Magazin

Eray Yeşilırmak Kimdir?

Reklamlar

Kızı ile olan videoları ilgi çeken, çok tatlı bir kızı olan, müzisyen ve şarkıcıdır. Eray Yeşilırmak kimdir? Aslen Nerelidir? İşte detaylar…

Eray Yeşilırmak

Eray Yeşilırmak’ın Doğum Tarihi

1985 yılının 18 Aralık tarihinde dünyaya gelmiştir.

Eray Yeşilırmak Aslen Nereli?

Eray Yeşilırmak aslen Sivaslıdır.

Eray Yeşilırmak’ın Burcu Ne?

Eray Yeşilırmak 18 Aralık doğumlu olduğu için Yay burcudur.

Eray Yeşilırmak
Eray Yeşilırmak

Eray Yeşilırmak Kariyeri

Müzik hayatına öncelikle 10 yaşında bağlama eğitimi alarak adım atmıştır. Halk eğitim merkezlerinden müzik ile ilgili eğitimler almış ve bu şekilde kendini müziğe adamıştır. Grup Dört Mevsim isimli 6 kişilik müzik grubu kurmuştur. İlk profesyonel müzik sahnesine müzik grubu ile Adres bar da başlamıştır.

Reklamlar

Bir süre sonra kendi dinleyici kitlesini oluşturmuştur. Onu dinleyen Ankara’da bir televizyon müdürü olan Salih Gerçek aracılığıyla bir müzik programı yapmaya başlamıştır. Bu programa Ankara’daki solist arkadaşlarını konuk olarak almıştır. Bir çok sponsor ile müzik programını bir süre daha sürdürmüştür. Ve Radyo X, Dünya Radyo, Radyo Ses’te görev almıştır. Beyaz Radyo’da İkslarç isimli programın içeriğini kendisi üreterek yıllarca Ankara’da sesini ve müziğini tanıtmıştır.

2009’da Batıkent’te müzik aletleri olan ve müzik eğitimi verilen bir müzik mağazası açmıştır. Mağazasının ismi Acapella Müzik’tir. Mağaza faaliyetine devam etmektedir. Çok fazla ilgi görmektedir.

Eray Yeşilırmak
Eray Yeşilırmak

Aca Müzik Yapım şirketini 2015’te kurmuştur.  2016 yılında Kültür Bakanlığından Yapım Şirketi belgesini almış ve yapımlar yapmaya başlamıştır. Bilinen sanatçıların albümlerini yapmıştır. Dijital platformlarla da anlaşmıştır ve işinin iyice yükselmesine katkı sağlamıştır. Sonrasında da kendi şarkılarını cover eserler yorumlamaya karar vererek Eray Yeşilırmak isimli youtube kanalını açmıştır.

Neredesin isimli eserinden sonra Mavi Gökyüzü şarkısının klibini youtube hesabına yüklemiştir. Şarkısının sözü ve müziği kendisine aittir. Müzik okulundaki öğrencileri ile halay potpori ve bireysel çalışmalar yapmıştır. Yöresel büyüklerinden öğrendiği sözlerle halay derlemiştir. Sonrasında ise kendisine ait eğlenceli sözleri halay tarzında besteleyerek birçok sanatçıya albümlerinde yorumlamaları için vermiştir.

Dünya isimli şarkının coverı için bestecisi olan Erkan Yavuzer’den izin almıştır. Ankara’da solistlik yapan Gözde Biçyap ile düet yapmıştır. Son zamanlar meşhur olan Tiktok uygulamasından dublaj ve replik videoları çekerek büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Birçok takipçisi olmuştur. Dünya şarkısını ilk önce Tiktok hesabında paylaşmış video viral olmuştur. Türkiye’de binlerce yorum almış ve onbinlerce kişi sesi kullanılmıştır. Videosunu youtube hesabına da yüklemiştir. Kısa bir zamanda klibi milyonlar tarafından izlenilmiştir. Video çekip, cover yapmaya devam etmiştir.

Eray Yeşilırmak
Eray Yeşilırmak

2018 yılında Sura İskenderli’ye ait yaram derinden isimli şarkının coverını yapmıştır. Asel isminde kızı vardır. Kızı ile yaptığı paylaşımlar dikkat çekmiştir. Birçok haberde yer almıştır.

Eray Yeşilırmak cover eserler yapmış ve Demet Akalın’ın seslendirdiği Kalbimdeki İmza isimli şarkısını kendi tarzı ile yorumlamıştır. Bu şarkı kısa zamanda milyonlarca izlenmiştir. 2019 yılının Eylül ayında ilk konserini vermiştir. Konseri biletlidir ve Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezinde vermiştir. Konserde 8 kişilik ekibi ile sahneye çıkmıştır.

Konseri sevenlerini tarafından çok beğenilmiştir. Aynı ekibiyle hala konser vermeye devam etmektedir. Eray Yeşilırmak işlerini menejerlik ve yapım olmak üzere bir yerde toplamaya karar vererek, İstanbul’da ünlü sanatçıların işlerini yapan Kemal Aslan ile anlaşmıştır. Şimdilerde hala eğitim, konser ve youtube alanlarında çalışmaya devam etmektedir.

Yeşilırmak’ın Youtube hesabında 47 bin abonesi vardır. Instagram hesabında 134 bin takipçisi vardır.

Yazımız ilginizi çektiyse daha önce yazdığımız Aysun Taşçeşme Kimdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx