SağlıkBeslenme

Yorgunluk ve Enerji Düşüklüğünü Gideren En İyi Enerji Takviyeleri

En İyi Enerji Takviyeleri Markaları

Reklamlar

En iyi enerji takviyeleri, gün içinde verimli ve enerjik hale gelmenizi sağlar. Enerji seviyeleri söz konusu olduğunda, çözüm nispeten basittir. Yeterince uyumalısınız, düzenli egzersiz yapmalısınız ve dengeli beslenmeniz gerekir. Ancak bu şeyler basit olduğu kadar, bunları düzenli olarak gerçekleştirmek zor olabilir. Daha da kötüsü, bunları yapıyor olsanız bile enerji seviyelerinin hızla tükendiğini görebilirsiniz.

Neyse ki, yorgunluğu ve yorgunluğu geri atmanıza yardımcı olacak birkaç seçenek var. Bu çözümlerin çoğu takviyelerden kaynaklanmaktadır. Bu küçük haplar, gün boyunca size yardımcı olacak her türlü yararlı besini toplar. Aşağıda mevcut en iyi enerji takviyelerinden bazılarını seçtik.

Listeye geçmeden önce, size sunabileceğimiz en iyi seçeneklerin neler olduğunu belirlemek için kullandığımız kriterlerden var.

Reklamlar

Takviyelerle ilgili en büyük sorunlardan biri, içlerinde size hiçbir fayda sağlamayan gereksiz dolgu maddeleri içermesidir. Bu ürünlerin birçoğunun doğal ve saf kaynaklardan geldiklerinden ve bu firmaların dolgu maddesi eklenmediğinden emin olmak için kontrol ettik.

Zihinsel işlevleri geliştiren enerji takviyelerini seçtik. Çünkü yorgunluk genel olarak sadece fiziksel bir şey değil aynı zamanda zihinsel bir durumdur. Önerdiğimiz takviyeler, yorgunluğun her iki tarafının da üstesinden gelmenize yardımcı olur. Enerji düşüklüğünü tedavi eder ve gün içinde kendinizi yenilenmiş ve enerjik hissedersiniz.

Metabolik faydaları olan enerji takviyelerini seçtik. Bu takviyelerin, kaslarınızdaki enerjiyi korurken yağda depolanan enerjiyi yakmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Yan etkiler olmadan enerji takviyesi ürünlerini seçtik. İnsanlar enerjiyi düşündüklerinde, çarpma, titreme, sinirlilik gibi olumsuz yönleri de akıllarında tutarlar. Bunlar, enerji arttırıcıların bilinen yan etkileridir, ancak bunlar bu takviyelerin bir parçası değildir. Şimdi yorgunluk için en iyi enerji takviyelerine geçelim.

Reklamlar
Balık Yağı
Balık Yağı

Balık Yağı

Piyasadaki en iyi enerji takviyelerinden biri balık yağıdır. Balık yağı takviyeleri bireylere çok çeşitli faydalar sağlayabilir. Beyin veya kalp fonksiyonunu veya her ikisini de geliştirmek istiyorsanız, esasen kullanmanız gereken ektir.

Beynimizin, gözlerimizin, sinir sistemimizin gelişimini ve sağlıklı bir kalbin korunmasını doğrudan destekleyen balık yağı ve Omega 3 sağlıklı yağların mükemmel bir karışımını yaptıkları için Infuel Balık Yağı’nı öneriyoruz. Tüm bunlar enerji seviyemizi besler çünkü bu takviyeler bize vücudumuzun kullanabileceği temel yağları sağlar. Ayrıca, daha güçlü beyin gelişimi, yorgunlukla savaşmak için paha biçilmez bir araçtır.

Ashwagandha

Ashwagandha, Hint Ayurveda’daki en önemli şifalı bitkilerden biridir ve dünyanın en eski tıbbi sistemlerinden biridir. Yıllar boyunca, araştırmacılar Ashwagandha’nın vücudumuzun hem fiziksel hem de zihinsel strese karşı direncini artırabildiğini ortaya çıkardılar.

Stres, enerji seviyemizi fiziksel ve zihinsel olarak tüketen yönlerden biri olduğu için, bu nitelikteki takviyelere sahip olmanın bize daha fazla enerji sağlayabileceği mantıklıdır. Bunun ötesinde, bununla egzersize bağlı yorgunluğu da hafifletebileceğimizi öne süren araştırmalar da var.

NaturaLife Labs Ashwagandha, güvenilir bir kaynak olarak akla geliyor. Organik, vegan ve glutensizdir. Her bir kapsül, ashwagandha kök tozu ve özünden başka hiçbir şey içermeyen 2.100 mg sağlar ve bu da onu diğer markalara kıyasla oldukça güçlü kılar.

Rhodiola Rosea
Rhodiola Rosea

Rhodiola Rosea

Ek formda enerji takviyesi olarak bir diğer önemli bitki, rhodiola rosea’dır. Soğuk, dağlık bölgelerde yetişir ve stresle başa çıkma becerilerimizi geliştirmek için doğal bir madde olarak kullanılır.

Bu araştırmadan, fiziksel ve zihinsel yorgunluk yönüne de bakan küçük bir çalışma koleksiyonu da var. Bu çalışmaların büyük çoğunluğunda, rhodiola roseanın hem fiziksel performansı arttırdığına hem de zihinsel yorgunluğu azalttığına dair kanıtlar vardı.

Bu eki sağlayan çeşitli markalardan Bronson’s Rhodiola Rosea mükemmel bir seçimdir. Gluten ve soya içermez ve 1000 mg yüzde 100 doğal rhodiola rosea sağlar. Bunlar aynı zamanda veganlar ve vejeteryanlar için de güvenlidir.

Omega 3, beyin fonksiyonu ve genel sağlığımız için kritik öneme sahiptir, ancak vücudumuz onu kendi başına önemli seviyelerde üretemez. Bunu iyi bir omega 3 balık yağı takviyesinden tüketin!

İlginizi çekebilir: D Vitamini Eksikliği Nedir

CoQ10

CoQ10, koenzim Q10 anlamına gelir ve vücudumuzun doğal olarak yaptığı bir şeydir. Tüm hücrelerimizde bulunurlar, ancak kalbimiz, böbreklerimiz ve karaciğerimiz bunun en yüksek seviyelerine sahiptir. CoQ10’un yaptığı şey bizim için enerji üretmek ve ayrıca kendilerini oksidatif hasardan korumaktır.

Öyleyse neden bunlardan özel takviyeler almakla uğraşasınız? Yaşlandıkça, işler azalmaya başlar ve hücrelerimiz eskisi kadar enerji üretemeyebilir. Vücut hücrelerimizin formda kalmasını istiyorsak, bu takviyeleri sağlamak yardımcı olabilir.

Bakmak için en iyilerinden biri Nature Made CoQ10 vitaminleridir. Bu takviyeler glütensizdir ve yalnızca soya fasulyesi yağı, jelatin, gliserin, su ve soya lesitini içerir, bu da onları çoğu birey için ideal kılar. Ayrıca statin kullananlara büyük faydalar sağlarlar çünkü statin ilaçları CoQ10 seviyelerini düşürmeleriyle bilinirler. Bu onları yeniler ve bu ilaçların kullanımıyla da çelişmez.

B12 vitamini
B12 vitamini

B12 vitamini

B vitamini, sahip olunması gereken genel bir vitamindir. Ancak bu kategorideki en iyi enerji takviyelerini arıyorsanız, B12 en iyisidir. B12, vücudunuzun yiyecekleri daha sonra kullanabileceğiniz enerjiye dönüştürmesine yardımcı olmakla ilgilidir. Bunun ötesinde, çalışmalar vitaminin vücudun sinirlerine ve kan hücrelerine yardımcı olduğunu buldu. Ayrıca sizi zayıf ve yorgun hale getirebilecek bir tür kansızlığı da önler.

Herkes et, balık ve süt ürünleri gibi çok fazla hayvansal protein tüketmediği için bu alanda pek çok insan eksiktir. Özellikle veganlar ve vejeteryanlar arasında kötüdür.

Neyse ki, herkesin ihtiyaç duyduğu B12 vitaminini alması için iyi bir seçenek var. Naturelo’nun Vegan B12 vitamini. Proteinleri yalnızca bitki bazlıdır ve kapsül başına B12 – 1000 mg arasında yüksek bir miktar sağlar. B12 vitaminlerinin ana kaynağı, zengin, bitki bazlı doğal B vitaminleri, protein ve çeşitli mineraller kaynağı olan spirulinadan gelir ve size enerji seviyenizi artırmak için temiz bir takviye sağlar.

Demir

En iyi enerji takviyelerinden birisi de demirdir. Vücudumuzun da çalışması için demire ihtiyacı vardır. Demir eksikliği ile anemi oluşur, bu da daha sonra zayıflık ve yorgunluk hissine yol açabilir. Demir esastır çünkü vücudun dokularına oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerini sağlayarak onunla savaşır.

Genel olarak, demir, bu temel işlevi nedeniyle yorgunlukla savaşmanıza yardımcı olabilir. Tek sorun, gıda kaynaklarındaki demirin çoğunun et ve deniz ürünlerinden kaynaklanmasıdır.

Saf ve faydalı bir enerji takviyesi arıyorsanız, Naturelo Iron tam size göre. Bu özel takviye çekicidir çünkü size C vitamini de sağlar. C vitamini demir eksikliğini önleyebilir, bu nedenle demir takviyesiyle güzel bir şekilde eşleşir. Demir açısından zengin tam gıdalardan yapılan malzemeleri ve mükemmel emilim ile birlikte, bu takviyeler ile yorgunlukla daha kolay mücadele edebilirsiniz.

Melatonin
Melatonin

Melatonin

Melatonin, beynimizin ürettiği ve bizi uykuya sokan doğal bir hormondur. Uyandığımızda çok düşük seviyeler var ve gün içinde yükseliyor. Ancak yorgun hissetmeyi bırakmaya çalışıyorsanız, bu uykulu ilacı üreten bir takviye nasıl yardımcı olabilir?

Eh, melatonin ayrıca uykusuzlukla savaşmanın bir yolu olarak hizmet eder. Birçok insan, yüksek miktarda ekran süresi nedeniyle (melatonin salma döngüsünü bozan) uyku sorunları yaşar. Bu uykusuzluk, insanların fiziksel ve zihinsel olarak daha yorgun hissetmelerine neden olur.

Yani bir takviye yoluyla melatonini artırarak, vücudunuzun gerçekten ihtiyacı olduğunda uyuyabileceksiniz. Bu süreç tek başına sizi yeniden canlandırabilir ve size enerji verebilir ve çalışması için vücudunuzda çok fazla melatonine ihtiyacınız yok. Nature’s Bounty Melatonin’i alın. Kapsül başına üç mg melatonin sağlarlar ve bireylerin uykuya dalması için fazlasıyla yeterlidir. Hepsinden iyisi, bu takviyeler vejetaryenler için de uygundur.

Tirozin 

Tirozin, vücudumuzun da doğal olarak ürettiği bir amino asittir. Esasen vücudumuzdan beyne mesaj gönderen kimyasalları yapan ilaçlardır. Zihinsel veya fiziksel olarak zorlu faaliyetlerde bulunduğumuzda bu kimyasalların azaldığına inanılıyor. Bu, konsantre olamamamıza ve sonunda fiziksel ve/veya zihinsel olarak yorgun hissetmemize yol açar.

Bu nedenle, tirozin seviyemizi takviye edebilmek, yorgun ve zihinsel olarak bitkin hissetmekle savaşmamıza yardımcı olabilir. Ve bunu garanti edebilecek belirli bir marka Swanson Tyrosine’dir. Tirozin takviyesi GDO içermez ve her bir kapsül, odaklanmış ve zihinsel olarak enerjili kalmanız için sağlıklı bir miktar olan 500 mg sağlar.

L-Theanine
L-Theanine

L-Theanine

Listemizdeki en iyi enerji takviyelerinden sonuncusu ise L-Theanine. Aslında çay ve mantarlarda yaygın olarak bulunan bir amino asittir. Çay ve kahvenin bizi enerjik tutabildiği göz önüne alındığında, L-Theanine’in de benzer avantajlar sağlaması mantıklıdır

Bu özel ek hakkında ayrıca güzel olan şey, kahve ile de iyi çalışmasıdır. Kahve, doğal olarak enerji seviyemizi de artıran kafein içerir. Sorun, kahvenin ayrıca sinirlilik, sinirlilik, huzursuzluk ve güç artışından sonra çarpma gibi yan etkiler sağlamasıdır. Kahveli L-Theanine, bu yan etkileri önlüyor gibi görünüyor.

Faydalı bulduğumuz özel bir L-Theanine takviyesi, Nature’s Trove L-Theanine ürünü… Doğal malzemeler kullanırlar ve ABD’de yapılırlar. Ayrıca vejetaryenler için de uygundurlar.

Hayatın vücudumuza zarar vermenin bir yolu var ve tamamen tükendiğimiz günler olacak. Dengeli bir beslenme sistemi benimseyerek, düzenli egzersiz yaparak ve uygun miktarda uyku alarak bununla mücadele etmenin birkaç yolu vardır.

Ancak daha yüksek enerjiyi sürdürmek isteyenler için bu takviyeler, daha yüksek enerji seviyelerini korumanız ve size ihtiyacınız olan doğal desteği vermeniz için iyi bir fırsat sağlayacaktır.

Daha fazla içerik için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx