Magazin

Melis Babadağ boşandı mı? Melis Babadağ eşi kim?

Reklamlar

Melis Babadağ geçmişten günümüze kadar rol aldığı birçok dizide sevilen ve çok geniş kitlelere ulaşmayı başaran yetenekli bir oyuncudur. Kendisinin Ankara’da doğduğu bilinmektedir. Çok küçük yaşlarda sanata ilgi duymaya başlayan Babadağ uzum yıllardır oyunculuk yapmaktadır ve 38 yaşındadır. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını yazımızın geri kalanını okuyarak bulabilirsiniz. Keyifli okumalar..

Melis Babadağ Kimdir?

Melis Babadağ 17 Ocak 1984 tarihinde Ankara’da gözlerini dünya ya açmıştır, Adana’da büyümüş olup sahne tecrübesini henüz 5 yaşında sahneye çıkarak sağlamıştır ve eğitim hayatının neredeyse tamamında amatör olarak tiyatro sahnelerinde tiyatro oyunlarında performans sergiledi.

 Eğitim hayatı oyunculuk üzerine olmasa da 2001 yılında Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun olmuştur, daha sonra 2007 yılına gelindiğinde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünü bitirmiştir. Eğitim hayatı devam ederken henüz Üsküdar Anadolu Lisesini bitirdikten 1 yıl sonra 2002 yılı oyunculuk açısından birçok dönüm noktası oluşturmuştur ve Babadağ birçok reklamda rol almıştır, bunun yanı sıra Ayla Algan ve Ergün Demir gibi iki başarılı isimden oyunculuk üzerine dersler almıştır. Profesyonel bir oyunculuk deneyimini ilk olarak 2009 yılında yayınlanan “Cam Kırıkları” dizisinde rol alarak canlandırmış olduğu “Emine” karakteri ile edinmiştir.

Reklamlar
Melis Babadağ boşandı mı? Melis Babadağ eşi kim?
Melis Babadağ boşandı mı?

 Aynı yıl içerisinde yine TV dizisi olan “Aile Saadeti dizisinde “Didar” karakterini canlandırmıştır. 2011- 2014 yıllarına gelindiğinde “Pis Yedili” isimli gençlik dizisi içerisindeki “Elçin” karakterine hayat vermiştir ve bu dizide canlandırmış olduğu Elçin karakteri ile tanınırlığı büyük ölçüde artmış olup oyunculuk kariyerine pozitif bir katkı sağlamıştır. Daha sonra 2014 yılında TRT1 de “Yeşil Deniz” ismiyle seyirciyle buluşan TV dizisinde “Zümrüt” karakterini canlandırarak oyunculuk hayatına hız kesmeden devam etmiştir. Tiyatro sahne performansı ve dizilerin yanı sıra sinemada “Aykut Enişte” ve “Aykut Enişte 2” isimli sinema filmleri içerisinde “Gülşah” karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

 Aynı zamanda eğitimini almış olduğu mesleği olan İç Mimarlığı da uzun süre etkili bir biçimde sürdürmüştür. Üç yaşından bu yana resme olan merakı ve ilgisi doğrultusunda günümüzde amatör bir biçimde “heykel” ve “resim” sanatına ilgi göstermektedir. Babadağ başarılı bir oyunculuk ve iç mimarlık kariyerinin yanında Sosyal sorumluluk projelerinde sıkça ismi duyulmaktadır.

2016 yılında, 12 Ekim’de düzenlenmiş olan Dünya Artrit Günü dolayısıyla çocuklar üzerinde görülen romatizmal hastalıklar için dikkat çekmek amacı doğrultusunda Çocuk Romatoloji Derneği tarafından düzenlenmiş olan toplantının konuşmacıları arasında yer almıştır. Bununla sınırlı kalmayan başarılı oyuncu Melis Babadağ dezavantajlı bölgelerde bulunan 7 – 13 yaş arasındaki çocuklar için sosyal gelişim ve sosyal kimliklerini desteklemek özgüven ve ufuklarını tazelemek daha mutlu bireyler yetiştirmeyi hedef alarak bu duruma katkı sağlamayı kendisine amaç ve ilke edinmiş olup SosyalBen Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi olmuştur.

Melis Babadağ kaç yaşında?

Melis Babadağ 17 Ocak 1984 yılında Ankara’da gözlerini hayata açmış olup 38 yaşındadır.

Reklamlar

Melis Babadağ aslen nereli?

Başarılı oyuncu Babadağ 17 Ocak 1984 yılında Ankara’da doğmuş olsa da aslen memleketi 01 plaka koduyla Adana’dır.

Melis Babadağ hangi burç?

Ankara doğumlu olan başarılı oyuncu Babadağ 22 Aralık – 21 Ocak tarihlerini kapsayan Oğlak burcuna mensuptur.

Melis Babadağ kilo boy?

Başarılı oyuncu Babadağ 1.67m boy ve ortalama 52 kg kiloya sahiptir.

Melis Babadağ mesleği

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünü bitirmiştir. Eğitim hayatı devam ederken henüz Üsküdar Anadolu Lisesini bitirdikten 1 yıl sonra 2002 yılı oyunculuk açısından birçok dönüm noktası oluşturmuştur ve Babadağ birçok reklamda rol almıştır, bunun yanı sıra Ayla Algan ve Ergün Demir gibi iki başarılı isimden oyunculuk üzerine dersler almıştır.

Melis Babadağ dizileri

Profesyonel bir oyunculuk deneyimini ilk olarak 2009 yılında yayınlanan “Cam Kırıkları” dizisinde rol alarak canlandırmış olduğu “Emine” karakteri ile edinmiştir. 2011- 2014 yıllarına gelindiğinde “Pis Yedili” isimli gençlik dizisi içerisindeki “Elçin” karakterine hayat vermiştir ve bu dizide canlandırmış olduğu Elçin karakteri ile tanınırlığı büyük ölçüde artmış olup oyunculuk kariyerine pozitif bir katkı sağlamıştır.

 • 2022 Aşk Çağırırsan Gelir
 • 2022 İlginç Bazı Olaylar
 • 2021 Aykut Enişte 2
 • 2021 Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı
 • 2019 Aykut Enişte
 • 2017 Elimizi Mahkum
 • 2016 Oğlan Bizim Kız Bizim
 • 2015 Ertuğrul 1890
 • 2014 Yeşil Deniz
 • 2014 Mihrap Yerinde
 • 2011-2014 Pis Yedili
 • 2011 Beni Unutma
 • 2010 Geniş Aile
 • 2009 İncir Reçeli
 • 2009 Aile Saadeti
 • 2009 Cam Kırıkları
Melis Babadağ boşandı mı? Melis Babadağ eşi kim?
Melis Babadağ boşandı mı?

Melis Babadağ evli mi?

Akıllara güzelliği başarılı oyunculuğu ile kazınan başarılı oyuncu Babadağ oğlak burcu olup 2015 yılında Yiğit Özer ile evlenmiştir daha sonra 2019 yılında bu evlilik son bulmuştur ve boşanmışlardır.

Melis Babadağ boşandı mı?

Başarılı oyuncu Babadağ’ın kariyeri ve oyunculuk hayatı parlak bir şekilde devam etmiş olsa da 2015 te Dünya evine giren Babadağ dört yıl süren bir evlilik macerası sonrası 2019 itibariyle evliliğini sonlandırmıştır ve eşi Yiğit Özer ile boşanmışlardır.

Melis Babadağ boşandı mı? Melis Babadağ eşi kim?
Melis Babadağ boşandı mı? Melis Babadağ eşi kim?

Melis Babadağ İnstagram adresi

Güzelliği, başarılı oyunculuğu ve sempatik tavırları ile binlerce kişinin dikkatini çeken Babadağ sosyal medyada oldukça aktif bir şekilde paylaşım yapmaktadır. Kendisinin şuan ki İnstagram hesabında 262K takipçisi bulunmaktadır. Profilini incelemek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

Melis Babadağ İnstagram adresi https://www.instagram.com/melissbabadag/?hl=tr

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? Hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx