Beslenme

Yağda Yumurta Kaç Kalori?

Reklamlar

Yağda yumurta kaç kaloridir? Tatlı börek ve kahvaltıların vazgeçilmezlerinden birisi olan yumurtanın pişirilme şekline göre kalorisi değişmektedir. Pişirilen tavada yumurtanın büyük bir oranı yağdan oluşmaktadır. 1 adet yumurtanın tavada pişirilmesi sonucu ortaya çıkan miktar ise 121,54 kaloridir.

Yağda Yumurta Kaç Kalori ? / Kilo Yapar Mı ?

1 Yağda Yumurta Kaç Kalori

Yumurta besin olarak protein ağırlıklı ve en çok diyetlerde kullanılan bir besin kaynağıdır. Pişirilme şekline göre kalorisi değişen yumurtanın yağda kızarmış bir şekilde yapıldığında 92 kalori vücuda girer.

Yağda Yumurta
Yağda Yumurta

2 Yağda Yumurta Kaç Kalori

Tavada kızartılan yumurtanın içerisinde toplam 7 gram yağ bulunur. Diyet yapan bir kişinin gün içerisinde tüketmesi gereken kalori miktarının büyük bir oranını yağda kızarmış olduğu yumurtadan  almaktadır. 2 yumurtanın yağda kızartılması sonucu 182 kalori vücuda girer.

Reklamlar

1 Adet Yağda Yumurta Kalorisi Ne Kadardır?

Haşlanmış olarak tüketilmesi önerilen yumurtanın kızartılarak tüketilmesi vücuda fazladan kalori girmesi demektir. Öyle ki 1 adet yumurtanın yağda kızartılması sonucu vücuda 92 kalori girer.

Yağda Pişmiş Yumurta Kaç Kaloridir?
Yağda Pişmiş Yumurta Kaç Kaloridir?

Yağda Pişmiş Yumurta Kaç Kaloridir?

Yağda kızartılarak yenilen 1 adet yumurta da 92 kalori vardır. Tüketilen 2 adet yağda yumurta sonucu vücudu 182 kalori girer.

Bir Yağda Yumurta Kaç Kalori? Yumurtayı kızartmak için kullanılan yağ miktarının 7 gram oldu farz sayılır ise 1 adet yağda yumurta 92 kalori gelmektedir. Kızarmış yumurtanın 63 kalorisi yağdan gelirken bu yumurta içerisinde 6,3 protein bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Leblebi Kaç Kaloridir?

Reklamlar

İlgi çekici ve güncel içerikler için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx