Reklamlar
Magazin

Burak Topaloğlu Kimdir?

Reklamlar

Burak Topaloğlu, 1988 yılının 4 Ocak tarihinde İstanbul’un Bakırköy semtinde dünyaya gelmiştir. Oğlak burcudur.

Burak Topaloğlu’nun Eğitim Hayatı

İlkokulu Yeşilköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim okulunda bitirmiştir. Bahçeşehir Atatürk lisesinden mezun oldu. Haliç Üniversitesi Konservatuar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Tiyatroya amatör olarak Avcılar Belediyesi Tiyatrosunda başladı. Ardından Akkaş Tiyatrosu ile birlikte Beylicium Alışveriş merkezi Tiyatrolarında sahne almaya başladı. Şişli deki Best Casting ajansına bağlı olarak Tv ve Sinema programlarında görev almaktadır.

Yönetmen Asistan olarak Büyükçekmece Belediye Tiyatrosunda görev almaktadır. Torna-Vida grubu ile Taksim’de yer alan Galapera da Doğaçlama Tiyatro yapmaktadır.

Reklamlar
Burak-Topaloglu
Burak Topaloğlu

Burak Topaoğlu’nun Hobileri Nelerdir?

Burak Topaloğlu’nun Hobileri; Araba, Bisiklet , Bowling , Bilardo , Futbol , Paten , Yüzme , Kick Boks , Bilgisayar , Playstation , Yemek yapmak , Film İzlemek , Tiyatro İzlemek , DVD Koleksiyonu. Topaloğlu’nun çaldığı bazı enstrumanlar;  Gitar, Ud, Piyano, Klavye ve Orgdur.

Burak-Topaloglu
Burak Topaloğlu

Güldür Güldür Burak Topaloğlu

Komedi programı türünde Güldür Güldür Show programında Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Alper Kul, Doğa Rutkay, Meltem Yılmazkaya, Rüştü Onur Atilla, Onur Buldu, gibi bir kadro ile rol almıştır.

Burak Topaloğlu, Ocak 2016’da vizyonda izleyici ile buluşan “Dedemin Fişi” isimli komedi türündeki filmde Özge Borak, Alper Kul, Doğa Rutkay, İrem Sak, Ali Sunal, Erdem Yener, Onur Atilla, Meltem Yılmazkaya, Özlem Tokaslan, Ayşen Gruda ve Zeynep Kankonde ve Uğur Bilgin ile beraber rol aldı.

2012’de Sabit Kanca adlı filmde yer aldı. Film, çok zeki olan Sabit adlı bir adamın problemler karşısında ürettiği çözümleri anlatıyor. Her olay sonunda söylediği sözleriyle akıllarda kalmıştır. İsmail Baki Tuncer, Volkan Kantoğlu, Rabia Yıldırım ve Halil Sezai Sabit Kanca filminin başrollerinde ise yer aldı. 2013 yılında Güldür Güldür adlı televizyon programında Bahadır karakterini canlandırdı. Küçük ve komik skeçlerden meydana gelen programda Ali Sunal, Alper Kul, Aylin Kontente, Doğa Rutkay, Çağlar Çorumlu, Onur Buldu, Özge Borak ve Erdem Yener gibi başarılı oyuncular yer aldı.

Reklamlar

2015’te ise Kocan Kadar Konuş adlı filmde yer aldı. Film, 30’lu yaşlarında olan ve evlenecek bir damat adayı bulamayan Efsun’un yakınındaki geleneksel bilgilerle donatılmış kadınlardan yardım alarak hareket etmesini anlatıyor. Hayatının aşkını en sonunda bulan Efsun’un yaşadıklarının anlatıldığı filmin başrollerinde Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Nevra Serezli, Ebru Cündübeyoğlu, Gülenay Kalkan ve Eda Ece yer aldı. 

Burak Topaloğlu
Burak Topaloğlu

Burak Topaloğlu ile Açelya Topaloğlu Kardeş mi?

Burak Topaloğlu ve Açelya Topaloğlu soyisim benzerlikleri, hemen hemen aynı yaşta olmaları sebebiyle kardeş mi sorularını akıllara getirmektedir. Her iki oyuncunun sosyal medya hesaplarında paylaşılmış aile fotoğraflarına bakıldığında kardeş olmadıkları açıkça görünmektedir. Ancak aralarında akrabalık ilişkisi olup olmadığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Ayrıca bazı haberlerde göründüğü gibi evli de değillerdir.

Burak Topaloğlu’nun Yer aldığı Bazı Oyunlar

Arı Maya-Avcılar Belediyesi

Sevgili Doktor-Avcılar Belediyesi

Ah Şu Gençler-Avcılar Belediyesi

Ah Şu Gençler-Beylicium Gösteri Merkezi

Ah Şu Gençler-Yunus Emre Kültür Merkezi

Alet Çantası – Torna-Vida grubu – Galapera

Burak Topaloğlu Filmleri ve Dizileri

2016 – Dedemin Fişi (Ivan) (Sinema Filmi)

2015 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş (alpdirek) (Sinema Filmi)

2015 – Kocan Kadar Konuş (Kuaför) (Sinema Filmi)

2013 – BKM Güldür Güldür (Bahadır) (TV Dizisi)

2012 – İsmail Baki Tv (Tv Programı)

2012 – Sabit Kanca (Sinema Filmi)

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x