Sağlık

Orzax Balık Yağı Ne İşe Yarar? Orzax Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Orzax Balık Yağı, temiz sularda yaşayan küçük balıkların yağlarından yapılmıştır. Kemiklere, gözlere ve genel sağlığa iyi gelen Orzax Balık Yağı ürününü burada inceledik. Bu yazımızda Orzax Ocean Balık Yağı faydaları nelerdir, Orzax Ocean Balık Yağı Şurup ne işe yarar, Orzax Balık Yağı nasıl kullanılır ve Orzax Balık Yağı kullananlar yorumları nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Orzax Ocean Balık Yağı Faydaları
Orzax Ocean Balık Yağı Faydaları

Orzax Ocean Balık Yağı Faydaları

Bu ürünün içinde ağır metallerden uzak, temiz ve soğuk denizlerde olan küçük balıkların yağları vardır. Üretim sürecinde kimyasal maddeler kullanılmadığı için güvenle kullanılabilir.

Balık yağı, belirli yağlı balık türlerinin dokularından elde edilen bir besin takviyesidir. Balık yağlarının en hayati bileşenleri dokosaheksaenoik asit (DHA), omega-3 yağ asitleri ve eikosapentaenoik asittir (EPA). Bu bileşenlerin, ruh halini ve bağışıklığı geliştirme yeteneği gibi vücuttaki oksidatif hasarı ve iltihabı azaltma gibi birçok sağlık yararına sahip olduğu düşünülmektedir.

Reklamlar

Balık yağındaki omega 3 yağ asitleri, DHA ve EPA gibi temel besinler, tepeden tırnağa sağlık yararları sunar. Birçok çalışma, balık yağı takviyelerinin yararlarını, özellikle de omega-3 yağ asitlerinin anksiyete ve depresyon dahil olmak üzere ruh sağlığı gibi çeşitli tıbbi durumlardaki etkisini kanıtlamıştır. Balık yağının sağlığa sayısız faydası olmasına rağmen, burada balık yağının en önemli faydalarından bahsedilmektedir.

Balık yağı almak, felçten iyileşme sırasında fayda sağlayabilir. Felç geçirenler, DHA ve omega 3 yağ asitlerinin beyin güçlendirici özelliklerinden yararlanabilirler. Balık yağının da trombotik inme riskini azalttığı kaydedilmiştir.

Balık yağı, Omega 3 yağ asitleri açısından zengin bir kaynaktır. Bu bileşenlerin kardiyoprotektif niteliklere sahip olduğu kabul edilir. Omega 3 yağ asitleri, trigliserit seviyelerini düşürmeye yardımcı olur, dolayısıyla bir kişinin felç ve kalp krizi riskini azaltır. Ayrıca balık yağının düzensiz kalp atışlarının baskılanmasını desteklediğine ve dolayısıyla kalp sağlığına katkıda bulunduğuna inanılmaktadır.

Ruh hali ve biliş, beyinde salgılanan serotonin adlı bir kimyasal tarafından kontrol edilir. Düzenli balık yağı tüketimi serotonin salınımını arttırır. Kesintisiz bir serotonin salınımı bu nedenle sosyal davranışı iyileştirmeye yardımcı olur ve ruh halini yükseltir. Sonuç olarak düzenli olarak balık yağı almak, beyin iltihabını azaltarak ve salınımını kolaylaştırarak serotoninin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Böylece ruh halini ve sosyal davranışı ve genel mutluluğu iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Beyin işleyişinin iyileştirilmesi ayrıca daha hızlı biliş ve karar verme sürecine yardımcı olur.

Reklamlar

Omega 3 yağ asitleri, beyin hücre yapıları ve zarları için önemli bir yapı taşıdır. Sonuç olarak, optimal beyin fonksiyonları için hayati önem taşırlar. Ayrıca, sinir hücrelerinin yeterli performansı için Omega 3 asitleri de gereklidir. Balık yağının hafızayı geliştirmeye yardımcı olabileceği bazı çalışmalarda gösterilmiştir, ancak yaşlandıkça bu etkinin azalması muhtemeldir.

Düzenli omega 3 yağ asitleri tüketimi ile vücudun B-hücreleri adı verilen hastalıkla savaşan hücrelerinin sayısı ve aktivitesi artar. Bu, anti-inflamatuar etkisi ile birlikte daha güçlü bağışıklık oluşturmaya yardımcı olur.

Orzax Ocean Balık Yağı Şurup Ne İşe Yarar?
Orzax Ocean Balık Yağı Şurup Ne İşe Yarar?

Orzax Ocean Balık Yağı Şurup Ne İşe Yarar?

Hava kirliliğinin solunum sistemini etkilediğine dair yaygın inanışın aksine, hava kirleticileri vücudun her organını ve sistemini etkiler. Çalışmalar, inflamasyonu azaltma ve önleme yetenekleri nedeniyle omega 3 yağ asitlerinin, kirlilik ve diğer çevresel faktörlerden kaynaklanan organlar üzerindeki oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olabileceğini bulmuştur. Bazı bilim adamları, kirlilikten kaynaklanan hasarın yüzde 35-40’a kadarının balık yağı takviyeleri ile azaltılabileceğine inanmaktadır.

Balık yağı, omega 3 yağ asitlerinin nem tutma özelliğinden dolayı düzenli olarak tüketildiğinde göz kuruluğunu önlemede faydalı olduğu düşünülmektedir. Bazı araştırmacılar ayrıca, gözün dejeneratif bir durumu olan yaşa bağlı makula dejenerasyonunun erken gelişiminin, rutin balık yağı tüketimi ile önlenebileceğine inanmaktadır.

Kilo vermek için en kesin strateji düzenli egzersiz yapmak ve doğru yemek yemek olsa da, kilo verme süreci diyetinize balık yağı eklenmesiyle katalize edilebilir. Balık yağı tüketimi iştahı azaltır, sonuç olarak vücut yağ depolaması azalır, böylece egzersiz seansı daha etkili hale gelir.

Omega 3 yağ asitleri, hücre zarlarını içeriden restore etme yeteneğinden dolayı cilt hücrelerine verilen hasarın onarılmasına yardımcı olabilir. Kızarıklık ve tahrişe neden olan cilt koşulları, cildi daha düzgün hale getiren omega 3 asitlerinin anti-inflamatuar etkileri nedeniyle de fayda sağlayabilir.

Omega-3 yağ asitleri sinir dokusu için önemli bir bileşen veya yapı taşları oluşturduğundan, fetal beyin, sinir sistemi ve gözlerin gelişimi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek, doğum sonrası depresyon veya ruh hali değişimleriyle mücadele etmek ve annenin genel refahı balık yağının diğer bazı faydalarıdır.

Balık yağı takviyeleri doktor reçetesi olmadan alınsa da, tıbbi bir durumun veya aldığınız herhangi bir ilacın takviyeyle uyumsuz olma olasılığı olabilir. Bu nedenle, bu tür takviyeleri almadan önce doktorunuza danışmanız önerilir. Alınacak en iyi balık yağı hakkında doktorunuzun fikrini almak isteyebilirsiniz.

Orzax Balık Yağı Nasıl Kullanılır?
Orzax Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Orzax Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu ürünü yemekle birlikte bir çay kaşığı ya da bir tatlı kaşığı tüketebilirsiniz.

Orzax Balık Yağı Kullananlar

“Balık yağ alırken içindeki ürünün etiketindeki günlük porsiyona karşılık gelen DHA ve EPA oranlarına bakmalısınız. Çünkü gerçek omega-3, ürünün içindeki DHA ve EPA olarak yazan miktarlardır. Kutu üzerindeki 1200 mg yazısı içerdiği Omega-3 değerini ifade etmiyor. Bu markayı o yüzden seçtim. Kutusunda günlük 2 kapsül tavsiye edilse de kapsül başına düşen değerler çoğu markaya göre daha yüksek:

EPA: 384 mg;  DHA: 252 mg;  Diğer Omega 3 yağ asitleri: 144 mg;   TOPLAM Omega 3 değeri: 780 mg

Balık yağı araştırmalarınızda matematiği iyi yapmak gerekiyor.  Çünkü yazılan bilgiler son derece yanıltmaya müsait. İçerdiği değerler, kapsül başına düşen değerler ve ödediğimiz ücret/performans karşılaştırmasını iyi yapmak lazım. Aldığım ürünün son kullanım tarihi 2021. Kargo 1 günde geldi ve paketlemesi fazlasıyla koruyucuydu. Hepsiburada’dan alışveriş yapmayı seviyorum.”

“Ürünü uzun süredir kullanıyorum. Hepsiburada aracılığıyla farklı satıcılardan alışveriş yaptım. Fakat son gelen ürün kutusundaki kalite düşüklüğü nedeniyle şüphelenip eczaneden buradaki fiyatının yaklaşık üç katına aynı ürünü aldım. Aynı diyorum ama gördüğüm şey aynı değildi. Tabletlerin rengi, ölçüleri farklı. Özellikle eczahanede satılan üründeki tabletler daha soft ve ince bir dış tabakası var. Buradan aldığım ürün tabletleri plastik kadar sert. Uzun süredir kullandığım bir sağlık ürününde bunu yaşamak üzücü oldu. Umarım ileride bir sağlık sorunu oluşturmaz. İki ürün arasındaki farkı görebilmeniz için fotoğraf da yüklüyorum. Hepsiburada ekibinin bu konuda hassasiyetini biliyorum. Sağlık ürünlerini sadece Hepsiburada satsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.”

“Ocean Plus ve Ocean Ultimate ürünlerini 4 aydır eczanelerden alarak kullanıyordum. Bu sefer Plus olanını (yani bunu) hepsiburada’dan satın aldım. Fiyatı neredeyse eczanenin yarısına denk geliyor… Hem elimdeki diğer biten şişelerle kıyasladım hem de IFOS sitesinden parti numarası ile sorgulama yaptım. Orijinal olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Görseldeki kutu-şişe ile gelen arasında farklılık olabilir; çünkü firma 6 ayda bir tasarımda yenileme yapıyor.

İçeriğindeki EPA (kalp/damar sağlığı için) ve DHA (beyin fonksiyonları için) oranları dünya standartlarında. Ağır metallerden arındırılmış ve SKT 2021. Günde 2 kapsül alınırsa, muazzam bir etkisi olduğunu söyleyebilirim. Ben bazen günde 2, bazen de 1 alıyorum. Vücudun pek çok ihtiyacını karşılıyor.”

“Ürünü yillardir kulanıyorum ve memnunum, yalnız firma cam şişe uretimi yerine blister ambalaja gecmis ve iyide olmuş bir kaç defa cam şişeyi düşürüp kırdığım oldu.  Satici ürünü mükemmel paketlemiş.  Ve 1 gün içinde elime ulaştı.  Gerçekten son derece memnuniyet duydum. Emegi geçen herkese teşekkür ederim.”

“Ürünü zaten üçüncü alışım gayet iyi bir ürün omega asitleri alırken ifos sertifikası çok önemli oluyor bu ürün ona sahip aynı zamanda aldığım satıcı en uygun fiyatlı satıcıydı bir de üstüne prebiyotik hediyesi yollamışlar beş kullanımlık hediye yollama jestleri hoşumuza gitti. Ürün zaten her yerde aynı ama bu satıcıdan alırsanız üstüne bir de ufak bir hediyeyle karşılaşabilirsiniz.”

İlginizi çekebilir: Balık Yağının Faydaları Nedir?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx