Dizi Haberleri

House of the dragon cast inceleme

2022 nin en büyük yapımı House of the dragon dizisi

Reklamlar

Game of thrones u spoiler yemeden izleme çabası ile terleyen takipçilerinin merakla beklediği House of the Dragon dizisi Ağustos ayında 2022 yılının en büyük yapımı iddiası ile HBO da yayınlanmaya başladı.

Ejderhaları ile dizi dünyasına görsel açıdan yeni bir çığır açan game of thrones un en gözdelerinden biri Daenerys Targanyen ve ejderhaların 170 yıl öncesini anlatıyor. House of the Dragon dizisi ile Daenerys Targaryen büyük annesi ile tanışıp, onun taht mücadelesine tanık olacağız. Üstelik yaratıcı ekibin içerisinde kitabın yazarının olması kitap ile dizinin birbirinden farklı olmayacağı beklentisini artırdı.

House of the Dragon dizisi ile ejderhalı kızımız Daenerys Targaryen büyük annesi Rhaenyra Targaryen ile tanışıyoruz. Ejderha binicisi olan ailenin taht mücadelesine yakından izlemeye başlayacağız.

Reklamlar

Henüz House of the dragon 5.bölümü yayınlanan dizi, eleştirmenler tarafından çok iyi eleştiriler almaya devam ediyor. Çok iyi yazıldığı oyunculukların ve çekimlerin son dönemlerdeki en iyi dizilerinden biri olduğu övgüsünü alıyor.

House of the dragon oyuncuları

Game of Throne dizisi az bilinen oyuncularına vermiş olduğu şöhreti House of Dragon da vaad ediyor. Peki House of Dragon dizisinde adından bahsettirecek olan oyuncular kimler?

Milly Alcock
Milly Alcock

Milly Alcock

Z kuşağı sinema ve dizi dünyasında hızla yerini almaya başladı. Milly Alcock 11 nisan 2000 Avustralya doğumlu. Rhaenyra Targaryen ın gençliğini canlandıran Milly Alcock büyük çıkışını “upright” dizisi ile yaptı. Birbirinden uyumsuz iki kişinin yol hikayesini anlatan dizideki Meg rolü ile Avustralya’da gelecek vaadeden oyuncu ödülünü kazandı. Gloaming, Fighting Season, Reckoning yer aldığı diğer projeler.

Kendisi ile yapılan röportajda:

Reklamlar

Daha önce ortaçağ dönem filminde soylu bir kadını canlandırmadığını bu role Cate Blanchet ve rol aldığı Golden Age : Elizabeth filminden esinlendiğini söyledi.

Ayrıca House of the Dragon da geçen açık sahneler için. ” Çok tuhaf bir duyguydu 12 saatlik çekimde herkes çıplak biz fazlasıyla giyiniktik. Etrafımızda çeşitli Sex pozisyonları vardı. Benim sakinleşmem için Matt çok yardımcı oldu” şeklinde açıklama yaptı.

Z kuşağının 2 emmy ödüllü Zendayadan sonra gelecekte Milly Alcock, adından çok bahsettirecek gibi görünüyor.

Emma Zia D'Arcy
Emma Zia D’Arcy

Emma Zia D’Arcy

House of Dragon dizisinde Rhaenyra Targanyen orta yaş dönemini canlandıran emma d’arcy 1992 londra doğumlu. Oxford ve çeşitli sanat okullarını okumuş olan dizinin yetenekli oyuncusu tiyatro kökenli. İlk oynadığı rollerden biri 2014 te Romeo Juliet eserinin in Romeo’su olmuş. Televizyon dünyasına ilk defa 2018 yılında Netflixin Tony özel yapımlarından biri olan Wanderlust (2018) ile girmiş.  Bol ödüllü Tony Collette’in büyük kızını canlandıran Emma D’arcy, birçok misafir oyuncu rollerinde görünmüş ardından korku komedi dizisi Truth seeker da hayaletleri avlayan  doğaüstü yetenekli bir detektifi canlandırdı.

Oscar ödüllü Olivia Colman ve Colin Firth ile Mothering Sunday (2021) filminde birlikte rol aldılar.

Matt Smith
Matt Smith

Matt Smith

Dr Who ve Crown dizisinin başarılı oyuncusu House of Dragonun en popüler oyuncusu olarak görünüyor. 28 Ekim 1982 doğumlu İngiltere’de doğmuş olan Matt Smith, Daemon Targaryen karakterini oldukça başarılı canlandırıyor. Oyuncumuz Lise çağlarında futbol oynuyor sırt sakatlığının ardından futbolu bırakmak zorunda kalıyor. Ardından yaratıcı yazarlık ve drama okumaya karar veriyor. 2005 yılında mezun olan Matt Smith 2009 yılında bbcnin efsane dizisinin 11. Dr who su olarak televizyon dünyasına giriyor. 3 yıl boyunca ve Christmas özel bölümünde yer aldıktan sonra diziden ayrılıyor. İngiliz kraliyet ailesini anlatan crown dizisinde prens Philip i canlandırması ile Netflixte popülerliğini artırdı. Targaryen ailesinde kralın kardeşi Rhaenyra amcası rolünde  Matt Smith oynayacağı 2020 yılında açıklanmıştı.

Olivia Cooke
Olivia Cooke

Olivia Cooke

27 Aralık 1993 Oldham doğumlu Olivia cooke yine sanat okulu okumuş bir aktris. Blackout dizisi için okulu bitirmeden ayrılan Olivia Cooke, house of Dragon dizisinde kralın ikinci eşi Alicent Hightower ı canlandırıyor. Emma D’arcy den 2 yaş küçük olmasına rağmen üvey annesi rolü için özellikle seçilmiş. Kitapta 40lı yaşlarında olan Alicent Hightower Rhaenyra dan 9 yaş büyük olmasına rağmen genç görünümü bu şekilde daha iyi verileceği düşünülmüş.

Olivia Cooke, Ready Player One (2018) da başrol ile tanındı. Ayrıca oldukça takdir edilen Bates Motel dizisinde ve Thoroughbreds (2017) filminde rol aldı.  2018 yılı Vanity Fair uyarlamasının ana karakterini canlandırdı.

House of the Dragon dizisi hangi platformda

House of Dragon dizisi orjinal HBO yapımı olarak yayınlanıyor. HBO henüz Türkiyede yer almasa da 2022 yıl sonu itibari ile ülkemizden de abonelik kabul etmeye başlayacak.

House of the Dragon hangi günler yayınlanmaktadır

House of the Dragon yeni bölümleri her pazar Amerikan HBO Max yayına giriyor.

House of the Dragon 

Yeni dizi haberleri için takipte kalın.

Ümit Uslu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx