Beslenme

Leblebi Kaç Kaloridir? Leblebi Miktarları ve Kalorileri

Reklamlar

Diyetlerin vazgeçilmez ürünlerinden birisi haline gelen leblebi kilo aldırmayan bir besindir. Ancak yine de tüketilirken miktarına dikkat etmek çok önemlidir. Bir öğünde bir kase leblebi tüketmek hem mideyi yorar hem de fazla karbonhidrat alımından dolayı kilo almaya dahi yol açabilir. Peki leblebi kaç kaloridir? Tüketilen bir avuç sarı leblebi de 54 kalori varken yarım avuç sarı leblebi de ise 27 kalori vardır.

Beyaz Leblebi Kalorisi
Beyaz Leblebi Kalorisi

Beyaz Leblebi Kalorisi Ne Kadardır?

Sarı leblebinin yanı sıra beyaz leblebide diyette sıklıkla kullanılmaktadır. Gün içerisinde bir avuç beyaz leblebi tüketmek yüksek kalori alımını engellediği gibi vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineral ide dengeler. Tüketilen 100 gram beyaz leblebide 357 kalori vardır. Bir avuç beyaz leblebi tüketirseniz vücudunuz 72 kalori alır. 

Leblebi Kaç Kaloridir? Leblebi Kilo Yapar Mı ?

Leblebi Kaç Kaloridir?

Baklagiller familyasına ait olan leblebi tüketim miktarına göre kalorisi değişmektedir. 100 gram tüketilen leblebi 364,5 kalori içermektedir. Bir avuç leblebide ise yaklaşık 30 kalori vardır. 

Reklamlar
Sarı Leblebi Kalorisi
Sarı Leblebi Kalorisi

Sarı Leblebi Kalorisi

Diyetlerde tok tutması ve enerji ihtiyacını karşılaması amacıyla sıklıkla kullanılan Sarı leblebinin 100 gramında 54 kalori varken bir avuç sarı leblebide ise 27 kalori vardır.

Bir Avuç Leblebide Kaç Kalori Vardır?

Bir avuç sarı leblebi tüketirseniz vücudunuz 30 kalori alır. Eğer bir avuç beyaz leblebi tüketirseniz bu durumda vücudunuza 72 kalori girer.

Tüketilen bir avuç sarı leblebi de 54 kalori varken yarım avuç sarı leblebi de ise 27 kalori vardır. Bir avuç beyaz leblebi tüketmeniz durumunda vücudunuza 72 kalori girmektedir.

Çıtır Leblebi Kalorisi
Çıtır Leblebi Kalorisi

Çıtır Leblebi Kalorisi

Çıtır leblebinin 100 gramında 390 kalori varken bir avuç çıtır leblebi de yani 20 gramında ise 78 kalori bulunmaktadır.

Reklamlar

1 Çay Bardağı Leblebi Kaç Kaloriye Denk Gelmektedir?

Son zamanlarda sıklıkla yapılan leblebi diyetlerinde gramlar ve kaloriler merak edilmektedir. Bir çay bardağı leblebi hemen hemen 100 gram gelmektedir bu da bir çay bardağı leblebinin içerisinde 180 kalori olduğunu göstermektedir.

100 Gr Leblebide Kaç Kalori Vardır?

Sıklıkla tüketilen sarı leblebinin 100 gramında 54 kalori varken diyetlerde de kullanılan beyaz leblebinin 100 gramında ise 357 kalori vardır.

Şeker Leblebi Kaç Kaloridir?
Şeker Leblebi Kaç Kaloridir?

Şeker Leblebi Kaç Kaloridir?

Tatlı tuzlu ve acılı olarak birçok farklı besin şekline bürünen leblebiler de özellikle şekerli leblebiler fazla rağbet görmektedir. Tüketilen sarı veya beyaz leblebi tek başına kilo aldıran ya da verdiren bir besin değildir. Ancak tüketilen 100 gramlık bir şekerli leblebide ortalama 568 kalori vardır.

Tuzlu Leblebi Kalorisi

Tüketilen sarı veya beyaz leblebi tek başına kilo aldıran ya da verdiren bir besin değildir. Ancak tuzlu leblebi tüketiminde vücutta aşırı oranda tuz birikmesine bağlı olarak ödem oluşmaya başlar bu da kilo alımının tetiklemektedir. Tuzsuz bir şekilde tüketilen leblebi kilo vermeye yardımcıdır. 100 gram tuzlu leblebiden ortalama 360 kalori bulunmaktadır.

1 Avuç Beyaz Leblebi Kaç Kalori

Sarı leblebinin yanı sıra beyaz leblebide sıklıkla diyetlerde ara öğün niyetine tüketilmektedir. Tüketilen beyaz leblebinin 100 gramın da 357 kalori vardır. Bir avuç beyaz leblebi tüketmeniz durumunda vücudunuza 72 kalori girmektedir. Tüketilen beyaz leblebinin 20 gramında yani bir avuç leblebide 72 kalori bulunmaktadır.

Kavrulmuş Leblebi Kalorisi
Kavrulmuş Leblebi Kalorisi

Kavrulmuş Leblebi Kalorisi

Protein açısından Bir hayli zengin olan leblebi kavrulduğu zaman kilo almanıza neden olabilir. Kavrulmuş 100 gram leblebinin içerisinde 141 kalori mevcuttur

Tuzsuz Leblebi Kalorisi

Bir fincan tuzsuz leblebide 214 kalori varken bir avuç tuzsuz leblebi de 54 kalori vardır.

Çikolatalı Leblebi Kalori
Çikolatalı Leblebi Kalori

Çikolatalı Leblebi Kalori

Acılı ve tuzlu tüketildiği gibi tatlı olarak da tüketilebilen leblebi de özellikle çikolatalı leblebiler bir hayli sevilmektedir. Ancak tüketilen 100 gram çikolatalı leblebinin içerisinde 512 kalori vardır.

1 Adet Leblebi Kaç Kalori

Tüketilen 100 gramlık leblebide 56 kalori varken bir avuç leblebi de 30 kalori vardır. 

Leblebi Kurabiyesi Kaç Kaloridir?

Yalnızca diyetlerde ara öğün tüketiminin yanı sıra kurabiyelerde de kullanılan leblebide bir porsiyon leblebi tozlu kurabiye 392 kaloriye denk gelmektedir.

Leblebi kaç kaloridir adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra Ayva Kaç Kaloridir? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlgi çekici ve güncel içerikler için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx