Magazin

Demet Akbağ kiminle evli? Demet Akbağ çocuğu? Demet Akbağ boşandı mı?

Reklamlar

Demet Akbağ televizyon ekranlarında severek izlediğimiz çok başarılı bir oyuncu ve aynı zamanda bir erkek çocuk annesidir. Yıllardır başarılı performansı ile adeta aileden biri gibi olan samimiyeti ile ekranlarda boy göstermektedir. Denizli’de doğan ve bir süre burada yaşayan Akbağ aslen İstanbulludur. Üç evlilik yapmıştır fakat ilk iki evliliği boşanma ile üçüncüsü ise eşinin vefat etmesi ile sona ermiştir. Gelin Demet Akbağ’ı yakından tanıyalım. Keyifli okumalar..

Demet Akbağ Kimdir?

Demet Akbağ 23 Aralık 1959 da Denizli de doğmuştur. Anne ve babasının 3. Çocuğudur. Dedesinin görevi nedeniyle ailesiyle Denizli’de yaşıyordu. Babası gazeteci ve fotoğrafçıydı. 13 yaşındayken annesi ve babası boşanınca 1972 de annesi ve anneannesiyle İstanbul’a taşındı. Oyunculuğu ile adeta göz dolduran 61 yaşındaki Demet Akbağ, girmiş olduğu rollerdeki üstün başarıları ve tiyatro oyunları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ekranlara ilk defa 1986 yılında yayınlanan Perihan Abla televizyon dizisi ile merhaba diyen Demet Akbağ burada Nesrin karakterini canlandırmıştır.

Aynı yıl içerisinde Davacı sinema filminde Dursun’un karısı rolü ile ilk sinema deneyimi de gerçekleştiren Demet Akbağ, 1991 yılında varsayalım İsmail yapımında Zarife karakterini canlandırmıştır. 1995 yılında Bir Demet Tiyatro’da başrol karakterini canlandıran Demet Akbağ 1995 yılında bir demet kahkaha yapımında da yer almıştır. 2001 yılında Şen Kahkahalar dizisinde yer alan ünlü oyuncu 2003 yılında ise Ölümsüz Aşklar dizisinde Suna karakteri ile ekran karşısına çıkmıştır.

Reklamlar
Demet Akbağ kiminle evli? Demet Akbağ çocuğu? Demet Akbağ boşandı mı?
Demet Akbağ kiminle evli? Demet Akbağ çocuğu? Demet Akbağ boşandı mı?

Özellikle sinema filmleri ile adından sıkça söz ettiren ve girmiş olduğu roller ile en iyi kadın oyuncu seçilen Demet Akbağ, 2012 yılında yayınlanan Hükümet Kadın ve 2010 yılında yayınlanan Eyvah Eyvah yapımlarında göstermiş olduğu başarıları ile büyük ilgi görmüştür. 2020 yılında 9 Kere Leyla sinema filminde Leyla karakterini canlandıran ünlü oyuncu 2020 ile 2021 yılları arasında Akrep televizyon dizisinde Perihan Engen karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır.

İstanbul kız lisesinde başladığı öğrenimini Erenköy kız lisesinde tamamladı. Lisesinin ardından 1982’ de İstanbul Belediye Konservatuvarına girdi okulu dört yılda tamamladıktan sonra 21 yaşında ilk evliliğini yaptı bu evlilik 4 yıl sürdü.  Akbağ’ın 1986 yılında yaptığı ikinci evliliği ise yalnızca sekiz ay sürmüştür. 35 yaşında iken üçüncü evliliğini yapan Demet Akbağ’ın bu evlilikten Ali isimli bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. 2019 yılının Mart ayında ise üçüncü evliliğini yaptığı hayat arkadaşı Zafer Çika trafik kazası sonucunda vefat etmiştir.

Demet Akbağ kaç yaşında? 

23 Aralık 1959 yılında dünyaya gelen Akbağ 62 yaşındadır.

Demet Akbağ aslen nereli

Demet Akbağ In doğum yeri Denizli olsada aslen İstanbulludur.

Reklamlar

Demet Akbağ burcu

23 Aralık doğumlu Akbağ bir oğlak burcu kadınıdır. 

Demet Akbağ boyu ve kilosu 

Yıllar geçmesine rağmen eski formunu korumaya devam eden  ve 1.74 boyunda olan usta oyuncu Akbağ 60 kilodur .

Demet Akbağ kiminle evli? Demet Akbağ çocuğu? Demet Akbağ boşandı mı?
Demet Akbağ kiminle evli? Demet Akbağ çocuğu? Demet Akbağ boşandı mı?

Demet Akbağ mesleği 

Akbağ sinema oyunculuğunun yanı sıra aynı zamanda  Televizyon ve tiyatro oyuncusudur.

Demet Akbağ dizileri ve filmleri

Geçmişten günümüze kadar birçok dizi ve filmde karşımıza çıkan ve başarılı performansı ile kendine hayran bırakan Demet Akbağ’ın oynadığı dizi ve filmler şu şekildedir;

Tatlım Tatlım, Görümce, Niyazi Gül Dörtnala, Nadide Hayat, Eyvah Eyvah 3,Analı Oğullu, Sevdaluk, Kış Uykusu, Hükümet Kadın 2,Fırıldak Ailesi, Hükümet Kadın, İstanbul’un Altınları, Kurtuluş Son Durak, Eyyvah Eyvah 2,Eyyvah Eyvah, Sen Harikasın, O… Çocukları, Elveda Rumeli, Hanım Hanımcık, Bir Demet Tiyatro, Organize İşler, Sevinçli Haller, Vizontele Tuuba, Neredesin Firuze, Şen Kahkahalar, Vizontele, Bir Demet Yerli Film, Bir Demet Kahkaha, Otogargara, Bir Demet Tiyatro, Kadınlık Bizde Kalsın, İbo Show, Tersine Dünya, Varsayalım İsmail, Laf Lafı Açıyor, Homoti, Perihan Abla, Davacı.

Demet Akbağ Tiyatroları

Başarıları ile sinema ve dizi dünyasının usta isimlerinden birisi olan Demet Akbağ, aynı zamanda tiyatro oyunlarında yer almaya da devam etmektedir. Başarılı oyuncunun bu zamana kadar yer aldığı tiyatro oyunlarına biraz daha yakından bakacak olursak:

 •  Azizname: Aziz Nesin – Yeditepe Oyuncuları
 •  Bana Bir Seyhler Oluyor: Yılmaz Erdoğan – BKM
 •  Aşkımızın Gemisi Fındık Kabuğu: Ferhan Şensoy – Ortaoyuncular
 •  Haybeden Gerçek Üstü Aşk: Yılmaz Erdoğan
 •  Yorgun Matador: Pierre-Henry Cami-Ortaoyuncular
 •  Yolun Yarısı: Kemal Uzun – Haldun Dormen – Dormen Tiyatrosu
 •  Artiz Mektebi: Müjdat Gezen – Kandemir Konduk – Şan Tiyatrosu
 •  Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?: Yılmaz Erdoğan – BKM
 •  Kadınlık Bizde Kalsın
 •  Arzu Tramvayı
 •  Aşkımızın Gemisi Fındık Kabuğu
 •  Otogargara
 •  Beyoğlu Beyoğlu
 •  Bir Demet Tiyatro
 •  Deliler
 •  Davacı
Demet Akbağ kiminle evli? Demet Akbağ çocuğu? Demet Akbağ boşandı mı?
Demet Akbağ kiminle evli? Demet Akbağ çocuğu? Demet Akbağ boşandı mı?

Demet Akbağ Ödülleri

Akbağ aynı yıllar içerisinde farklı ödül törenlerinde karşımıza çıkarak;

 • 1993- En iyi yardımcı kadın oyuncu
 • 2001- En iyi kadın oyuncu
 • 2004- En iyi kadın oyuncu
 • 2004- En iyi kadın oyuncu
 • 2005- En iyi kadın oyuncu
 • 2005- En iyi kadın oyuncu
 • 2011- En iyi kadın oyuncu ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

Demet Akbağ evli mi?

Demet Akbağ ilk evliliğini 1980 yılında İskender Akbağ ile yapmıştır ve bu evlilik 4 yıl sürmüştür.  1986 yılında Saim Arpat ile dünya evine giren başarılı oyuncunun bu evliliği yalnızca dört ay sürmüştür. Son olarak ise 1999 yılında Zafer Çika ile evlenen Demet Akbağ’ın bu evlilikten 2000 yılında bir de bebeği dünyaya gelmiştir. Bu evlilikten Ali isminde bir evlat sahibidir. Zafer Çika ise 2019 yılında geçirdiği bir trafik kazası sonucunda vefat etmiştir. Akbağ’ın günümüzde evli olmadığı bilinmektedir. 

Demet Akbağ İnstagram adresi

Yediden yetmişe, küçükten büyüğe herkesin hayranlıkla ve beğeni ile izlediği başarılı oyuncu, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaktadır. Demet Akbağ’ın i̇nstagram hesabında 972K takipçisi bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten İnstagram profiline ulaşmanız mümkündür.

Demet Akbağ İnstagram adresi https://www.instagram.com/demetakbag/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Onur Seyit Yaran silahlı saldırı kurbanı oldu!  hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx