Magazin

Bahtiyar Özdemir Kimdir?

Reklamlar

O Ses Türkiye yarışması ile tanınan Bahtiyar Özdemir Kimdir? Bahtiyar Özdemir kaç yaşındadır? O Ses Türkiye hayatını nasıl etkiledi? Bu sorunların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Sosyal medya hesabından yayınladığı şarkılar ve O Ses Türkiye performansı ile tanınan Bahtiyar Özdemir özellikle Aşk Çiçeğim isimli şarkısı ile beğeni topladı. Ardından çıkardığı Lokum isimli tekli çalışma sayesinde müzik piyasasında adını tam olarak duyuran şarkıcı hakkında merak edilenler, kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi burç hangi bölüm mezunu ve müzik hayatı hakkında bilgilerin yer aldığı yazımız sayesinde kendiniz daha yakından tanıyacaksınız.

Bahtiyar Özdemir O Ses Türkiye Performansı

2012 yılında O Ses Türkiye programına katılmıştır. Kısa bir süre sonra izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmışlardır. Performansı ile jüri üyelerinden Hülya Avşar ve Murat Boz’a kendisini beğendirmiştir. Bahtiyar Özdemir, Murat Boz’u seçerek Murat Boz’un takımına katılmıştır.

Reklamlar

O Ses Türkiye yarışmasından sonra sahneleri başlamıştır. Pop ve diğer türleri de seslendirmek için çalışmıştır sonrasında şimdiki sahne performansına ulaşmıştır.

Bahtiyar Özdemir Kimdir? 2024 bahtiyar özdemir
Bahtiyar Özdemir

Bahtiyar Özdemir Kaç Yaşında?

Bahtiyar Özdemir 8 Kasım 1990 doğumlu 2023 itibariyle 33 yaşındadır.

Bahtiyar Özdemir Hangi Burç?

Özdemir 8 Kasım doğumlu olduğu için Akrep burcudur.

Bahtiyar Özdemir Eğitimi

Özdemir 2012 yılında Bursa Uludağ Üniversitesinden kamu yönetimi bölümünden mezun olmuştur.

Reklamlar

Bahtiyar Özdemir Ailesi

Bahtiyar Özdemir evlidir. 1 kız çocuğu vardır. Eşi Melike Özdemir’dir.

Bahtiyar Özdemir Müzik Hayatı

Bahtiyar Özdemir 11 yaşındayken Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sınavına katılmış ve kazanmıştır. Konservatuvar eğitimine başlamıştır. 14 yaşındayken tekrar bir sınava girmiştir öğrenci olduğu konservatuvarda ses sanatçısı olarak görev yapmaya başlamıştır.  2012 yılında üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Müzikle alakalı bir bölüm okumamasına rağmen müziği bırakmamıştır. Ses sanatçısı görevine devam etmiştir. 2012 yılında okulu bitirdikten sonra da eğitim görevlisi olarak devam etmiştir. Bu süreç devam ederken O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır. Yarışmada Malkoçoğlu lakabıyla tanınmıştır.

Sonra da Trt’de görev yapmıştır. Türkü söylemek lazım isimli programda yer almıştır. Zara’nın vokalistliğini yapmıştır. Zara’nın vokalistliğinden ayrıldıktan sonra Aşk Çiçeğim isimli şarkısını çıkarmıştır. Bu şarkı ile tanınmıştır. Sosyal medyada şarkısını paylaşarak fenomen olmuştur.

Bu süreçten sonra Türkiye’de Avrupa’da çok sayıda konser vermiştir. 2016 yılında sevgililer gününde sözü müziği kendine ait olan Yarınım Bugünüm isimli şarkısını çıkarmıştır. Bu şarkıyı Ceylan Koynat ile sevenlerine sunmuşlardır. Ve şarkıları çok beğenilmiştir. Yeni single şarkısı da hazırdır doğru zaman geldiğinde dinleyicisiyle buluşmuştur. 2016 Eylül ayında “Lokum” ismiyle DMC etiketiyle ilk single çalışmasını yayınlamıştır.

Müziğe adım atmasından itibaren konservatuvardaki hocaları ana branşı olan Türk Halk Müziğinin duayen hocaları olan, Yücel Paşmakçı, Kemal Kamalı ve Yaşar Yokuş gibi isimlerdir. Hocalarına kendini keşfettikleri ve yanında oldukları için teşekkür ediyor.

Kendi şarkılarını yazıyor pop tarzındaki şarkılarında Gülşen’i örnek alırken, yaşam kültürü ve ahlak açısından da büyük usta Neşet Ertaş’ı örnek almaya çalışıyor.

Hayallerini gerçekleştirdiğini ama bu kadarla sınırlı olmadığını dile getirerek yazdığı şarkıların sevildiğini konserlerde Avrupa’da dahi birçok insanın eşlik etmesi çok mutlu etse de daha iyi işler yapmak için daha çok çalışacağını dile getirmiştir. Yazdığı şarkıların daha fazla anlam kazanmasının en büyük hayali olduğunu vurguluyor.

Kariyer açısından ideal bir yaşta olduğunu düşünen Özdemir, yürümemiz gereken çok var şarkılarımla insanların hayatlarında yer edinerek, onlarla birlikte şarkılarımı söyleyebilmek diyor. Yeri geldiğinde de sevenleri ile oturup bir çorba da içebilmek istiyor ve star olmaktansa sevmek ve sevilmek daha önemli şeklinde bir konuşması var.

Malkoçoğluna benzetildiği için yüzünün film veya dizi de oynamak için uygun olduğunu düşünen Bahtiyar Özdemir eğitim aldıktan sonra film ve dizi de oynamak isteyebileceğini, aksi halde eğitim almadan sinema, tiyatro sektörüne emek vermiş kişilerin emeklerini gasp etmem doğru olmaz diyor.

Şarkıları ve besteleri için bir yerlere gelmek isteyen gençlere, ben hep hayaller kurardım, bir gün olacak diye Demet Akalın, Rafet El Roman, Betül Demir vs birçok sanatçıya ulaşmaya çalışmıştım. Çaresiz zamanında paylaştığı bir videonun herkes tarafından sevilmesini ve tanınmasını sağladığını söylemiştir. Ve istediğiniz şeye inanırsanız eğer mutlaka gerçek oluyor. Kendisini seven ve örnek olan gençlere neden hayalleriniz gerçek olmasın diyor.

Bahtiyar Özdemir  2016 yılının Eylül ayında Lokum isimli şarkısını yayınlamıştır. Şarkıyı dijital platformlardan yayınlamış ve en çok indirilen şarkılardan olmuştur. Lokum şarkısının video klibinde Adriana Lima’ya benzetilen Türk Gökçe Eygi eşlik etmiştir.

Yazımız ilginizi çektiyse daha önce yazdığımız Emrah Şahan Kimdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx