Makyaj

Kaş Sabitleyici Sabun Nedir? Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Kullanılır?

Kaş Sabitleyici Sabun Kullanımı

Reklamlar

Kaş sabitleyici sabun, son yıllarda moda olan tüylü ve sabitlenmiş kaşları elde etmek için kullanılan bir ürün… Doksanların ve milenyumun başındaki aşırı tüylü, kalem inceliğinde, çok kavisli kaşları hatırlıyor musunuz? Onları da unutmayı çok isteriz. Pekala, uzun zaman önce onların modası geçti ve Cara Delevingne ve Zendaya gibi ünlülerin günümüzün cesur, doğal kaş trendlerini seviyoruz. Ancak, muhteşem kaşlarla uyanmak ne kadar güzel olsa da, sizinki doğal olarak kalın değilse, o zaman dolgun, doğal görünümlü kaşlara ulaşmak biraz teknik ve elbette doğru makyaj ürünleri gerektirir.

Kaşlarınızı doldurmak, bu görünümü elde etmek için önemli bir adımdır, ancak kaş kıllarınızı yönlendirmek için bir ürün kullanmak çok önemlidir. Bu genellikle bir kaş jeli kullanılarak veya kaş laminasyonu ile yapılır. Esasen kaşlarınız için bir perma olan bir güzellik bakımıdır. Ancak kaş kıllarını kaldırmanın ve sabitlemenin başka bir kolay ve ucuz yolu daha vardır: normal, eski ve şeffaf sabun.

Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Kullanılır ?

Evet, banyo lavabonuzun yanında bulunan türden transparan sabunu genel olarak kaş sabitleyici sabun olarak kullanabilirsiniz. Sabun kaşları yeni (biraz garip olsa da) bir güzellik sırrından daha fazlasıdır. Instagram akışında gezinirseniz, bunun tam bir kaş trendi haline geldiğini göreceksiniz. Bu yazımızda kaş sabitleyici sabunla yapılan kaş güzellik trendine daha derinden dalıyoruz. Sabun kaşlarının ne olduğunu, bu alışılmadık yöntemin neden bu kadar iyi çalıştığını, evde nasıl deneyebileceğinizi ve daha fazlasını okuyun.

Reklamlar
Kaş Sabitleyici Sabun Nedir?
Kaş Sabitleyici Sabun Nedir?

Kaş Sabitleyici Sabun Nedir?

Sabunla kaş görünümü, esasen, belirgin şekilde kalkık kaş tüyleri olan gür kaşlar olan lamine kaşlarla eş anlamlıdır. Sabun sabitlenmiş kaşlar, kaş jeli yerine bir çeşit pomad şeklinde bir temiz maskara fırçası aracılığıyla kaş kıllarına sabun macunu sürülerek elde edilir. Doğru sabunla gün boyu sürebilen etkileyici bir tutuş yaratır. Bu teknik, uzun zamandır makyaj sanatçıları ve drag queen topluluğu arasında bilinen bir numaraydı, ancak şimdi güzellik fenomenleri ve vlogger’lar tarafından tekniği gösteren tonlarca büyüleyici video sayesinde kitlelere ulaştı.

Sabun kaşlarınız için kötü mü?

Kısa cevap, hayır. Çünkü sabun cildinizle temas edecek şekilde yapılmıştır. Bununla birlikte, özellikle aşırı hassas bir cildiniz varsa, tüm gün açık bırakmak tahrişe neden olabilir. Mümkün olduğunca doğal olan ve tahriş olasılığını en aza indirmek için cildi seven bileşenlerle formüle edilmiş bir ürün aramak her zaman iyi bir fikirdir. İçinde bal, shea yağı gibi yumuşatıcılar olan bir sabun deneyin. Besleyici bileşenlerle dolu ve gliserin içeren bir sabun seçmeyi unutmayın. Ve unutmayın, alerjiniz veya reaksiyonunuz olmadığından emin olmak için tam olarak taahhütte bulunmadan önce cildinizde bir yama testi yapmak da iyi bir fikirdir. Birkaç kullanımdan sonra profesyonel olmayı beklemeyin. Ürünü ve kaş tipinizde ne kadar iyi çalıştığını öğrenin. Son sonuç çok zahmetsiz ve çarpıcı olduğu için cesaretiniz kırılmasın.

Kaş Sabitleyici Sabun Gratis

Gratis marketlerde satılan Browwauw Kaş Sabitleyici Sabunu, içindeki at kuyruğu bitkisi sayesinde kaşları besler, gür gösterir ve gün boyu sabit kalmasını sağlar. Bu sabunla birlikte bir aplikatör ve bir kaş fırçası gelir.

Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Kullanılır?
Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Kullanılır?

Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Kullanılır?

Bir kalıp şeffaf sabunu almaya gitmeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli şeyler var. İlk olarak, gliserin içeren bir sabun arayın, çünkü bu kaş kıllarını gerçekten kaplayan ve onları sabitleyen şeydir. Ardından, cildinize ve kaş kıllarınıza uygulandığında sabununuzun şeffaf olması gerekir ve berraklaşması gerekir. Aksi takdirde, beyaz ile kaplanmış kaşlarla baş başa kalırsınız. Sevdiğimiz birkaç marka var. Pears sabun kalıpları bu teknik için favori olma eğilimindedir, ancak artık West Barn Co gibi markalar tarafından kaş şekillendirme için özel olarak yapılmış sabunlar bulabilirsiniz.

Reklamlar

Bu gür kaş makyajı hilesini denemek istiyorsanız, ancak tam olarak nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, işte görünümü nasıl elde edeceğinize dair hızlı bir eğitim…

Adım 1: Temiz maskara fırçanızı hazırlayın

İlk olarak, kullanacağınız sabunun yüzeyini hafifçe ıslatmak isteyeceksiniz. Bunu biraz su ile yapabilirsiniz veya sabun kalıbını ıslatmak ve ekstra tutuş sağlamak için bir veya iki fıs sabitleme spreyi sıkmanız gerekir. Sabunun macun kıvamında olmasını istiyorsunuz, ancak köpürmeye başlayacak kadar ıslak olmasını istemiyorsunuz. Yapışkan kıvama sahip olduğunuzda, nemli sabun kalıbı boyunca temiz bir maskara fırçası kullanın, makyaj fırçasının tamamen kaplanması önemli ancak sabunla taşmaması gerekir. Temiz bir maskara fırçasına iyi miktarda ürün almalısınız. Sizin için doğru miktarı bulana kadar deneyin.

Adım 2: Maskara fırçasıyla kaş kıllarını fırçalayın

Şimdi, kaş fırçasında sabun olduğuna göre, doğrudan kaşları fırçalayın ve bırakın. Kaşları yukarı yönlendirmek için makarayı kullanmak, aradığınız cesur, kabarık kaşları yaratacaktır. Ürünü yerine bastırmak için maskara çubuğunu veya parmağınızı kullanarak kaşları ayarlamayı seviyoruz, kaşlarınızı lamine etmek gibi… Bu noktada, kaş kıllarının konumlandırmasını manipüle edebilirsiniz. Kaşlarınız beğeninize göre biraz büyük görünüyorsa, maskara fırçasını kaşın üst kenarı boyunca yatay olarak çalıştırın. Bu, tüylerin üst kısmını hafifçe aşağı doğru açacaktır ve genel olarak biraz daha küçük görünmelerini sağlayacaktır. Sabun kurumadan ve kaş kıllarını sabitlemeden önce hızlı bir şekilde çalışmanız gerekir.

Adım 3: Kaşlarınızı doldurun

Artık kaş kıllarınız yerine oturduğuna göre, seyrek noktalar olup olmadığına bakın. Kaşlarınızı en sevdiğiniz kaş ürünüyle doldurmak, kaşlarınızın daha dolgun ve belirgin görünmesine yardımcı olabilir. Kaşın geri kalanıyla iyi uyum sağlamak için saç darbeleri çizmek için bıçak benzeri bir alet veya ince bir kaş kalemi kullanmak en iyisidir. Doğal olarak gür kaşlarınız varsa, her gün kaşlarınızı, kaş sabitleyici sabun ile sabitleyin. Bunu tek başına yapmak hızlıdır ve yüzün bu bölgesine dikkat çekiyor. Daha ince kaşlarınız varsa, muhtemelen bunu yalnızca belirli durumlarda yaptığınızı göreceksiniz, çünkü daha sonra doldurmak daha fazla iş alacaktır.

Kaş Sabitleyici Sabun Önerileri
Kaş Sabitleyici Sabun Önerileri

Kaş Sabitleyici Sabun Önerileri

Kaş sabitleyici sabunları seçerken bazı markaların ürünlerini satın almalısınız. İşte onlardan bazıları…

Pears Transparent Soap Bar

Hemen hemen her makyaj sanatçısına, mükemmel sabun kaşlarını elde etmek için tercih ettikleri sabunun ne olduğunu sorun, sizi İngiliz eczanelerinde bir dayanak noktası olan bu klasik Pears sabununa yönlendireceklerdir. Sabun kaşları için ideal bir sabunun tüm özelliklerine sahiptir. Şeffaftır, gliserin bazlıdır ve daha sert, mumsu dokusu kaş kıllarınızı sıkıca yerinde tutar.

Tonlarca kişi Pears sabun trendine katıldı. Bir yorumcunun yazdığı gibi: “İnanılmaz ve uygun fiyatlı. Bu sabunu tüylü bir görünüm istediğimde öncelikle kaşlarım için kullanıyorum. Tüm gün inatçı kıllarımı tutar ve kaşlarıma daha kalın, daha doğal bir görünüm verir. Onun büyüsüne her zaman hayran kalmışımdır. Pahalı kaş pomatlarına veya kremlerine paranızı harcamayın. Tek ihtiyacınız olan şey bu!”

Neutrogena Fragrance-Free Facial Cleansing Bar

Dermatologların önerdiği bu Neutrogena sabununu Pears sabunun Amerikan eşdeğeri olarak düşünün. Gliserin açısından zengindir, şeffaftır, cilde naziktir ve kaşlarınızı evcilleştirmenize ve ayarlamanıza yardımcı olan mumsu bir kıvama sahiptir. Eşleşecek rakipsiz bir fiyat noktasıyla da bir eczane temelidir. Bu sabunun “gerçekten kalın” kaşlarınızı gün boyu yerinde tutmadığını düşünüyorsanız, sabunu nemlendirmek için bir makyaj sabitleme spreyi kullanın, ardından makyajınızı bitirdikten sonra kaşlarınızın üzerine fazladan bir katman püskürtün.

Dove Sensitive Skin Beauty Bar

Şeffaf sabunlar, beyaz bir iz bırakmadıkları için sabun kaşları için genellikle en iyi seçenektir. Ancak çok hassas bir cildiniz varsa ve sabunlu kaşları son derece dikkatli bir şekilde denemek istiyorsanız, bu Dove Sensitive Skin Beauty Bar’ı öneriyoruz. Genel olarak Dove sabunu hassas ciltler için güvenli bir seçimdir ancak özellikle bu sabunlar hipoalerjenik ve kokusuz oldukları için ekstra yumuşaktır. Ayrıca nemlendirici krem ​​ve hafif yüzey aktif maddelerle üretildikleri için cildinizi kurutmazlar veya pH seviyesini düşürmezler. Herhangi bir beyaz kalıntı ile karşılaşırsanız, bir maskara fırçası ile kolayca tarayabilir veya bir mendil ile silebilirsiniz. Ayrıca, bu sabun sizi uzun yıllar idare edecek. Ellerinizi, vücudunuzu ve makyaj süngerlerinizi ve fırçalarınızı da temizlemek için kullanın.

Ownest Brow Styling Soap

Daha da kusursuz bir seçenek mi? Amazon’da 2.800’den fazla beş yıldız almış bunun gibi bir sabun kaş seti kullanın. Bu kitteki “sabun”, kaşlarınızda kullanım için özel olarak formüle edilmiştir (bu amaç için yapılmadığı açık olan gerçek sabunun aksine), bu nedenle daha iyi kalma gücüne sahiptir. Üstelik herhangi bir köpük veya kalıntı bırakmaz ve cildinizi tahriş etme veya kurutma riski daha azdır ancak beklediğiniz tüm dolgunluğu ve yumuşaklığı sunar. Teneke taşıma çantası, makyaj çantanızda saklamak veya hareket halindeyken rötuşlar için çantanızda saklamak için harikadır. 

Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Yapılır?
Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Yapılır?

Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Yapılır?

Bu ev yapımı kaş şekillendirici sabun, NYX’in Eyebrow Shaper Wax ürününden ilham almıştır. Diğer kaş şekillendirici sabunlarda olduğu gibi yapışkanlık ve topak bırakmadan tutuş sağlar. Ayrıca, kaş kıllarını da çekmeyecek.

Bu ev yapımı kaş şekillendirici sabunun yapımı kolaydır ve besleyici doğal maddeler içerir. Ve dudak balsamı tüpleri kullanmak, kalem benzeri kolay bir uygulama sağlar!

Ev yapımı kaş şekillendirici sabunu oluşturmak için saç bakım özelliklerine göre neem yağı, E vitamini ve biberiye esansiyel yağı kullanabilirsiniz. Ayrıca nemlendirmek ve yumuşatmak için bir miktar shea yağı da ekleyebilirsiniz. Bu ev yapımı kaş şekillendirici sabunu yapımının çok kolay olduğunu göreceksiniz. Ve bir tencere veya kavanoz yerine dudak kremi tüpleri kullanmak, kalem benzeri kolay bir uygulama sağlar! 

Bu ev yapımı kaş şekillendirici sabunun yapımı kolaydır ve besleyici doğal maddeler içerir. Ve dudak balsamı tüpleri kullanmak, kalem benzeri kolay bir uygulama sağlar!

Ayrıca Bakınız: Sabun ile Kaş Şekillendirme

Kaş Sabitleyici Sabun Yapımı

Bu ev yapımı kaş sabitleyici sabun için ya benmari usulü eritmek için bir tencere dolusu kaynar su ve içine yerleştirilmiş bir ateşe dayanıklı kap ya da bir mikrodalga fırın kullanmanız gerekecek.

Ateşe dayanıklı bir kabın içine on altı gram balmumunu alın ve mikrodalga fırında sıvı hale gelene kadar otuz saniye eritin. Altı gram rafine hindistan cevizi yağı, dört gram hint yağı, dört gram shea yağı ve iki gram kenevir tohumu yağını, erimiş balmumuna ekleyin ve mikrodalgada otuz saniye eritin. Çıkarınca bir tahta çubukla tüm malzemeleri karıştırın. Bu karışımın içine beş damla yüzde 100 neem yağı, beş damla E vitamini yağı ve on iki damla biberiye esansiyel yağı ekleyin ve tüm malzemeleri iyice karıştırın. Ardından bu karışımı boş dudak balsamı tüplerine doldurun ve soğumaya bırakın. Bu kaş şekillendirici sabun tarifi, dudak kremi tüplerinde yedi kaş şekillendirici sabun sağlar. 

İlginizi çekebilecek içerik: Asyalıların Makyaj Hileleri

Begonya Instagram Hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx