Pratik Bilgiler

Yüzümüzün Kilo Alması İçin Ne Yapmalıyız?

Reklamlar

Yüzümüz, vücudumuzda ilk dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir. Yüzümüz ile ilgili en fazla yöneltilen soru “Yüzümüzün Kilo Alması İçin Ne Yapmalıyız ?” olmaktadır. Bunun yanı sıra, bir insanın yüzü ne kadar orantılı olursa, tüm vücut daha güzel gözükmektedir. Ancak pek çok kadının yüzleri hakkında şikayetleri bulunmaktadır. Bu şikayetlerden bir tanesi de çok ince ve zayıf yüzlü olmaktır.

Yüzün dolgun olması, kişiyi daha genç göstermektedir. Yüzü zayıf olan bireyler her ne kadar geç olursa olsun, yaşlarından daha büyük gözükmektedir. Bu nedenle yüzü zayıf olan pek çok kadın yüz bölgesinden kilo almaya çabalamaktadır. Bu durumu başarabilmek için deneyebileceğiniz birçok egzersiz hareketi ve tüketebileceğiniz yiyecek mevcuttur.

Yüze Kilo Aldıran Egzersizler
Yüze Kilo Aldıran Egzersizler

Yüze Kilo Aldıran Egzersizler

Egzersiz yapmak, bilinenin aksine sadece kilo vermek için yapılmamaktadır. Hatta birçok insan, sırf kilo alabilmek için spor salonlarına kayıt olmaktadır. Kadınlar yüz bölgelerinden kilo almak istemeleri durumunda, evde oturdukları yerden yanak büyütme hareketleri yapabilmektedir. Evde yapabileceğiniz en kolay yüze kilo aldıran egzersizler arasında balon şişirme yer almaktadır.

Reklamlar

Evde oturduğunuz yerde yanaklarınızı daha dolgun hale getirmek için elinize bir balon alıp şişirebilirsiniz. Bu hareket, yanaklarınızdaki kasların genişlemesine yardımcı olacaktır. Bu sayede dolgun yanaklara kolayca sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, balon kullanmadan da bu egzersizi yapabilirsiniz. Yanaklarınızın içini hava doldurup 5 saniye adar beklemeniz ve bu hareketi günde 10 defa tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Yüz Bölgesine Kilo Aldıran Yiyecekler
Yüz Bölgesine Kilo Aldıran Yiyecekler

Yüz Bölgesine Kilo Aldıran Yiyecekler

Yüz bölgesi, zayıf olduğu zaman bireylerin yüz ifadesi ister istemez daha çökük durmaktadır. Bunun yanı sıra son zamanlarda büz dolguları ile yüz bölgesini büyütmek oldukça popüler işlemler arasında yer almaktadır. Bu nedenlerden dolayı, pek çok kadın yüz bölgesinden kilo almak istemektedir. Yüzden kilo almak için bazı besinlerden tüketmek işe yarar. Ancak besinler kilo aldırırken sadece yüz bölgesine etki etmemektedir. Bu nedenle vücut egzersizleri aksatılmadan yapılmalıdır. Aksi halde, yüzünüz ile birlikte vücudunuz da kilo alacaktır.

Yüzden kilo almak için tercih edebileceğiniz besinlerden bazıları aşağıda sıralanmaktadır. Günlük eme alışkanlığınıza bu besinleri ekleyerek daha dolgun bir yüze sahip olabilmeniz mümkündür.

Bal

Bal, oldukça besleyici bir üründür. Bal tüketen bireyler, daha sağlıklı bir cilde sahip olabilmektedir. Bal tüketimini günlük alışkanlıklarınızın arasına ekleyerek kısa sürede yüzünüzün kilo aldığına şahit olabilirsiniz.

Reklamlar

Karbonhidrat

Karbonhidrat, hızlı bir şekilde kilo alabileceğiniz bir besin türüdür. Günlük olarak karbonhidrat alımı, kilo alma sürecini hızlandıracaktır. Ancak bilinmesi gerekir ki, karbonhidrat tüketmek sadece yüz için değil, tüm vücut için kilo almayı sağlamaktadır. Bu nedenle, yüzden kilo almak için karbonhidrat tüketen bireylerin yürüyüş yapma, bisiklete binme gibi basit spor hareketleri yapması tavsiye edilmektedir.

Süt

Dolgun yanaklara sahip olmak için tüketilmesi gereken ürünlerden bir tanesi de süt olmaktadır. Yüz bölgesinden kilo almak isteyen bireyler, günde 1 ya da 2 bardak süt tüketmelidir. Bunun yanı sıra, yüzünüze süt ile masaj yaparak yanaklarınıza dolgunluk kazandırabilmeniz mümkündür.

Yüzümüzün Kilo Alması İçin Ne Yapmalıyız Bilinmesi Gerekenler

Yüzü zayıf olan kadınlar, yukarıda belirtilen egzersiz ve yiyecek tüketimi için önerilen hususlara dikkat ederek yüzden kilo alma sürecini hızlandırabilmektedir. Ancak yüz sağlığının ve elastikiyetinin korunabilmesi için bazı konularda da dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüzden kilo alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

  • Sigara ve alkol kullanmaktan kaçınmalısınız. Zira bu ürünler, cildin elastik yapısını bozmaktadır.
  • Dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanın. Güneş kremi, güneşin yüzünüze zarar vermesini önleyecektir.
  • Bol su tüketerek cilt sağlığınızı desteklemeniz gerekmektedir. Susuz cilt, esnekliğini kaybetmektedir.
  • Makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Eğer makyaj yapmayı seviyorsanız, mutlaka uyumadan önce temizleyin.
  • Fındık, ceviz gibi yağlı kuruyemişler tüketmeyi unutmamalısınız.
  • Cildinizin dolgun olması için yağlar ile yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Masaj yapmak, yüz dokularının harekete geçmesine ve dolgunluk kazanmasına yardımcı olacaktır.

Yüzümüzün Kilo Alması İçin Ne Yapmalıyız, sorusunun cevabı sanıldığı kadar zor değildir. Yüzünüzün daha dolgun olması için yukarıda yer alan hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra, daha önce de belirttiğimiz gibi yüzden kilo alırken vücudunuzun ideal kiloda kalabilmesi için egzersiz yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Yüzümüzün Kilo Alması İçin Ne Yapmalıyız? konulu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca yazımızı beğendiyseniz  Kolonya Çeşitleri Nelerdir? Kolonyanın Faydaları Nelerdir? konulu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz. 

Ayrıca YouTube kanalımıza abone olup, bildirimleri açarak yeni yüklenen videolarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx