Makyaj

Sabun ile Kaş Şekillendirme

Reklamlar

Kaşlar yüzümüzün en dikkat çeken bölgelerinden biridir. Sabun ile kaş şekillendirme sabun ile kaşınıza şekil verebileceğinizi duymuş muydunuz? Kaş için kullanılan birçok kimyasal ürün vardır kaşlarınızın daha düzgün ve bakımlı görünmesi için bunlardan bazıları, kaş kalemi, kaş sabitleyici ve kaş farı gibi ürünlerdir. Ancak bu ürünler yerin çok eskiden beri tercih edilen sabunu kaşlarınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Sabun ile Kaş Şekillendirme
Sabun ile Kaş Şekillendirme

Sabun ile kaş düzeltme aynı zamanda Hollywood tekniği olarak da bilinmektedir. Eski film yıldızları kaşlarını doldurmak dolgun görünüm sağlamak için sabundan faydalanmışlardır. Sabun ile kaş şekillendirme hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Yazımızda kaş sabunu nedir, hangi kaş sabunları kullanılmalı, kaş sabunu nasıl kullanılır, kaş nasıl şekillendirilir gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.                       

Sabun ile Kaş Şekillendirme Tarifi

Bu işlem için gerekli olan malzemeler bir adet kaş sabunu, su ve kaş fırçasıdır. Bu işleminin yapılışında ilk olarak kaş fırçasını suya batırınız ve sonra sabuna sürmelisiniz. Sabun biraz köpürmeye başladığında kaşlarınızı fırçayla yukarı doğru taramalısınız. Sabunun yapışkan yapısı olduğu için hem taranan kaşlar daha dolgun görünecek hem de sabitleyici jel ya da kaş maskarasına gerek kalmadan istediğiniz kaşlara sahip olabileceksiniz.

Reklamlar

Kaş Sabunu Nedir?

Kaş sabunu kaşların bir gün boyunca şeklini koruması için kaş sabitleyici yerine kullanılan bir malzemedir. Kaş sabunu aldığınızda kutunun içinden kaş tarağı da çıkmaktadır bu tarak sayesinde pratik ve kolay bir şekilde kullanmanızı destekliyor. Eğer kalın kaşı seviyorsanız ve kaşlarınızın aşağı doğru düşmesini engellemek istiyorsanız kaş sabununu kaşınıza uygulayabilirsiniz.

Sabun ile Nasıl Kaş Şekillendirilir?

Kaş sabunu aslında öncesinde Amerika’da kullanılsa ve orada tanınsa da sonradan ülkemizde de kullanılmaya başlamıştır. Kaş sabunu kullananlar kaşlarının dökülmediğini ve gün boyu kaşlarının sabit kaldığını söylemektedirler. Eğer kaşlarınızı şekillendirmek ve şeklini gün boyunca korumasını istiyorsanız mutlaka kaş sabununu denemelisiniz.

Kaş Sabunu Ne İşe Yarar?

Kaş sabunu ile kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz. Kaşlarınızı sabitlemek için kaş sabununu kullandığınızda kaşınız bütün gün kaşlarınız sabitlediğiniz ilk anki gibi görünür. Sadece sabitler rengi olmadığı için dolgunlaştırma ve kalın gösterme gibi bir özelliği yoktur. Kaş sabunu kullanmadan önce isterseniz kaş kalemi kullanarak kaşını doldurabilirsiniz. Kaşınızı doldurursanız kaş kaleminin verdiği kalın kaş görünümünü de uzun süre korumaktadır.

Kaşınızı eğer üst tarafa doğru kalkık görünecek şekilde sabitlerseniz kaşınızın yüzünüze botoks etkisi verdiğini ve daha göründüğünüzü fark edebilirsiniz. Aynı zamanda kaşınızı sabitlediğinizde göz makyajınız ortaya çıkarak gözleriniz olduğundan daha büyük görünecektir.

Reklamlar

Kaş Sabunu Nasıl Kullanılır?

Kaş sabununu kullanmak oldukça basit ve pratiktir. Öncelikle yapmanız gereken kaş makyajınızı tamamlamak ve sonra kaşınızın arasındaki boşlukları doldurmak için kaş sabunu kullanmaktır. Kaşlarınızın düşmemesi için yukarı sabitlemek isteyebilirsiniz. Kaş sabununuzu kaşlarınıza uygulayın sonrasında kaşınızı yukarı doğru tarayınız. Ve bütün gün kaşlarınızın şeklinin bozulmadığını aynı zamanda kaşlarınızın sertleşmeden doğal bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Sabun ile Kaş Şekillendirme İçin En İyi Sabunlar

Kaşlarınızı sabitlemek için kullanabileceğiniz en iyi sabunlardan biri NYX Makeup Professional Fill & Fluff Eyebrow Pomade Pencil’dir. Bu kaş sabununun en önemli özelliği ayarlanabilir bir ucunun olmasıdır. Şeffaf bir yapısı vardır bu yapısı sayesinde kaşlarınızın sabitlenmesini ve istediğiniz şekilde durmasını sağlar.

Sabun ile Kaş Şekillendirme İçin En İyi Sabunlar
Sabun ile Kaş Şekillendirme İçin En İyi Sabunlar

Kaşlarınız için kullanabileceğiniz diğer bir kaş sabunu da Browwauw kaş sabitleyici sabundur. Bu sabunun içeriğinde at kuyruğu bitkisi (kırkkilit otu) ve bal özü bulunmaktadır. Bu sabunun doğal ve dolgun görünüm vermek kaşlarını istediğiniz gibi şekillendirmek gibi özellikleri vardır. Bu ürünü kullanmak için ürünün içinden çıkan fırçaya iki damla su sıkıp fazla ıslatmamaya dikkat etmelisiniz. Sonrasında özel fırçası ile kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. KaşlarınIza uygularken önce kaşlarınızın çıkış yönüne sonra da yukarı doğru taramalısınız. da Browwauw kaş sabitleyici sabunu sıcaktan korumalı, kaşlarınızı her akşam nemlendirmeye özen göstermelisiniz.

Şimdilerde moda olan kalın kaşlara sahip olmak için Fill & Fluff Eyebrow isimli kaş kalemini kullanabilirsiniz. Bu kalemin kaşık fırçası vardır ve damla ucu olduğu içinde şeffaf rengi ile kaş sabunu görevi görmektedir. Kaş sabunu kullanmak ve kaşlarının uyguladığın gün boyunca sabit kalmasını isteyenler mutlaka bu sabunla tanışmalıdır.

Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır?

En etkili kaş şekillendirme listesinde bulunması gerekenler kaş tarama fırçası, makas, cımbız ve kaş kalemidir.

İlk olarak kaşlarınızı kaş fırçası ile yukarı doğru taramalısınız. Makasla uzamış olan kaşları kesmelisiniz. Ancak kaşlarınızı keserken dikkatli bir şekilde kesmeli çok kısa kesmemelisiniz. Fark edilir uzunlukta olanları kesmelisiniz. Kaşlarınız uzadığında tekrar uzayan kısımları için bu işlemi uygulayabilirsiniz. Eğer fazla keserseniz kaşlarınız doğal görünümünden uzaklaşacaktır.

Kaşların uzun olan kısımları kestikten sonra cımbız ile kaş kemiğinin altında çıkan tüyleri temizlemelisiniz. Daha kolay olması için kılları uzama yönüne doğru çekmelisiniz. Sonrasında da iki kaşınızın arasındaki tüyleri cımbızla temizleyiniz.

Kaşınızın üzerindeki fazla tüyleri de cımbızla almalısınız. Yavaş ve dikkatli bir şekilde kaşlarınızı almalısınız. Kaşlarınızda düz görünüm elde etmek isterseniz de kaş kavisinin üzerindeki kaşları alarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Sonrasında şakaklarınızdaki tüyleri de cımbızla almalısınız.

Kaş farı kullanabilir kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurabilirsiniz. Kaş kemiğinize aydınlatıcı bir uygulayabilirsiniz. Sonrasında kaşını kaş maskarası ya da kaş sabunu ile sabitleyebilirsiniz.

Kaş Şekillendirmede Yapılan Yanlışlar

Kaşlarınızı alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta kaşlarınızı gereğinden fazla inceltmemektir. Amacınızın kaşınızdaki fazlalıkları alarak temiz bir görünüme kavuşması olmasını sağlayabilirsiniz. Kaş kalemi ya da kaş farı kullanırken iki farklı renk kullanabilirsiniz. Daha doğal görünüm için kaş farını dağıtıp eşit bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx