Magazin

Aysun Taşçeşme Kimdir?

Reklamlar

Müzik sektöründeki yaptığı işler ile popülerleşen isimlerinden Aysun Taşçeşme kimdir?Aysun Taşçeşme kaç yaşında?  Merak ettiğiniz detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Aysun Taşçeşme Nereli?

Aysun Taşçeşme Bursa Osmangazi doğumlu başarılı bir şarkıcıdır. Albümleri, kariyer hayatı ve başarılarını ile sektörün son dönemdeki önemli isimlerindendir.

Aysun Taşçeşme
Aysun Taşçeşme

Aysun Taşçeşme Kaç Yaşında?

Popüler şarkıcı Aysun Taşçeşme 39 yaşındadır.

Reklamlar

Aysun Taşçeşme Doğum Tarihi

Aysun Taşçeşme 1984 yılının 20 Temmuz tarihinde Bursa Osmangazi’de dünyaya gelmiştir.

Aysun Taşçeşme’nin Burcu

Aysun Taşçeşme 20 Temmuz doğumlu olduğu için Yengeç burcudur.

Aysun Taşçeşme Boyu

Taşçeşme’nin boyu 167 cm’dir.

Aysun Taşçeşme’nin Ailesi Hakkında

Aysun Taşçeşme’nin babası Altıparmaklı kanuni diye bilinen bestekâr Kemal Taşçeşme’dir.

Reklamlar
Aysun Taşçeşme
Aysun Taşçeşme

Aysun Taşçeşme’nin Kariyeri Hakkında

Taşçeşme 6 yaşındayken klavye çalarak müzik ile tanışmıştır. 11 yaşına geldikten sonra da Bursa’da düğünlerde bayan piyanist olarak çalışmıştır. 2011’den sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalgıcı mektebinde roman orkestrasında solist olarak yer almıştır. Küçüklüğünden beri müzikle iç içe olan Aysun Taşçeşme Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda konser vermiştir.

2018’de ilk albümünü çıkarmıştır. Albümünün ismi Aşık Oldum. 10 şarkıdan oluşmaktadır. 10 eserin hepsinin müzikleri babası Kemal Taşçeşme tarafından yapılırken, sözler Şakir Askan ve Ali Teküntüre’ye aittir.

23 yıl sonra babası Kemal Taşçeşme’nin ünlü sanatçılar tarafından seslendirilmiş bestelerinden derleme yaparak albüm oluşturmuştur. Bu şarkılardan bazıları; Müslüm Gürses’in yorumladığı Evlat ve Aldana aldana, Emel Sayın’ın seslendirdiği Gülmek Sana Yakışıyor, Bülent Ersoy’un seslendirdiği Ablan kurban olsun sana, Kibariye’nin yorumladığı Kopamam senden, Seda Sayan’ın seslendirdiği Git git yoluna şarkılarıdır.

Aysun Taşçeşme
Aysun Taşçeşme

Aysun Taşçeşme O Ses Türkiye Performansı

Taşçeşme 2013 senesinde O Ses Türkiye programına katılmıştır. Hadise’nin takımında yarışmıştır. Düello kısımlarına geldiklerinde Aysun Taşçeşme ile Levent Şahin ve İbrahim Özmert, Kara Kışlar şarkısı ile düello yaptı.  Bu düellodan kazanan isim Levent Şahin olurken, Aysun Taşçeşme ve İbrahim Özmert yarışmaya veda etmişlerdir.

Yazımız ilginizi çektiyse daha önce yazdığımız Eray Yeşilırmak Kimdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx