Magazin

Öykü Gürman nişanlandı mı? Öykü Gürman evli mi?

Reklamlar

Öykü Gürman son yıllarda adını sıkça duyduğumuz oyuncu ve müzisyendir. Kendisi hakkında birçok merak edilen konu bulunmaktadır sizler için bu soruların cevaplarını yazımızda derledik. Keyifli okumalar dileriz..

Öykü Gürman kimdir? 

Öykü Gürman 4 Ağustos 1982 yılında İstanbul da dünyaya gözlerini açtı. Gürman aslen Trabzon Ofludur. ‘Berk’ adında ikiz kardeşi vardır. Türk pop ve flamenco şarkıcısı, oyuncu olarak bilinmektedir. İlkokul eğitimini Özel Efdal Ana ve İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi İstek Vakfı Acıbadem Lisesi ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda tamamladı. Öykü hanım müzik eğitimini keman ve şan dersleri alarak gerçekleştirdi.  2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile ‘Öykü ve Berk’ adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında dağıldı. 

Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçıdır. Video paylaşım sitesi olarak bilinen YouTube’a ikiz kardeşi Berk Gürman ile birlikte yükledikleri videoda seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile tanınmışlardır. Bu video Mayıs 2008 itibarı ile 10 milyon 800 bin kez izlenmiş ve büyük beğeni toplamıştır, albüm yaptıktan sonra çektikleri klipleri de 6 milyon 850 bin kez izlenmiştir. Ancak videoları Ağustos 2008’de kaldırılmıştır. Belirttiğimiz gibi Gürman’ın müzik tarzı Akdeniz ve Arap müziğinin harmanlanması ile dikkat çekmektedir. 

Reklamlar
Öykü Gürman nişanlandı mı? Öykü Gürman evli mi?
Öykü Gürman nişanlandı mı? Gürman evli mi?

İlk albümü ‘Kısmet’ adlıyla çıktı ikiz kardeşi Berk’in imzasını taşıyordu.  Albümünde Berk Gürman’ın imzasını taşıyan şarkılarının yanında türküleri de kendine has tarzı ve üslubu ile flamenko ile harmanladı. Televizyon ekranlarına TRT1 kanalında sunuculuğunu yaptığı ‘Boyalı Direk’ programı ile ‘Merhaba’ dedi. Bu programın içeriği müzik ile sohbeti bir araya getirip seyirciye ulaştırmaktı. Ardından Show TV de ‘Öykü Gürman ile Günün Yemeği’ programını sunarak Gündüz Kuşağında yer aldı. 

Kendisinin film kariyeri şu ana kadar 2014 yılında oynadığı Panzehir filmindeki Zeynep Korkut karakteri ile sınırlı olsa da Birçok yapımda dizi karakteri olarak kendi adından söz ettirmiştir. 2004 yılında Türkü Filminde Bölüm oyuncusu olarak başlamış devamında 2014 yılı içerisinde Panzehir filminde rol almış ve ‘Urfalayam Ezelden’ dizisinde ‘Ceylan’ karakterine hayat vermiştir. 2015 yılında ‘Aşk Zamanı’ ‘nın ‘Leyla Korkmaz’ı ; 2018-2018 da ATV ekranlarına bütün halkı kilitleyen ‘Sende Anlat Karadeniz’ dizisinin hırçın Karadenizlisi ‘Asiye Kaleli’si ; 2020 yılında ‘Gel Dese Aşk’ ın ‘Sitare Pusat’ ı ;2021 yılında ‘Bayram Şekeri’ ‘nin ‘Pınar’ ı; 2022 yılında ‘Alparslan:Büyük Selçuklu’ dizisinin ‘Öke Hatun’ u ve yine 2022 yılında ‘Bandırma Füze Klübü’ ‘nün ‘Nurgül’ ü olarak birçok karaktere hayat vermiştir.  

Öykü Gürman kaç yaşında? 

4 Ağustos 1982 doğumlu olan Öykü hanım bu sene 40 yaşındadır. 

Öykü Gürman aslen nereli? 

Kendisi İstanbul doğumlu olsa da Aslen Trabzon Oflu olduğu bilinmektedir. 

Reklamlar

Öykü Gürman hangi burç? 

4 Ağustos 1982 doğumlu olması nedeniyle Aslan burcudur. 

Öykü Gürman boy kilo? 

Gürman 1.69 boyunda ve 53 kilodur. 

Öykü Gürman mesleği

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda tamamladı. Oyuncu, Şarkıcı, Youtuber  

Öykü Gürman dizileri

2004 yılında Türkü Filminde Bölüm oyuncusu olarak başlamış devamında 2014 yılı içerisinde Panzehir filminde rol almış ve ‘Urfalayam Ezelden’ dizisinde ‘Ceylan’ karakterine hayat vermiştir. 2015 yılında ‘Aşk Zamanı’ ‘nın ‘Leyla Korkmaz’ı ; 2018-2018 da ATV ekranlarına bütün halkı kilitleyen ‘Sende Anlat Karadeniz’ dizisinin hırçın Karadenizlisi ‘Asiye Kaleli’ karakterine hayat vermiştir.

 • 2004 – Türkü Filmi (Bölüm oyuncusu) 
 • 2014 – Urfalıyam Ezelden (Ceylan) 
 • 2018 – Sen Anlat Karadeniz (Asiye Kaleli) 
 • 2020 – Gel Dese Aşk (Sitare Pusat) 

Öykü Gürman şarkıları

Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçıdır. Video paylaşım sitesi olarak bilinen YouTube’a ikiz kardeşi Berk Gürman ile birlikte yükledikleri videoda seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile tanınmışlardır. Bu video Mayıs 2008 itibarı ile 10 milyon 800 bin kez izlenmiş ve büyük beğeni toplamıştır

Öykü Gürman nişanlandı mı? Öykü Gürman evli mi?
Öykü Gürman nişanlandı mı?Gürman evli mi?

ÖYKÜ GÜRMAN ALBÜMLERİ 

 • 2007 – Kısmet 
 • 2009 – İki Arada 
 • 2011 – Bir Başka 
 • 2014 – Urfalıyım Ezelden 
 • 2015 – Aşk Zamanı 

ÖYKÜ GÜRMAN SINGLE ŞARKILARI 

 • 2014 – Nem Alacak Felek Benim 
 • 2018 – Düşün Beni 
 • 2019 – Ay Işığı (Koliva ile düet) 
 • 2020 – Deniz Gözlüm 
 • 2020 – Yine Sevenler Sevsin 
 • 2021 – Nació la Luna (Berk Gürman ile düet) 

Video klipler 

 • Öykü ve Berk olarak 
 • Evlerinin Önü Boyalı Direk, Yayınlanma: Aralık 2007 
 • Leyla 
 • Seni Ben Unutmak İstemedim Ki, Yayınlanma: Nisan 2010 
 • Geceler Düşman, Yayınlanma: Eylül 2009 
 • Aman geze geze 2008 
 • Gönül Arsızı 2010 

Öykü Gürman evlendi mi? 

2015-2016 yılları arasında evliliklerini yürüten Yavuz Bingöl ve Gürman boşanma kararı vermişlerdi. Hepimizin televizyon ekranlarından aşina olduğu Yavuz Bingöl, Türk müzisyen, türkücü, sinema ve dizi oyuncusudur. Boşanmalarının ardından 2017 yılında görüşmeye başladığı Fatih İçmeli ile 2022 yılında tatile gittikleri sırada evlenme teklifi almış ve sosyal medyada nişanlandıklarını duyurmuşlardı. İstanbul’da doğan Fatih İçmeli, aslen Elazığlıdır. Maltepe Lisesi’nden mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Fatih İçmeli, turizm, gıda ve inşaat alanlarında faaliyet gösterdiği bilinmektedir. Yakın zamanda evlenmesi beklense de kendisi şu anda bekardır.   

Öykü Gürman eşi? 

Öykü Gürman şu anda bekar olsa da nişanlısı Fatih İçmeli olarak bilinmektedir. 

Öykü Gürman nişanlandı mı? Öykü Gürman evli mi?
Öykü Gürman nişanlandı mı? Gürman evli mi?

Öykü Gürman sevgilisi? 

Gürman’ın eski eşinden ayrıldıktan sonra aşka küstüğünü düşünsek de bizi şaşırttı ve Fatih İçmeli ile gönül ilişkisi kurduğu medya tarafından bilinmektedir.2017 yılından beri görüştükleri bilinen çiftin yakın bir tarihte nişanlandığı bilinmektedir. 

Öykü Gürman estetiksiz hali? 

Hepimizin bildiği ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinde Asiye Kaleli karakterini canlandıran Öykü hanım burnunu yaptırmak istediği zaman Osman sınavdan burnunu yaptırmasının gereksiz olduğunu şu anki burnunun oynadığı dizi karakterine uygun olduğunu katıldığı bir dizi programında kendisi anlatmıştı. Kendisinin estetiğe karşı olmadığını ve oyuncu botoksu denilen bir şey olduğunu da dile getirmişti. 

Öykü Gürman İnstagram adresi

Başarılı şarkıcı ve oyuncu güzel Gürman’ın i̇nstagram hesabında 1.9M takipçisi vardır. Aşağıdaki linkten profiline ulaşabilirsiniz.

Öykü Gürman İnstagram adresi https://www.instagram.com/oykugurman/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? Hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx