Reklamlar
Magazin

Özgün Aydın Kimdir?

Güldür Güldür Show’da hepimizi kahkaha tufanına sokan Özgün Aydın, canlandırdığı tiplemeler ile hepimizin beğenisini kazanıyor. Peki Özgün Aydın kimdir? Tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Özgün Aydın Kaç Yaşında?

Özgün Aydın 1984 yılının 6 Eylül tarihinde Ankara’da doğmuştur. Kendisi 36 yaşındadır.

Özgün Aydın Boyu Kaç?

Özgün Aydın’ın boyu 1,72 cm dir.

Reklamlar

Özgün Aydın Kilosu

Özgün Aydın kilosu 70’tir.

Özgün Aslan Burcu Ne?

Özgün Aslan, Aslan burcudur.

Özgün Aydın
Özgün Aydın

Özgün Aydın Eğitim ve Tiyatro Hayatı

Özgün Aydın, Kavaklıdere İlköğretim Okulu, Namık Kemal İlköğretim Okulu’nu bitirmiştir. Liseyi Ayrancı Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümünü tamamlamıştır. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nün oyunculuk sınavına girdi ve kazandı.

Ankara’da öğrenciyken birkaç dizide küçük rollerde oynadı. Daha sonra TRT’de yayınlanan Abdülhamit Düşerken adlı yapımda figüranlık yaptı. ‘Çıkışyokland Cumhuriyeti’ni Öteki Tiyatro’da, ‘Bir Karşılaşma Bir Nedir’ oyununu Oyunbazlar Tiyatro Topluluğu’nda rol aldı.

Reklamlar

Özgün Aydın’ın ilk çalıştığı tiyatro Duru Tiyatro oldu. Daha sonra  Levent Kırca Tiyatrosu’nda çalıştı. ‘Selamün Kavlen Karakolu’ oyununda gösterdiği performansının getirisi olarak 13. Direklerarası Seyirci Ödülleri ve 2012- 2013 sezonu En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Güldür Güldür isimli eğlence programında Mustafa karakterini canlandırmıştır, Aynı zamanda 2012-2013 sezonundan beri Ankara Sanat Tiyatrosunun kadrosunda da yer almaktadır.

Levent Kırca’nın Olacak O Kadar’ın sunucu ve oyunculuğunu yaptı. 2010’da yönetmen Oğulcan Kırca ve senarist Oğulcan Kırca’nın Son İstasyon isimli sinema filminde rol aldı. Film de Levent Kırca, Başak Daşman, Suna Selen gibi oyuncularla birlikte oynamıştır. Özgün Aydın,”Güldür Güldür Show” isimli televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Alper Kul, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Dilşah Demir, Şirincan Çakıroğlu gibi isimlerle birlikte oynadı.

2014 Alper Kul ve Ali Kobanbay’ın “Olur Olur!” filminde rol aldı. Alper Kul, Onur Buldu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Yılmaz Gruda, Selim Bayraktar, Ayten Uncuoğlu, Sinasi Yurtsever ile birlikte oynadı.2017 yılında Damat Takımı filmi ile beyaz perde de yer almıştır.

Özgün Aydın
Özgün Aydın

Özgün Aydın’ın Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

2006- Belgelerle Kurtuluş Savaşı (Öteki Tiyatro)

2007- Çıkışyokland Cumhuriyeti (Öteki Tiyatro)

2008- Şah Mat (Duru Tiyatro)

2009- Bir Karşılaşma Bir Nedir (Tiyatro Oyunbaz)

2010- Bunu Yapan İki Kişi (Tiyatro Dan)

Özgün Aydın’ın Rol Aldığı Sinema Filmleri

2010      Son İstasyon Özgür

2014      Olur Olur!

2016      Dedemin Fişi

2017      Damat Takımı

Özgün Aydın’ın Rol Aldığı Diziler

2000      Bizim Evin Halleri

2002      Canım Kocacığım

2005      Kaleiçi

2005      Karanlıktaki Umut

2012      Zengin Kız Fakir Oğlan (Burhan Süleymanoğlu)

Özgün Aydın’ın Rol Aldığı Televizyon Programları

2009      Olacak O Kadar (Sunucu-KanalD)

2013      BKM Güldür Güldür (Mustafa-Show TV)

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx
()
x