani kortizon benzeri ilaç veya steroid ilaç grubuna aittir. Bu krem genel olarak egzama, dermatit, alerji, döküntü gibi çeşitli dermatolojik hastalıkların neden olduğu şişlik, kaşıntı ve kızarıklığı gideren bir üründür.

Locoderm Krem Fiyatı

Bu kremin 2024 fiyatı 91.11 TL liradır.

Locoderm Krem Ne İşe Yarar?
Locoderm Krem Ne İşe Yarar?

Locoderm Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin aktif maddesi hidrokortizon butirat adlı bir maddedir. Bu krem cilt üzerinde kullanım için tasarlanan bir kortikosteroiddir. Bu, topikal uygulama olarak bilinir. Topikal kortikosteroidler hafif güçlü, orta derecede güçlü, güçlü ve çok güçlü olarak kategorize edilir. Bu krem güçlü kategorisinde yer alır. Topikal kortikosteroidler, çeşitli cilt rahatsızlıklarının neden olduğu iltihabı azaltabilir ve böylece iyileşme sağlar.

Bu krem, topikal kortikosteroidlere yanıt veren çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bunlar arasında atopik egzama, fotodermatit (ışığa maruz kalmanın neden olduğu kaşıntı) ve cilt tahriş edici ve alerjilerin neden olduğu dermatit dahil olmak üzere her türlü egzama ve dermatit (kaşıntı) bulunur.

Cildin bölgelerinin kalınlaşmasına neden olan bir durum olan sedef hastalığının tedavisinde de kullanılabilir. Özellikle sedef hastalığında doktorunuzun talimatlarına uymanız ve sadece saç derisi, eller veya ayaklardaki küçük alanlarda kullanmanız önemlidir.

Locoderm Krem Yan Etkileri

Bu krem cilde ilk kez uygulandığında, etkilenen bölgede batma, yanma, kaşıntı, tahriş, kuruluk veya kızarıklık meydana gelebilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için bu etkiler birkaç gün içinde yok olmalıdır. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya daha da kötüleşirse, derhal doktorunuza başvurun.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın çünkü size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar vermiştir. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Çatlaklar, ciltte incelme, renk değişikliği, akne, aşırı tüylenme ve folikülit gibi olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin.

Bu ilaç kullanıldığında cilt enfeksiyonları daha da kötüleşebilir. Kızarıklık, şişlik veya tahriş düzelmezse derhal doktorunuza bildirin.

Nadiren, bu ilacın deriden kan dolaşımına emilmesi mümkündür. Bu, çok fazla kortikosteroidin yan etkilerine yol açabilir. Bu yan etkiler çocuklarda ve bu ilacı uzun süre veya cildin geniş bölgelerinde kullanan kişilerde daha olasıdır. Olağandışı yorgunluk, aşırı yorgunluk, kilo kaybı, baş ağrısı, ayak ve ayak bileklerinin şişmesi, artan susuzluk, idrara çıkma ve görme sorunları gibi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen doktorunuza söyleyin. 

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte,  döküntü, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın.

Bizi İnstagram’da Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx