Reklamlar
Magazin

Aylin Kontente Kimdir?

Reklamlar

Aylin Kontente, Güldür Güldür Show programındaki eğlenceli tiplemeleri ile izleyicileri ekranlara kilitliyor. Aylin Kontenteyi daha iyi tanımak ister misiniz?

Aylin Kontente Doğum Tarihi

Aylin Kontente, 1982 yılının 30 Haziran tarihinde İzmir’de doğdu.

Aylin Kontente Hangi Okulu Okudu? Eğitimini Kimlerden Aldı?

2003 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi İletişim Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü bitirmiştir. 2003 yılında Ferhan Şensoy oyunculuk atölyesinde eğitim almıştır.

Reklamlar
Aylin Kontente Kul
Aylin Kontente Kul

Aylin Kontente Hangi Dizilerde Yer Aldı? Kimlerle Çalıştı?

2003 yılında “Kampüsistan” isimli dizisi ile kariyerine adım atmıştır. Kampüsistan dizisi Mahinur Ergun’un eserinden uyarlanmıştır. Ve Mine karakteri ile ekranlara gelmiştir. Kampüsistan dizisinin oyuncuları Kaan Urgancıoğlu, Tuğçe Kazaz, Irmak Ünal, Engin Hepileri, Mete Horozoğlu, Şerif Sezer, Engin Altan Düzyatan, Alp Kırşan, Oğuz Oktay, Ahu Yağtu, Volga Sorgu gibi oyunculardır.

2006 yılında “Yaprak Dökümü” dizisinde Nazlı karakteri ile rol almıştır.

2007 yılında başrollerini Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk’un oynadığı “Sevgili Dünürüm” dizisinde Esma karakteri ile ekranlara gelmiştir.

2007 yılında Star TV’de yayınlanan “Sır Gibi” isimli dizide Zeynep karakterine can vermiştir.

Reklamlar

2008 yılında başrollerinde Kaan Urgancıoğlu, Serenay Sarıkaya, Zuhal Gencer Erkaya ve Bülent Kayabaş gibi isimlerin yer aldığı “Limon Ağacı” dizisinde Fatoş karakteri ile ekranlara gelmiştir.

2008 yılında beyaz perdeye “Son Ders: Aşk ve Üniversite” filminde Hande karakteri ile gelmiştir.

2009 yılında, Ferhan Şensoy’un aynı eserinden uyarlanan, hastaneler, sefaathaneler, meyhaneler, postaneler, eczaneler gibi akla gelebilecek tüm hanelerde gelişen komik ve farklı hallerin konu edinildiği “Haneler” isimli dizide rol almıştır.

2011 yılında “Babam Sağolsun” dizisinde yer almıştır. Dizinin konusu, kalabalık bir Türk ailesinin günlük ilişkilerini, tatlı dertlerini sıcak ve eğlenceli bir ailenin hayatını konu alıyor. Zeynep karakteriyle ekranlara gelmiştir.

2012 yılında “Seksenler” dizisinde Suzan karakteriyle ekranlara gelmiştir.

2012 yılında “İnsanlar Alemi” adlı dizide rol almıştır. Ali Sunal, Alper Kul, Erdem Yener, Okan Çabalar, İrem Sak, Ayşe Melike Çerçi, Suzan Kardeş, Mine Tugay, Alper Saldıran, Halil Sezai gibi isimlerle beraber oynadı.

Aylin Kontente Kul ve Alper Kul
Aylin Kontente Kul ve Alper Kul

Aylin Kontente Hangi Ünlü Oyuncu ile Evli? Kaç Çocukları Var?

Aylin Kontente, 18 Aralık 2012 tarihinde “İnsanlar Alemi” dizisindeki rol arkadaşı Alper Kul ile evlendi. Arel ve Kaan Leo isimli iki oğulları vardır.

2013 yılında kadrosunda Ali Sunal, Alper Kul, Çağlar Çorumlu, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Doğa Rutkay, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Şirincan Çakıroğlu gibi isimlerin olduğu “Güldür Güldür Show” adlı televizyon şovunda rol aldı. Program halen Show TV’de ekranlarında devam etmektedir.

2014 yılında senaryosunu eşi Alper Kul’un Ali Kobanbay ortaklaşa yazdığı “Olur Olur!” adlı sinema filminde Alper Kul, Onur Buldu, Aziz Aslan, Yılmaz Gruda, Selim Bayraktar, Ayten Uncuoğlu, Sinasi Yurtsever ile beraber rol aldı.

Alper Kul - Aylin Kontente Kul
Alper Kul – Aylin Kontente Kul

Aylin Kontente’nin Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Yıl

Dizi

Rol

2003

Kampüsistan

Mine

2006

Yaprak Dökümü

Nazlı

2007

Sevgili Dünürüm

Esma

2007

Sır Gibi

Zeynep

2008

Limon Ağacı

Fatoş

2008

Son Ders: Aşk ve Üniversite (film)

Hande

2009

Haneler

2011

Yıldız Masalı

Şehla Hoca

2011

Babam Sağolsun

Zeynep

2012

Seksenler

Suzan

2014

Olur Olur (film)

Aylin Kontente’nin Rol Aldığı Programlar

Yıl

Program

2012

İnsanlar Alemi

2013-2018

Güldür Güldür

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x