Sağlık

GÖĞSÜNÜZDEKİ DOLGUN DURUŞLAR ÖZGÜVENİNİZİ DE YENİLEYECEK!

Reklamlar

Günümüzde vücudumuzu güzelleştirmek  kendimizi iyi hissetmek özgüvenimizi artırmak ve en önemlisi mutlu olmak adına yaptırdığımız işlemlerden olan meme büyütme estetiğinin detaylarını sizler için araştırdık..

Mutsuz görünüşler  ve aynadaki özgüven eksikliğiniz neticesinde karar verip yaptırmak istediğiniz meme büyütme estetiğinin tüm detaylarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz..

Meme büyütme operasyonu son dönemlerde 18 yaşından başlayıp ilerleyen yaşlarına kadar tercih edilip hem estetik hem görsel açıdan önemli bir yere sahip olmuştur.

Reklamlar

Konunun Uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas “Göğüs büyütme işlemi kişiye özel planlanır ve uygulanır” diyerek göğüs büyütme ameliyatının detaylarını sizler için anlattı.

“Son dönemde memelere silikon implant, protez, ve yağ enjeksiyonu şeklinde 3 aşamalı meme büyütme işlemi yapılmaktadır.

Meme büyütme operasyonu
Meme büyütme operasyonu

Meme büyütme operasyonu büyük, tatminkar ve çekici özelliği sağlayabilen sistemlerle dolgun göğüslere kavuşmak adına çok etkili.”

“Tecrübeli bir hekime sahip olmak, sağlıklı ve başarılı meme büyütme ameliyatına ulaşmak için önemli bir adımdır.”

Reklamlar

Meme büyütme operasyonunda istenilen boyut aşırı büyük olsada vücut anatomimiz ve göğüs kafesimiz, memenin taban genişliği, vücudumuzun bu yükü taşıyabilmesi en önemli noktadır.

Meme büyütme operasyonu tüm verilerinize ve anatomik yapısına uygunluğu doğrultusunda yapılması halinde sağlık açısından herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Cerrahi işlemin ardından iyileşme süresi yaklaşık olarak 1,5-2 aylık bir zaman dilimini bulmaktadır. Sadece ilk günler hareket anlamında zorlu geçerken hekiminizin yönlendirmeleri neticesinden diğer günlerde sorun yaşanmamaktadır.

“Meme büyütme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmeli?”

Meme büyütme operasyonu öncesi aspirin, vitamin ve kan sulandırıcı niteliğindeki ilaçlar kullanılmamalıdır.

Sigara alkol kullanımı var ise ameliyat öncesi belirlenen süreyi takip edip kullanıma ara verilmelidir. Mevcut yaşamınızda yapmış olduğunuz sporlarınız var ise bu sporlarla vücut kasları yormamalı ve aşırı efor sarf edilmemelidir.

“Meme büyütme estetiği hangi aşamalardan oluşur?”

Operasyona karar verme aşamasında hekim seçimi hayati bir boyutta önem taşımaktadır.

Doğal malzemelerle desteklenip silikondan yapılmış protez ve implantların doğru vücut analizlerine göre seçilip yerleştirmelidir.

İmplant yerlerinin kişi ve hekimi arasında hem fikir kalınarak  yapılması operasyonun en büyük aşamasıdır.

Seçilmiş olan silikonlar memenin hacmini artırmak amaçlı olarak meme altından, meme başından, koltuk altından  veya göbek deliğinden protez yerleşimi sağlanmaktadır. Meme protezleri;

  •  Yuvarlak
  •  Damla

silikon seçenekli olarak  en çok tercih edilen protez modelleridir.

Kullanım amaçlarına göre;

  • Damla silikon: Memenin altında kalan dokuya ve meme başına daha dolgun görüntü sağlamasıdır.
  • Yuvarlak silikon: Meme dokusu daha  az ise yarım daire şeklinde olan yuvarlak silikonlar tercih edilmektedir.

Buradaki belirleyici faktör kişinin görsel seçiminin yanı sıra vücut tipi oldukça önem arz etmektedir.

“Meme büyütme operasyonu dünyaca güvenilebilir ve tercih edilen bir operasyondur.”

Meme büyütme ameliyatında en önemli nokta protezi yerleştirileceği yeri belirlemek ve kesiyi uygulayıp yerleştirmektir. Ardından cerrahi cep oluşturulmaktadır.

Test protez olarak da uygunluğu en yüksek oranda olan seçilmiş tipte silikon yerleştirimi sağlanmaktadır. Son aşama olarak da protez cerrahi cebe yerleştirilir.

Damla silikon ve yuvarlak silikon arasındaki farklar
Damla silikon ve yuvarlak silikon arasındaki farklar

“Damla silikon ve yuvarlak silikon arasındaki farklar nelerdir?”

Farklar kişinin istenilen sertlik görünüm ve şekil olarak hayalindeki görüntünün oluşudur. Yuvarlak implantlar yuvarlak yapıdayken, damla şeklindeki protezler alt bölgesi daha dolgun üst kısmı da daha basık şekildedir.

Yuvarlak silikonları daha dekolteki kıyafetler tercih eden üst bölgeyi küre şeklindeki implantın doldurmasıyla elde edilen görüntüyü verir.

Damla protez modellerinde meme kısmını sarkan deriyi implantla daha iyi toparlaması istenilen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

“Meme büyütme fiyatlarında görülen farklar sizi kararsızlığa sürüklemesin”

Meme büyütme estetiği sonrası günlük yaşamımıza devam edebilir iken, silikonların vücuda kabullenilme süreci takip edilir.

Minimum 2 aylık bir zaman diliminde araç kullanımı, göğüste deformasyon oluşturabilecek ağır sporlar, sütyen seçimi sertlik bakımından az ölçülerde tercih edilmelidir. Güç gerektirebilecek hareketlerde bulunmamaya özen göstermeliyiz.

Meme büyütme fiyatları ne kadar?

Meme büyütme estetiği fiyatları işlemin uygulandığı bölgeye ve kişinin yapısına göre değişim gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir.

Siz de meme büyütme ameliyatı yaptırarak dolgun, çekici, cazibeli, doğal veya gösterişli göğüslere sahip olmaya karar verdiyseniz, meme büyütme ile ilgili detayları öğrenmek, ve yüzyüze tüm detayları görüşmek adına ve meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Op. Dr. Leyla Arvas’a ulaşın veya www.drleylaarvas.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın… 

Op. Dr. Leyla Arvas

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx