Makyaj

Makyaj İçin Gerekli Malzemeler (Tam Liste)

Reklamlar

Makyaja yeni adım atan kişiler ile kusursuz bir makyaj yapmak isteyenler, makyaj için gerekli malzemeler konusunda bir liste yapmalıdır. Artık günümüzde o kadar fazla makyaj malzemesi bulunmakta ki bu kadar malzemenin arasında seçim yapmak kafa karıştırıcı ve zor olmaktadır. Fakat ürünler ne olursa olsun tamamen kendi yüz tipini bilmeli ve kalitesiz malzemelerden uzak durmalısınız.

Eğer yüzünüz yağlıysa buna göre makyaj malzemesi almalısınız. Bunun yanında yüzünüz kuru olabilir ve makyajda zorluk çıkartabilir. Bu yüzden makyaj yapmadan önce yüz tipinizi bilmelisiniz. Makyaj malzemeleri eğer kaliteli ürünler kullanılırsa zarar vermez fakat kalitesiz ve replika makyaj malzemeleri yüzünüz için kanserojen maddeler içermektedir.

Reklamlar
Makyaj İçin Gerekli Malzemeler Listesi
Makyaj İçin Gerekli Malzemeler Listesi

Makyaj İçin Gerekli Malzemeler Listesi

Güzel ve normal bir makyaj yapmak istediğinizde yüzünüzün güzel ve bakımlı görünmesini istersiniz. Makyaj malzemeleri ile beraber bilmeniz gereken makyaj malzemeleri isimleri şu şekildedir.

Nemlendirici

Temel makyaj malzemelerinden önce nemlendiriciniz olması gerekmektedir. Doğru bir nemlendirici seçtikten sonra dudaklarınıza da makyaj öncesinde nemlendirici sürmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Makyaj Bazı

Makyaj yapmadan önce makyaj bazı kullanmalısınız. Bunun sebebi fondöten sürmeden önce cildinizi pürüzsüzleştirir ve şeffaf bir yapısı bulunmaktadır. En iyi makyaj malzemeleri kullanmadan önce mutlaka makyaj bazını fondötenden önce uygulamanız gerekmektedir.

Fondöten
Fondöten

Fondöten

Fondötenler makyajların en temel parçasıdır. Mutlaka alınması gereken makyaj malzemeleri arasındadır ve doğru tonu yakalamak fondöten alırken en dikkat etmeniz gereken şeydir.

Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçaları tabi ki makyajınızı uygularken kullanacağınız araçlardır. Makyajı yüzünüze homojen bir şekilde dağılmasını sağlamak önemlidir ve neredeyse yüzün her tarafı için farklı bir fırça mevcuttur.

Kapatıcı

Kapatıcı, yine makyajların en temel ürünleridir. Kapatmak istediğiniz noktalara uyguladığınız kapatıcılar özellikle koyu halkaların giderilmesinde önemlidir. Genellikle göz altlarına kapatıcı eklenir ve çoğu kişi için makyaj için gerekli malzemeler arasındadır.

Kaş Farı ve Kaş Fırçası
Kaş Farı ve Kaş Fırçası

Kaş Farı ve Kaş Fırçası

Kaş farları ve kaş fırçaları ile beraber kaşlarınızı düzelterek kaşınıza şekil verebilirsiniz. Kaş fırçası ile kaşlarınızı düzelterek bunun yanında kaş sabitleyici ile beraber sabitleyebilir ve karşınıza kaş fırçası ile düzenleme yapabilirsiniz.

Far Paleti

Far paleti, birçok renkte bulunmakla beraber göz üstüne sürülen renklerdir. Gözlerinizi öne çıkartmak ve gözleri daha iri göstermek için far paketleri kullanılabilir. Far paletleri birçok renkte bulunmaktadır ve her türlü makyajınızda kullanabilirsiniz.

Maskara

Maskara, kirpiklerinizi boyamak ve öne çıkartmak için önemli bir makyaj malzemesidir. Aynı şekilde yüksek volümlü bir maskara kirpiklerinizi çok güzel öne çıkartır. Maskaraların yanında takma kirpik kullanabilirsiniz. Fakat takma kirpik zahmetli bir iş olduğu için kaliteli bir markadan maskara alabilirsiniz.

Eyeliner
Eyeliner

Eyeliner

Eyelinerler, gözlerinizi belirginleştirmek için kullanılmaktadır. Eyelinerlerin birçok modeli bulunmaktadır. Hem kalem olanları hem de likit olanları bulunmaktadır. İlk defa makyaj malzemesi almak isteyen kişilere kalem eyeliner almalarını öneririz.

Ruj ve Dudak Kalemi

Dudak kalemi ve ruj ile beraber, dudaklarınızın çevresi ile birlikte dudak renginizi belirler. Dudaklarınızın çevresini dudak kalemi ile belirledikten sonra istediğiniz renkte ruj uygulayabilirsiniz.

Allıklar

Allıklar, teninize doğal bir ışıltı verir, doğal makyaj seven kişiler için ten renklerine göre bir allık seçebilirler. Genellikle elmacık kemiklerine uygulanır. Aynı zamanda allıkları yüzünüzün herhangi bir yerini kırmızılaştırmak için uygulayabilirsiniz.

Highlighter
Highlighter

Highlighter

Highlighter elmacık kemiklerinizin üstüne parlaklık verir. Aynı zamanda highlighter ürünlerini göz pınarlarına ve kaşlarınızın üst kısımlarına da uygulayabilirsiniz. Highlighter ürünleri aynı zamanda kalem şeklinde de bulunmaktadır. Bu size daha kolay bir şekilde sürmenize olanak sağlar.

Makyaj Temizleme Mendili

Makyajınızı çıkartmak için ihtiyacınız olan mendillerdir. Bu tarz mendiller cildi nemlendirerek makyajınızı çıkartmaya yarar ve mutlaka barındırmanız gerekmektedir. Makyaj temizleme mendillerinin yanında makyaj temizleme suları da makyaj için gerekli malzemeler listesi içerisinde bulundurmanız gereken bir üründür.

Bu yazımızda sizlere makyaj yaparken kullanacağınız malzemeleri ve ne için kullanıldığının açıklamasını yazdık. Sorularınız ve yorumlarınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kaş Sabitleyici Sabun Nedir?

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx