Magazin

Berkay Tulumbacı Kimdir? Kaç Yaşında?

Berkay Tulumbacı Nereli? Rol Aldığı Film ve Diziler Hangileridir?

Reklamlar

8 Haziran 1991 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelmiş olan başarılı oyuncu isim 2014 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra 6 yıl boyunca birçok şehirde farklı oyunlar sergilemiş ve sevilmiştir. Ekran deneyimini ise ilk defa 2009 yılında Sakarya Fırat dizisi ile gerçekleştiren başarılı isim dizide Ercüment karakterine Hayat vermiştir. Sessiz gece isimli kısa filminden sonra büyük beğeni kazanan ve adından sıkça söz ettiren başarılı isim 2019 yılından bu yana Güldür Güldür ekibinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Ozan karakterine hayat vermeye başlamıştır. 

Berkay Tulumbacı Kaç Kilo? Boyu Kaç?

Boyu 1.78 metre, kilosu 72’dir ve ikizler burcudur.

Berkay Tulumbacı kaç yaşında?

Başarılı oyunculuğunun yanı sıra yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken Berkay tulumbacı hakkında en çok sorulan soru ise yaşı oldu. 8 Haziran 1991 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelen başarılı oyuncu 30 yaşındadır.

Reklamlar

Berkay Tulumbacı Hangi Okulda Okudu?

2010 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne girmiştir. Ve mezun olmuştur. Berkay Tulumbacı, tiyatro severleri yakından tanıdığı bir isimdir. Devlet Tiyatroları’nın sahneye koyduğu “İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı” adlı tek kişilik oyunla 6 yıl boyunca seyirci karşısına çıkmıştır. Çok sayıda şehirde çok kez oyununu sergilemiş ve çok beğenilmiştir.

2009 yılında ilk oyunculuk deneyimini Sakarya Fırat dizisi ile yaşamıştır. Dizide Ercüment karakteri ile ekranlara gelmiş ve çok sevilmiştir. 2010 yılında Sessiz gece adlı kısa filmde de rol almıştır. Filmin konusu sessiz bir gecede dört arkadaşın başına gelen olaylardır. İzleyicilerin büyük beğenisini kazanarak adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Tiyatro ve oyunculuk ile iyi bir çıkış yakalayan genç oyuncu Berkay Tulumbacı özellikle Kara Ekmek dizisinde seyirciler tarafından çok sevilmiştir. Kara Ekmek dizisinde Berkant karakteri ile ekranlarda yer almıştır.

Berkay Tulumbacı
Berkay Tulumbacı

Berkay Tulumbacı Televizyon Hayatı Nasıl Başladı?

2017 yılında Ateşböceği dizisi ile ekranlarda yer almıştır. Dizide Barbaros Gürkan karakterini canlandırmaktadır. Dizideki rol arkadaşları Nilay Deniz, Seçkin Özdemir, Seda Güven, Çağrı Çıtanak, Derya Alabora, Şebnem Dilligil, Belma Canciğer, Alicia Kapudağ, Seda Güven, Gözde Çığacı, Çiğdem Aygün, Aslı Samat gibi oyunculardır. Dizideki Barbaros karakteri; ağzı iyi laf yapan, hayalci, kendi yalanına inanan, basit yoldan para kazanmanın peşinde bir adamdır. Barbaros, Aslı’nın ablası Arzu’ya aşıktır. Barbaros her zaman yakında çok güzel işler yapacağını, çok zengin olacağını ve Arzu ile çok güzel bir yaşam kuracaklarını söyler. Fakat söylediklerinin bir çıkış olmadığının kendisi de az da olsa farkındadır.

Reklamlar

2018 yılında Kocaman Ailem dizisinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizide Selim Haznedar karakteri ile ekranlara gelmiştir. Selim Haznedar; ortamların bıçkın delikanlısı Selim, gerçekte kalbinin olduğu yerde ufak bir serçe besliyordur. Çok belli etmiyor olsa bile son derece duygusal ve merhametli bir adamdır. Hayatta idolü olduğu tek erkek dayısı Naci olmuş, ondan etkilenmiştir. Dolayısıyla az da olsa birtakım tezgahlara bulaşmış ama kesinlikle mazlumun, yoksulun tek kuruşuna dokunmamıştır. O ekmeğinin peşindedir. Hem bu dolandırıcılık değil, ticarettir ona göre. Şeytan tüyü bulunmaktadır bu çocukta, sıcakkanlı ve komiktir. Ve ne yaparsa yapsın da hep dört ayak üzerine düşer.

Berkay Tulumbacı
Berkay Tulumbacı

Berkay Tulumbacı Güldür Güldür Kadrosunda

2019 yılında BKM Güldür Güldür Show kadrosuna dahil oldu. “Güldür Güldür” ekibine dahil olan genç yetenek şu cümlelerle sevincini dile getirdi; “Şimdi içinde yine tiyatronun olduğu bir projeyle seyircilerin evlerine konuk olacağım ve bu nedenle çok mutluyum. Çekimlere başladık. Ekipteki oyunculardan bazılarıyla önceden tanışıyorduk zaten. Şimdi onlarla aynı sahneyi paylaşmak benim için büyük keyif. Programın ocak ayında yayına girmesi planlanıyor, ben de heyecanla o günü bekliyorum. Umarım seyirci de benim kadar sever Ozan’ı.” Berkay Tulumbacı “Güldür Güldür” TV şovunda Ozan karakteri ile de izleyicinin beğenisi kazandı.

Berkay Tulumbacı’nın Aldığı Tiyatro Ödülleri

İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı / Direklerarası Tiyatro Ödülleri 2014 – “Genç Yetenek”

İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı / Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2014 – “Erkek Oyuncu”

Berkay Tulumbacı’nın Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları

Tamamen Doluyuz / Asistan – 2018   

İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı / İşsiz – 2013          

Berkay Tulumbacı’nın Rol Aldığı Tv Programları

BKM Güldür Güldür Show (2019)

Rol Aldığı Diziler

Berkay Tulumbacı’nın Rol Aldığı Diziler

Kocaman Ailem (Selim, 2018)

Ateş Böceği (Barbaros, 2017)

Kara Ekmek (Berkant, 2015)

Sakarya Fırat (Ercüment,2009)

Berkay Tulumbacı’nın Rol Aldığı Sinema Filmleri

Aslı Gibidir (2019)

Berkay Tulumbacı’nın Rol Aldığı Kısa Film

Sessiz Gece (2010)

Berkay Tulumbacı / Aşk Senden Bana

Berkay Tulumbacı aşk senden bana ne hayır geldi

Başarılı oyuncu Berkay Tulumbacı güzel sesi ile de müzik dünyasına sağlam bir giriş yaptı. Başarılı oyuncu “aşk senden bana” isimli parçası ile trendler listesinde gezinmiştir.

Bir hayat güne karışınca yine
Gözlerinden süzülen yaşlar niye
İlle de yaşa hep yenil ve bağışla
Sev sevildiğinle kal kalbine karışma

Berkay Tulumbacı nereli?

8 Haziran 1991 yılında Kıbrıs Lefkoşa’da dünyaya gelen başarılı oyuncu hakkında aslen nereli olduğu da sıklıkla sorulmuş olsa da başarılı isim doğma büyüme Kıbrıs’lıdır. 

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx