Reklamlar
Magazin

Açelya Topaloğlu Kimdir?

Reklamlar

Açelya Topaloğlu 19.11.1986 İzmir doğumlu sahne sanatçısıdır. Dans sanatına olan ilgili küçüklüğünden beri vardır.Tan Sağtürk Dans okulunda Modern Dans eğitimini alarak üniversite gönemine kadar sürekli ilgilenmiştir. ama akabinde tiyatroya daha çok zaman ayırmıştır. Bu sanat dalında ailesinden en çok annesi kendisine destek olmuştur. 2008-2009 yılları arasında MSM-Actor Studio’da müzikal alanda eğitim almıştır. 2009 yılında MSM-Konservatuvar (Müjdat Gezer Kültür ve Sanat Merkezi) Tiyatro Bölümü ‘nü kazanmıştır. 2013 yılında eğitimini bitirmiştir.

2008’de konservatuar eğitiminden önce Aşk Yakar adlı dizide ilk olarak rol almıştır. Topaloğlu, konservatuar dersleri başladıktan sonra dizi setlerine kısa bir süre ara vermiştir. Sonra sırasıyla 2009 yılında “Arka Sokaklar” da Ahu Gözcü  karakteri ile ekranlarda yer almıştır. 2012 yılında “Eve Düşen Yıldırım” dizisinde Sevda karakteri ile rol aldı. Bu dizi Nahit Sırrı Örik’in aynı adlı eserinden uyarlanmış, Türk dram dizisidir. Aynı zamanlarda Yapı Kredi Play, Garanti Bankası, Arçelik, Kloroplast gibi ünlü birçok markanın reklamlarında ekranlara geldi.

2015 yılında “Kaçak Gelinler” dizisinde “Almila” karakteriyle ilk başrolünü gerçekleştirdi.  Dizinin yönetmenliğini İnci Balabanoğlu Ahıska’nın üstlenmiştir. Senaryosunu Ekin Atalar, Ayşin Akbulut ve Atasoy Koç yazmıştır.  Selin Şekerci, Açelya Topaloğlu, Deniz Baysal, Fırat Albayram, Furkan Andıç, Fırat Altunmeşe, Serenay Aktaş, Şenay Gürler ve  dizinin oyuncularındandır. Hemen arkasından 2015 yılında başlayan “İnadına Aşk” dizisinde başrol olarak ekranlara gelmiştir.

Reklamlar

Dizide Karadenizli bir kız olan “Defne” karakterine can vermiştir. İnadına Aşk dizisi ile çok sayıda hayran kitlesi oluşturdu. Açelya Topaloğlu, Can Yaman, Nilay Duru, Eren Vurdem ve Cem Belevi gibi oyuncular dizinin başrollerinde rol almıştır.  2015 yapımı romantik komedi dizisidir. Defne Barutçu Aras karakteri; Üç abisi olan ve abileri tarafından çok fazla kısıtlamalarla büyümüş bir genç kızdır.  Aynı zamanda başarılı bir bilgisayar mühendisidir. Abilerinin baskısı yüzünden Yalın (Can Yaman) ile gizlice evlenmiştir.

Aynı zamanda tiyatro oyunlarıyla tiyatro severler ile buluşmuştur. “Sersefil Müzikali”, “Temel İçgüdü” ve Tersine Dünya” rol aldığı tiyatro oyunlarıdır. Son zamanlardaki oyunu “Kadınlar Filler ve Saireler” de Vahide Gördüm ve Yasemin Conka ile aynı sahneyi paylaştı ve birçok turneye katıldı.

Jürilik yaptığı 2016 yapımı Görevimiz Komedi adlı yarışma programında Rasim Öztekin, Bülent Emrah Parlak, Burak Satıbol,  Asuman Dabak, ve Zeynep Kankonde ile beraber çalıştı. 2017 yılında Meryem dizisinde önceden rol aldığı karakterlerden farklı bir karakter olan Derin’i sevenleri ile buluşturdu. İzleyici tarafından ve çok beğenildi. 2013 yılında“ Arkadaşlar Arasında”, 2017 yılında “Damat Takımı” ve 2018 yılında “Arapsaçı” sinema filmlerinde rol almıştır. 2019 yılında “Öldür Beni Sevgilim” sinema filmi ile beyaz perdede rol almıştır.

2018 yılında “Darısı Başımıza” dizisinde Rüya karakteri ile ekranlarda yer almıştır. Şimdilerde Show Tv’de yayınlanan Güldür Güldür Show eğlence programının kadrosuna Açelya Topaloğlu da dâhil olmuştur. Son dönemde en yakın arkadaşı olan Serenay Aktaş’ın eski sevgilisi Kenan Acar ile birliktelikleri magazin gündeminde kaynamaktadır.

Reklamlar
Açelya Topaloğlu
Açelya Topaloğlu

Açelya Topaloğlu’nun Rol aldığı Filmler

Beni Seviyorum, Arkadaşlar Arasında, Damat Takımı, Arapsaçı ve Öldür Beni Sevgilim

Açelya Topaloğlu Oynadığı Diziler

2008 Aşk Yakar, 2010 Arka Sokaklar; 2011 Gece Surlarında İstanbul, 2012 Eve Düşen Yıldırım, 2014-2015 Kaçak Gelinler, 2015-2016 İnadına Aşk, 2017 Meryem, 2018 Darısı Başımıza

Açelya Topaloğlu’nun Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

Sersefil Müzikali; Temel İçgüdü, Tersine Dünya, Kadınlar Filler ve Saireler ve Güldür Güldür

Açelya Topaloğlu’nun Rol Aldığı Reklam Filmleri

Ülker Teremyağ Gurme, Garanti Bankası, Koroplast, Arçelik, Avea

Açelya Topaloğlu Rol Aldığı Klipler

2014 yılında – Gökhan Türkmen – Sen İstanbulsun

Açelya Topaloğlu Aldığı Ödüller

İstanbul Gelişim Üniversitesi 5.Medya Ödülleri; En İyi Kadın Dizi Oyuncusu, İnadına  Aşk

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x