Makyaj

Kaş Usturası İle Kaş Şekillendirme

Reklamlar

Son zamanlarda en çok merak edilen yöntemlerden biri de kaş usturası ile kaş şekillendirme. Son yıllarda oldukça popüler olan bu yöntem kaş kalınlaştırarak yüzdeki ayva tüylerini almak için kullanılmaktadır. Kaş usturası ile ilgili bazı sorular vardır. Kaş usturası nedir, kaşları kalınlaştırır mı, zararı var mıdır gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kaş Usturası Nedir?

Son zamanlarda kaşları şekillendirmek için tercih edilen kaş usturası bir güzellik ürünüdür. Çok kişi tarafından kaş usturası nedir, nasıl kullanılır merak edilmektedir. Kaş usturası kaş almaya kaş şekillendirmeye yarayan bir alettir. Ancak kaş usturasının kaşları kalınlaştırıp kalınlaştırmaması önemli bir sorudur. Bunun dışında kaş dökülmesine sebep olur mu, dökülen kaşları çıkarır mı?

Kaş usturasının diş fırçasına benzeyen bir yapısı vardır. Diş fırçası şeklinde düşünülürse usturanın diş fırçasının kıl olan yerlerinde jilet vardır. Kullanışlı ve basit bir alet olduğu için kaş şekillenme de oldukça başarılı bir üründür. Eğer iki kaşınız arasında farklılık varsa kaşlarınızı şekillendirirken zorluk çekiyorsanız rahatlıkla bu ürünü tercih edebilirsiniz. Yurt dışında çok fazla kullanılmakta ülkemizde ise yeni kullanılmaya başlamıştır.               

Reklamlar
Kaş Usturası İle Nasıl Kaş Şekillendirilir?

Kaş Usturasının Kullanımı

Kaş usturası kolay kullanıma sahiptir. Şekli itibari ile cildi kesme gibi tehlikeleri en aza indirilmiştir. Kaş usturası kaş bölgenizdeki istenmeyen tüyleri anında yok edebilir. Kaş usturasını uygularken ustura olan kısmı kaşınızın çıkış yönünün tersine dikkatli bir şekilde sürmelisiniz.

Kaş usturasını kullanmadan önce kayganlaşması için bir bakım yağı kullanırsanız daha kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kaşlarınız birbirinden farklı ise kaş usturası kullanılırsa iki kaşınızın aynı olmasını sağlayabilirsiniz. Kaş usturası ile kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz.                                      

Kaş usturası kaşları kalınlaştırır mı?

Kaş usturasının kaşları kalınlaştırıp kalınlaştırmadığı en çok merak edilen sorulardan biridir. Kaş usturası kendi başına kaşları kalınlaştırmasa da kaş usturasını kullandıktan sonra sarımsak kürünü kaşınıza uygularsanız kaşınız dökülmez böylece kaşınız daha dolgun ve şekilli görünür.

Kaş Usturası İle Kaş Şekillendirme

Kaşları ile sorun yaşayanlar kuaförlerle sorunu çözemeyenler kendileri de anlatacağımız yöntemlerle kaşlarını şekillendirebilirler. Bilinmesi gereken püf noktalar şu şekildedir;

Reklamlar
Kaş Usturası İle Kaş Şekillendirme
Kaş Usturası İle Kaş Şekillendirme

Ardell Kaş Şekillendirici

Kaşlar için ayarlanan usturaları tercih edebilirsiniz. Bir pakein için üç adet vardır. Bu kaş şekillendirici ile kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Cımbız

Cımbız kullanarak kaşlarınıza şekil verebilirsiniz. Cımbızı kullanırken kaşınızı koparmayıp kırmamaya özen göstermelisiniz. Kaş alma işleminin sık sık yapılmaması 21 günde bir tekrarlayabilirsiniz. Bunun nedeni de kıl döngüsünün 21 günde tamamlanmasıdır.

Kaş farı

Kaş kalemi kaşınızı dolduramazsa kaş farı tercih edebilirsiniz. Ustura yapılan yerleri kaş farı ile doldurabilirsiniz.

Kaş kalemi

Kaş kalemini kaşınızın rengine uygun olan rengi seçmelisiniz. Bu kalem ile kaş hatlarınızı belirleyip kontür geçebilir ve dışarda kalan yerleri cımbız ile basit bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Kaş Şekillendirme Aşamaları

İlk olarak burun kenarınızdan elinizle bir ip gererek kaşınızın uzantı noktalarını belirlemelisiniz. Kaşınızın bitiş noktası olması gerekenden uzun ise o kısmı cımbız ile temizlemelisiniz. Kaşınızın boyu kısaldıktan sonra gözünüz ile kaşınız arasındaki mesafe açılarak kaşınıza açı gelecektir.

Kalem ile kaşlarınızın hatlarını belirledikten sonra seyrek ve ince olan tüylere dikkatli bir şekilde ustura vurmalısınız. İki kere ustura işlemini kullanabilirsiniz. İlk kez ustura işlemini yaptıktan sonra 1 ay bekleyebilirsiniz. Bu şekilde ince tüyler güçlenecektir. Tüyleriniz istediğiniz kıvama gelinceye kadar ustura kullanabilirsiniz.

Kaşınızı bu yöntemlerle yükseltmiş olursunuz ve her yer dolmazsa kalem ve far kullanabilirsiniz.

Aynanın karşısında bazı hataları fark edemeyebilirsiniz. Bunun için fotoğrafınızı çekerek küçük hataları yakalayabilirsiniz. Çok işe yarayacaktır.

2 ya da 3 kere ustura yaptırdıktan sonra kaşınızın şekli çok belirgin olacaktır. Kaşınıza çok kavis vermeden kalınlaştırabilirsiniz. Kaşlar çok önemlidir bakışınızın daha farklı ve anlamlı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca düşük kaşların kişiye yaşlı üzüntülü bir ifade verdiği bilinmektedir.

Eğer kaşınızda dolmayan yer kalırsa kıl tekniği ile kaş kontürü uygulayabilirsiniz. Ama ihtiyacınız kalmayabilir.

Tercih Edebileceğiniz Kaş Usturaları

Mıssha A’pıeu Folding Eyebrow Knife – Kaş Usturası 2’li

Mıssha A’pıeu Folding Eyebrow Knife Kaş usturası elinizle kolay bir şekilde tutabileceğiniz pratik bir usturadır. Usturanın en önemli özelliği de tehlikeleri en aza indirerek kaş usturası ile kaş kısmınızdaki istenmeyen tüyleri yok eder. Özel tasarım bıçağı ile kaşlarınızı pratik olarak şekillendirmenizi sağlar. Dikkat etmeniz gereken nokta usturayı tüylerin çıkış yönünün tersine doğru sürmenizdir.

Lionesse Kaş Bakım Seti Makas 101 B ve Kaş Usturası 4215

Lionesse Kaş Bakım Seti Makas 101 B ve Kaş Usturasını kullanarak kaşlarınızı şekillendirebilir kaşınızın şablonunu çıkarabilirsiniz. Kaşlarınızın çevresinin temiz olması için kullanımı pratik olan bir üründür. Kullanımı kolay olduğu için kaş şekillendirmede kolaylık sağlamaktadır. Kaşlarınıza şekil vermeden ilk yapmanız gereken kaş kalemi ile istediğiniz şekli vermektir. Sonrasında cildinizi kesme korkunuz olmadan kaş usturanızı kullanabilirsiniz. Lionesse Kaş Bakım Seti Makas 101 B ve Kaş Usturası bıyık çene ve bikini bölgesi için de kullanılabilir.

Promani Kaş Usturası 2’li

Promani Kaş Usturası ile kaşlarınızı üst dudaklarınızın üzerindeki tüyleri ve bikini bölgenizdeki istenmeyen tüyleri almak için kullanabilirsiniz. Usturanın küçük jilet başlığı ile son derece etkili ve kolay kullanım sağlamaktadır. Cildinize hassas bir şekilde dokunarak kılların büyüdüğü yöne doğru istenmeyen tüylerinizi alabilirsiniz. Kullanırken dikkatli olmalısınız. Koruma başlıkları vardır. Ve koruma başlıklarının yanında fırça ve tarak da vardır. Tarağı rimel kullanmadan önce kirpiklerinizi ayırmak için kullanabilirsiniz. Fırçayı da kaşınız ve kirpiğinizle ilgili kozmetik ürün kullanımından önce ve sonra kaşlarınıza şekil vermek için kullanabilirsiniz.

Kaş usturası kaşı çoğaltır mı?

Kaş usturası kaşları çoğaltmaz.

Kaş usturası ile alınan kıllar, kökten değil sadece cildin yüzeyinden kesildiği için, kaşların sayısını veya kalınlığını etkilemez. Hatta bazı dermatologlar, tıraş bıçağı ile yapılan bu işlem sonrasında kılların daha sert ve koyu görünebileceğini, bu da istenmeyen bir görüntüye yol açabileceğini belirtmektedir.

Kaşlarınızın daha gür ve kalın görünmesini istiyorsanız, kaş serumları, badem yağı veya hint yağı gibi doğal ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu ürünler kaş köklerini besleyerek daha sağlıklı uzamalarını sağlayabilir.

Kaş usturası kullanmanın bazı dezavantajları da vardır:

  • Cilt tahrişine neden olabilir: Özellikle hassas ciltli kişilerde kaş usturası kullanımı kızarıklık, kaşıntı ve pullanmaya yol açabilir.
  • Alerjik reaksiyona neden olabilir: Bazı kişilerde kaş usturasında kullanılan metal veya plastik bileşenlere alerjik reaksiyon görülebilir.
  • Enfeksiyona yol açabilir: Kaş usturası hijyenik bir şekilde kullanılmazsa, cildinize enfeksiyon kapabilirsiniz.

Kaşlarınızı şekillendirmek için kaş usturası kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle bir dermatoloğa danışmanız ve ürünü dikkatli bir şekilde kullanmanız önemlidir.

Kaşlarınızı şekillendirmenin daha güvenli ve etkili yöntemleri de vardır:

  • Cımbız: Cımbız ile kaşlarınızı tek tek alarak istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu yöntem biraz zaman alabilir, ancak kaş usturasına göre daha az risklidir.
  • İplik: İplik ile kaş alma yöntemi de cımbıza benzer şekilde kaşları tek tek alarak şekillendirmeyi sağlar.
  • Kaş makası: Uzun kaşlarınızı kısaltmak veya inceltmek için kaş makası kullanabilirsiniz.
  • Profesyonel kaş şekillendirme: Kaşlarınızı en iyi şekilde şekillendirmek için bir uzmana danışabilirsiniz.

Unutmayın, sağlıklı ve güzel kaşlar için en önemli şey düzenli bakım ve doğru ürünler kullanmaktır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx