Beslenme

Diyetlerin Olmazsa Olmazı Ayva Kaç Kaloridir?

Reklamlar

Gülgiller familyasına ait olan kırmızı kahverengi gövdeli meyve ağacı Ayva diyetlerin olmazsa olmazıdır. Ayva kaç kaloridir sorusu bu konuda sıklıkla aratılmaktadır. Tüketilen bir adet ayvanın miktarının 100 gram olduğu varsayılırsa kalorisi 56,9 dur.

Ayva kaç kaloridir?

Sıklıkla tüketilen ve birçok tatlıda da kullanılan ayvanın boyutuna göre kalorisi değişmektedir. Orta boy bir ayvanın 250 gram geldiğini varsayar isek  98 kalori gelmektedir. Büyük boy bir ayvanın 350 gram geldiğini farz sayar isek 137 kalori gelmektedir.

Bir adet ayva kaç kalori?
Bir adet ayva kaç kalori?

Bir adet ayva kaç kalori?

Besin hesaplamalarında özellikle kalori hesaplaması ve dengesi çok önemlidir. Tüketilen bir adet ayvanın kaç kalori olduğu ise ayvanın boyutuna göre değişmektedir. Orta boy bir ayva 98 kalori gelirken büyük bir 1 ayva ise 137 kalori gelmektedir.

Reklamlar

Bir ayva kaç kalori? Tüketilen besinler arasındaki kalori miktarı boyutlarına göre değişmektedir. 100 gramlık bir ayvanın kalorisi 56,9 gelirken orta boy bir ayva 98 kalori gelir. Büyük bir ayva tüketir iseniz 137 kalori vücudunuza almış olursunuz.

Küçük boy bir ayva tükettiğinizde varsayar isek vücudumuza girecek olan kalori miktarı 56, 9’dur.

Ayva tatlısı kaç kaloridir?
Ayva tatlısı kaç kaloridir?

Ayva tatlısı kaç kaloridir?

Porsiyon hesaplamalarında özellikle tatlı tüketirken denge çok önemlidir. Ayva kalorisinden yukarıda bahsettik. Ayva tatlısının kalorisi ise 100 gramında 170 kaloridir. Eğer bir porsiyon ayva tatlısı tüketirseniz vücudunuzda 425 kalori yer denir.

Şeker cevizle yapılan ayva tatlısının kalorisi ayvanın kendisine göre bir hayli yüksektir. 100 gram tüketilen ayva tatlısında insan vücuduna 170 kalori girmektedir. Eğer bir porsiyon ayva tatlısı tüketirseniz vücudunuzda 425 kalori yer edinir.

Reklamlar

1 dilim ayva kaç kaloridir?

1 orta boy ayvanın ağırlığı ortalama 90 ila 100 gram gelmektedir. Tüketilen bir dilim ayvanın kalorisi ise 14.2 kaloridir 

Yarım ayva kaç kalori?

1 orta boy ayvanın ağırlığı ortalama 90 ila 100 gram gelmektedir. Tüketilen yarım ayvanın kalorisini 100 gram üzerinden hesaplarsak 28.5 kalori gelmektedir.

Ayva reçeli kalorisi
Ayva reçeli kalorisi

Ayva reçeli kalorisi ne kadar?

Diyet yapılırken özellikle dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de alınan besinlerdeki kalori miktarıdır. Ayva reçeli kahvaltılarda güzel bir öğün olabilir. Ancak içerisinde bulunan bolca şeker kilo vermenizi engelleyebilir. Ayva reçelinin kalorisi ne gelecek olursak: 100 gram ayva reçelinde 139 kalori bulunmaktadır. Daha basit bir hesapla 1 tatlı kaşığı ayva reçeli tüketirseniz vücudunuz 11 kalori alır.

Ayvada kaç kalori var?

Tüketilen besinler arasındaki kalori miktarı boyutlarına göre değişmektedir. 100 gramlık bir ayvanın kalorisi 56,9 gelirken orta boy bir ayva 98 kalori gelir.

İlginizi çekebilir: İsveç Şurubu Nedir?

İlgi çekici ve güncel içerikler için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx