Sağlık

Uyuza İyi Gelen Sabun Çeşitleri

Uyuza İyi Gelen Sabun Markaları

Reklamlar

Uyuza iyi gelen sabun, uyuz hastalığını iyileştirmeye yönelik olarak kullanılır. Genel olarak kaşıntılı bir cilt hastalığı olarak deride görülen uyuz, doğal sabunlar ile tedavi edilebilir. Bu yazımızda uyuza iyi gelen sabunları sizler için inceledik.

Uyuza İyi Gelen Sabunlar Neler?
Uyuza İyi Gelen Sabunlar Neler?

Uyuza İyi Gelen Sabunlar Neler?

Uyuza iyi gelen sabun olan Scabizma Medicated Soap genel olarak antiparaziter bir ilaçtır. Ufak böceklerin bulaştığı ve cildinizi tahriş ettiği bir durum olan uyuz tedavisinde kullanılır. Bu sabun, böcekleri (akarları) ve yumurtalarını öldürerek çalışır.

Doktorunuz, Scabizma Medicated Soap ürününü nasıl kullanacağınızı ve ne kadar ihtiyacınız olduğunu açıklayacaktır. Doğru kullandığınızdan emin olmak için ilaçla birlikte gelen talimatları okuyun. Kullanmadan önce cildinizin temiz, kuru ve serin olması gerekir. Bu ilacı kullandıktan sekiz ila on dört saat sonra tüm vücudunuz iyice yıkanmalıdır. Çoğu insan, durumlarını tedavi etmek için yalnızca bir kez kullanmaya ihtiyaç duyar, ancak ikinci bir uygulamaya ihtiyaç duyulursa en az yedi gün bekleyin. Bazen kaşıntı, uyuz tedavisinden sonra birkaç hafta sürebilir. Bu muhtemelen ölü akarlara karşı alerjik bir reaksiyondur ve tedavinin başarısız olduğuna dair bir işaret değildir. 

Reklamlar

En yaygın yan etkiler, ilacın uygulandığı yerde hafif yanma, batma veya karıncalanmadır. Çoğu yan etki genellikle hafiftir ve herkeste görülmez.

Kullanmadan önce herhangi bir cilt rahatsızlığınız veya ilaçlara, yiyeceklere veya diğer maddelere alerjiniz olup olmadığını veya astımınız olup olmadığını doktorunuza bildirin. Bu ilacın genellikle güvenli olduğu düşünülse de, hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuzun tavsiyesini almalısınız.

Uyuza İyi Gelen Sabun Çeşitleri

Uyuz, cildinizi istila eden ve tahriş eden akar adı verilen küçük böceklerin neden olduğu bir durumdur. Scabizma Medicated Soap parazit önleyici bir ilaçtır. Akarları ve yumurtalarını felç ederek ve öldürerek çalışır. Genel olarak krem ​​yüz ve baş hariç tüm vücuda uygulanmalıdır ancak doktorunuzun tavsiyesine uyunuz. Sekiz ila on  iki saat sonra iyice yıkanmalıdır. Genellikle bir uygulama durumu tamamen tedavi etmek için yeterlidir, ancak bazen bir hafta sonra ikinci bir uygulama gerekebilir. Bu, akarların neden olduğu kaşıntı, şişlik ve kızarıklıktan kurtulacaktır. Bununla birlikte, ölü akarlar sizi bir süre kaşındırabilir.

Uyuz Hastalığına İyi Gelen Sabunlar
Uyuz Hastalığına İyi Gelen Sabunlar

Uyuz Hastalığına İyi Gelen Sabunlar

Uyuza iyi gelen sabun markalarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Reklamlar

Noscab Soap Premium anti scabies soap

Noscab Soap Premium uyuz önleyici sabun, üstün kaliteli sabun bazına sahiptir. Optimum temizlik için maksimum köpük içerir. Permethrin ve cetrimide maddeleri içerir.

Gris Bio

Gris Bio, yüzde 10 kükürtlü sabundur. Sabun için söylenecek fazla bir şey yok. Sabun, ıslatırsanız ve bir iki dakika oturmasına izin verirseniz en iyi sonucu verir. Bu sabunu yumuşatır, böylece daha kolay köpürür.

Braunfels Labs Sulfur Soap

Palmiye yağı bazlı bir sabun tercih ederseniz, palmiye yağı içinde lavanta içeren yüzde 10 kükürtlü iki paket sabun içerir. Braunfels Labs, yüzde 10 kükürt içeren bir palmiye yağı sabununa sahiptir.

Eğer isterseniz kendi yüzde 10 kükürt losyonunuzu yaparak tasarruf edebilirsiniz. Yapması kolay. Bir kükürt tozunu veya konsantre bir kükürt merhemini normal cilt losyonu ile karıştırmanız yeterlidir. Tabii ki önceden karıştırılmış almak daha kolay ama evde kendiniz de yapabilirsiniz. Vücudunuzu kaplamak için yaklaşık doksan gram kükürt losyonu gerekti. Ve yüzde 10 kükürt losyonunu arka arkaya üç gece uygulamanız, on iki saat (gece boyunca) açık bırakmanız, duş almanız ve on iki saat sonra tekrar uygulamanız gerekir. Ve sonra, uyuzunuzun ne kadar inatçı olduğuna bağlı olarak, genellikle iki ila beş hafta boyunca her hafta tekrarlayın.

Uyuza Hangi Sabun İyi Gelir?
Uyuza Hangi Sabun İyi Gelir?

Uyuza Hangi Sabun İyi Gelir?

Bu bölümde uyuza iyi gelen doğal sabunları bulabilirsiniz.

Kükürt sabunu

Kükürt sabunu, uyuzla uğraşırken elinizde olması harika bir şeydir. Aslında, kükürt uyuz için bilinen en eski tedavidir ve antik Yunanlılardan beri akarları öldürmek için kullanılmıştır. İster krem, ister macun, ister sabunla uygulayın, genellikle bir ila iki hafta içinde uyuz tedavisinde etkilidir. Ancak yumurtaları öldürmez. Bu nedenle, akarları tamamen yok etmek için semptomlarınız ortadan kalktıktan sonra birkaç hafta daha kükürt sabunu kullanmaya devam etmeniz önemlidir.

Satın almak için bir kükürt sabunu veya merhemi aradığınızda, uyuz tedavisi için önerilen konsantrasyon olan en az yüzde 10 kükürt içermesi gerekir. Uyuzlu bir bebeğiniz varsa, Amerikan Dermatoloji Akademisi tarafından özellikle güvenli ve toksik olmayan bir tedavi olarak kükürt sabunu önerilir.

Hafif kuruluk dışında cildinizde kükürt kullanmanın hiçbir yan etkisi yoktur. Birkaç hafta sülfür sabunu kullandıktan sonra cildimin çok yumuşak ve canlı hale geldiğini fark ettim. Ayrıca saçlarımda kükürt sabunu kullandım ve çok ipeksi ve yumuşak yaptı.

Karanfil sabunu
Karanfil sabunu

Karanfil sabunu

Güvenilir karanfil yağı, iyileştirici güçlerine katkıda bulunan antimikrobiyal, anestezik ve antioksidan özelliklere sahiptir. Aynı zamanda etkili bir böcek öldürücüdür. Kamusal yağlar, uyuzu doğal olarak tedavi etmek için popüler bir yöntem haline geliyor ve karanfil yağı en etkili olanlardan biri. Öjenol gibi özel akarisit (akar öldürücü) bileşiklere sahiptir. Eugenol, merkezi sinir sistemindeki önemli enzimleri inhibe ederek uyuz akarlarını öldürebilir.

Akarları öldürmenin yanı sıra karanfil sabununun başka birçok faydası vardır. Analjezik (ağrı giderici) özelliği vardır. Karanfil sabunu ile yaralarınızı ovarken sıcak bir uyuşma hissi hissedecek, ağrı ve kaşıntılarınız kaybolacaktır. Araştırmalar, karanfil yağının cilde uygulandığında yara iyileşmesini hızlandırabildiğini gösteriyor ki bu da uyuz semptomlarıyla uğraşırken büyük fayda sağlıyor.

Son olarak, karanfil yağı içeren sabun kullanmak, içerdiği birçok anti-bakteriyel ve anti-viral bileşiği nedeniyle, normal sabuna göre bakteri ve virüsleri çok daha iyi öldürmeye yardımcı olacaktır.

Çay ağacı sabunu

Çay ağacı yağı kesinlikle uyuz için en popüler tedavilerden biridir. Kullanmayı en sevdiğim uçucu yağlardan biridir ve kişisel deneyimlerimden uyuz için harikalar yarattığını biliyorum.

Bilimsel çalışmalar, reçeteli ilaçlarla karşılaştırılabilir bir tedavi olduğunu göstermiştir. Oksijenli terpenoidler ve daha spesifik olarak, uyuz akarlarının sinir sistemi için çok toksik olan terpinen-4-ol adı verilen bileşikleri içerir.

Çay ağacı sabununun cildiniz için başka birçok faydası ve kullanımı vardır. Saç uzamasını teşvik edebilir, kaşıntıyı azaltabilir, kuru cildi nemlendirebilir, bakteri ve virüslerin büyümesini engelleyebilir, akne, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarına yardımcı olabilir ve doğal bir deodorant olarak harika çalışır.

Zerdeçal Sabunu
Zerdeçal Sabunu

Zerdeçal Sabunu

Uyuz hastalığınız varsa zerdeçal sabunu kullanmak harikadır. Bir çalışma, zerdeçal ve neem karışımının üç gün gibi kısa bir sürede uyuzu tedavi edebildiğini gösterdi. Ancak zerdeçalın asıl faydası, sahip olduğu anti-inflamatuar özelliklerdir.

Uyuzunuz olduğunda ortaya çıkan kırmızı şişlikler ve kaşıntı, ısırıklardan değil, aslında alerjiye benzer şekilde vücudunuzdan gelen inflamatuar bir bağışıklık reaksiyonundan kaynaklanır. Zerdeçal sabununun cildiniz için çok yararlı olduğu yer burasıdır. Zerdeçal çok güçlü bir iltihap önleyici olduğundan, cildinizin kırmızı çarpma ve kızarıklıkların oluşmasını engeller. Bunu, tüm rahatsız edici semptomlarınıza neden olan histamin ve sitokinlerin salınımını bloke ederek yapar.

Neem Sabunu

Neem, çay ağacı ve karanfil gibi esansiyel bir yağdır. Uyuz için en iyi doğal tedavilerden biridir. Neem yağının, uyuz akarlarının hormonal ve üreme döngülerini bozarak onları verimli yumurta bırakamadıkları düşünülmektedir. Ama aynı zamanda akarlar üzerinde yetişkinleri de öldüren nörotoksik etkileri vardır.

Neem yağının faydası, böcek kovucu olarak kullanılmasıdır. Ancak sabun olarak kullanıldığında da birçok faydası vardır. Saç uzamasına yardımcı olur, kuru ve yağlı cildi dengeleyebilir, kırışıklıkları azaltabilir, yara izlerini iyileştirebilir, sivilceleri tedavi edebilir ve bakteri, virüs ve mantarları öldürebilir. 

Daha fazla içerik için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx