Magazin

Genç Prenses Rhaenyra Targaryen Milly Alcock kimdir?

Reklamlar

İlk 5 bölümün ardından oyunculuğu yüz yapısı ve başarılı canlandırması ile dikkatleri üzerine çeken Genç Prenses Rhaenyra Targaryen Milly Alcock kimdir biraz inceleyelim.

Milly Alcock kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç? Beden ölçüleri nedir?

Genç Prenses Rhaenyra Targaryen Milly Alcock 11 Nisan 2000 yılında Avusralya’da doğmuş, henüz onlu yaşlarında Televizyon dünyasında görülmeye başlamış Z kuşağı yıldız adaylarındandır.  Milly Alcock henüz 22 yaşında ve koç burcu özelliklerini taşıyor. Milly Alcock boyu 165 cm kilosu 55 kilo ile ortalama bir beden ile oyunculuk için oldukça hareketli sahnelerde zorlanmıyor. Milly Alcock beden ölçüleri olan 85-62-92 ile mankenlik ve fotoğraf modelliğine oldukça aranan isimlerinden.

Milly Alcock Kaç Yaşında
Milly Alcock Kaç Yaşında

Milly Alcock un Eğitimi ve Profesyonel Kariyeri

Milly Alcock Sidney de doğmuş ailesi ve üvey iki erkek kardeşi ile yine Sidney’de büyümüş. İlköğretimde bir okul yapımı ile oyunculuğa başladı. Ardından Sanat okulu olan Newtown High School of Performing Arts a devam etti. Upright dizisinde yer almaya başlayınca okulu bıraktı. House of Dragon dizisinde oynamaya başlayınca Londraya taşındı. Şimdilerde Londra’da yaşayan Milly Alcock parlak bir kariyer beklediği düşünülüyor.

Reklamlar

Milly Alcock kariyeri ilköğretim okulunda oynadığı bir müsamere ile başladı ve hızla gelişti. 2014 yılında henüz 14 yaşında Avustralya ulusal TV sinde yayınlanan romantik komedi dizisi Wonderland yer aldı. Disney Channel in Avustralya’ da yayınlanan kanalında 2015 – 2017 yılları arasında genç yıldızı olarak kendi yaş grubu arasında popülerliğini artırdı. Bu sırada KFC gibi büyük reklam filmlerinde oynamaya devam etti. High life ve Janet King dizilerinde artık karakter oyunculuğuna adım attı. Takip eden yıllarda Milly Alcock, Maya Nordenfelt canlandırması ile Showcase drama dizisi Fighing Seasonda gelişimine devam etti. yine aynı dönemde 6cı ve son bölümünde Emma Carvolt karakterini A Place to Call Home rol aldı. Netflix dizisi olan PineGap ta Marissa Campbell i ABC dizisi olan Les Norton da Sian Galase projelerine imza attı.

2019 yılında başrol karakterleri bir Foxtel komedi dram dizisi Upright ile kaptı. Bu dizide genç çılgın bir otostopçu olan Meg’i canlandırdı. Bu rolü ile yükselen yetenek ödülü olan Rising Star Award ödülünü bağımsız bir kuruluş olan Casting Guild of Ausrailia’’dan kaptı. Ayrıca aynı rol ile 2018 yılında  10. AACTA ödüllerinde en iyi komedi kadın oyuncusu ödülüne aday oldu. Bu sene, Upright dizisi 2 sezonu ile Alcock Meg rolüne geri döneceği açıklandı. Milly Alcock sinema otoriterlerinin beğendiği Reckoning ve The Gloaming dizilerinde yardımcı rollerde görüldü.

Milly Alcock en popülerliği, 2021 yılında HBO’nun çekeceği House of the Dragon dizinde genç Prenses Rhaenyra Targaryen i canlandıracağı açıklanması ile arttı.

Milly Alcock evli mi? Sevgilisi kim?

Milly Alcock evli mi, Sevgilisi kim sorularına sosyal medya hesaplarında çeşitli basın açıklamalarında cevap vermemeyi tercih ediyor. Kariyeri ve oyunculuğu ile ön plana çıkmak isteyen Milly Alcock özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih ediyor.

Reklamlar

Milly Alcock un canlandırdığı Genç Prenses Rhaenyra Targeryan kimdir?

Prenses Rhaenyra Targaryen kral Visary Targaryen’in yaşayan tek çocuğu ve kızı. Annesinin beklenen Kralın varisi konumunda bir erkek çocuk doğuramıyor olması, Prensesi taht oyunlarında ön plana çıkarıyor. Milly Alcock Prensesin gençlik zamanlarındaki yaşama açlığı ve öğrenmeye olan arzu aşamasını canlandırıyor. Genç Prenses Rhaenyra Targaryen Milly Alcock en önemli özelliği Daenerys Targaryen’in (Emily Clarke) büyük annesi ve Targaryen kanından gelmesi sayesinde ejderhalara binebilmesi olarak dizinin merkezine kendini konumlandırıyor.

Milly Alcock hangi film ve dizilerde oynadı?   Filmografisi nedir? 

2014 yılında Wonderland Narcissism bölümü genç kız rolü

2015 2016 yıllarında B.F Chiefs de  sunucu olarak

2017 yılında Hanging with ‘de 2017 yılında yine sunucu olarak

2017 yılında Janet King dizisi 3 bölümünde Cindy Jackson rolünde

2018 yılında A pieces to Call Home dizisinin 4bölümünde Emma Carvolth rolü

2018 yılında  Fighting Season 6 bölümde  Maya Nordenfelt rolü

2018 yılında Pine Gap dizisi 5 bölümünde Marissa Campbell rolü

2019 yılında Les Norton dizisi 4 bölümünde Sian Galese rolü

2019 yılında Upright dizisi Başrolünde Meg

2020 yılında Gloaming dizisi 7 bölümünde Jenny McGinty rolü

2020 yılında Reckoning dizisi 10 bölümünde Sam Serrato rolü

Ve şimdilerde Genç Prenses Rhaenyra Targaryen rolü ile House of the Dragona

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx