Magazin

Şahangiller Emrah Şahan Kimdir?

Reklamlar

Çektiği vine videoları ile popüler olan Emrah Şahan herkesi eğlendiren video içerikleri ile kısa sürede sosyal medyanın en tanınan isimlerinden biri haline geldi. Oğlan Bizim Kız Bizim filmi ile film sektörüne de imzasını atan fenomeni yazımız ile yakından tanıyoruz. Emrah Şahan kimdir ve kendisi ile ilgili tüm detaylı bilgileri yazımızda bulacaksınız.

Şahangiller Emrah Şahan Kaç Yaşında?

1986 yılının 7 Ocak tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Şahangiller Emrah Şahan Nereli?

Şahangiller Emrah Şahan aslen Ankaralıdır.

Reklamlar

Şahangiller Emrah Şahan Eğitimi

Şahangiller Emrah Şahan ilkokuldan üniversiteye kadar bütün okulları Ankara’da okumuştur. Ankara Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi’nde, Tarım Makineleri Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Şahangiller Emrah Şahan
Şahangiller Emrah Şahan

Şahangiller Emrah Şahan Kariyeri

Emrah Şahan öncelikle makine mühendisi olarak İstanbul’da çalışmıştır. Çalışmak için Ankara’dan İstanbul’a gelmiştir. İlk önce Ankara’da fabrika müdürü olarak başlamıştır. İmza yetkisi olduğu için bütün gün masa başında oturmaktan sıkılmış ve twitter’da aklına gelen eğlenceli şeyleri yazıyormuş. Zaten arkadaş ortamında komik olduğu hep dile getirilmiştir.

Önce az takipçisi varken bir anda takipçisi artmıştır. Önce ek gelir getirmeye başlamıştır. Sonra sosyal medyadan elde ettiği gelir maaşından fazla gelir getirmeye başlayınca mühendisliği bırakarak ajans kurmuştur. 5-6 yıldır ajans üzerinden profesyonel olarak hem başka fenomenlerin hem de kendi işlerinin menajerlik işlerini yürütüyorlar.

Esprili bir dille burç yorumları yapıyordu twitter’da 150 bin takipçisi vardı. Twitter’ın kısa video uygulaması olan vine geçerek orada da takipçi sayısını arttırmıştır. Orası da gelir getirmeye başlayınca instagram ve youtubeye yönelmiştir.

Reklamlar

Sosyal medyadaki isminin neden Şahangiller olmasının sebebini, soyadımız Şahan teyzemgiller falan denir ya oradan yola çıkarak Şahangiller ismini kullandığını dile getirmiştir. Ayrıca bir sinema filminde oynadığını ancak kendi sinema filmini çekmek istediğini söylemiştir.

Emrah Şahan video çekmek için video çekmediğini çekimleri yaparken çok eğlendiğini ve eğlenmedikleri videoları takipçileriyle paylaşmadığını söylemiştir.

Şahangiller Emrah Şahan
Şahangiller Emrah Şahan

Şahangiller Emrah Şahan Mühendisliği Bırakıp Fenomenliğe Geçti

Emrah Şahan Mühendisliği bırakıp fenomenlik üzerine çalışmaya başlayınca ailesi ilk başta olumsuz tepki vermiştir. Daha sonra iyi gelir elde ettiğini yaşam şartlarının değişmeye başladığını görünce ve yolda giderken bile sevenlerinin fotoğraf çektirmek için geldiklerini görünce doğru yolda olduklarını düşünerek karışmamışlardır. Eşi Gönül’ün ailesi bu durumu daha zor kabul etmiştir.

Sosyal medyada linç kültürü olduğunu dile getiren Emrah Şahan insanların bir ay çalışarak kazandığı parayı bir videoda alıyor olmamız bazı insanlara koyuyor. Bizim sayemizde kazanıyorsunuz diyorlar ama biz de içerik ürettiğimiz için onlar da bizi izleyebiliyorlar. Reklam içerikli video paylaşımları ve fotoğraflar paylaştığımızda çok fazla hakaret alıyoruz diyor. Aslında bu bizim 5-6 yıllık birikimimiz o kadar süre boyunca verdiğimiz emeklerin karşılığı diye dile getiriyor. Kötü yorumları engelleyerek düzgün bir kitleye sahip olmuştur.

Takipçilerinin bir gün takip etmemesi durumunda kendi mesleğini devam ettireceklerini dile getiriyor. Gençlere de şu şekilde sesleniyor lise mezunu bile olmayan birçok sosyal medya fenomeni var bu iş bir anda bitebilir o yüzden mutlaka bir mesleğiniz bir b planınız olsun diyor.

Şahangiller Emrah Şahan
Şahangiller Emrah Şahan

Emrah Şahan’ın Eşi Kimdir?

Emrah Şahan eşi Gönül ile Ankara Üniversitesinde tanışmıştır. Eşi Gönül Trabzonlu ’dur. Bölümleri aynı kampüste olduğu için birbirlerini gördüklerini ve birbirlerine aşık olduklarını dile getiriyor. Evlendikten sonra İstanbul’a çalışmaya gelmiştir. Emrah Şahan aslında yemek yaptığını ama eşi Gönül’ün eli çok lezzetli olduğu için yemek yapmadığını dile getirmiştir.

Emrah ve Gönül Şahan çiftinin Efe adında bir oğulları vardır. Oğulları da videolarına eşlik ediyor ve nasıl video çekmeleri konusunda fikir veriyormuş. Efe’nin de gülmeyi çok sevdiğini ve çok pozitif olduğunu dile getiriyor.

Emrah Şahan Mekan Açtı

Emrah Şahan ve Gönül Şahan çifti Şahangiller Kokoreç isimli mekan açtılar. Açılışta sevenleri çifti yalnız bırakmadı. Ankara Keçiören Belediye başkanı da açılışa katılarak açılışı gerçekleştirmiştir.

Açılışta takipçilerinin yoğun ilgisine ve tüm dostlarına teşekkür eden Emrah Şahan herkesi kokoreç yemeğe bu mekana davet etti.

Açılışta izdiham yaşanınca duvar yıkıldı ve altında kalmaktan son anda kurtulan Emrah Şahan yine de misafirleriyle yakından ilgilenmeyi ihmal etmedi.

Emrah Şahan Şahangille’in instagram hesabındaki ismi Şahangiller kısmı, takipçi sayısı 1,2 milyon takipçisi vardır. Youtube hesabında da aynı isimle bulabilirsiniz. 1,13 milyon abonesi vardır.

Yazımız ilginizi çektiyse daha önce yazdığımız Bahtiyar Özdemir Kimdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx