Magazin

Pelin Özfırıncı Kimdir?

Reklamlar

Pelin Özfırıncı, Pelinin Ayakkabıları web sitesisinin sahibidir. Instagram, twitter gibi sosyal medya kanallarından da ayakkabı satışı yapmaktadır. Aynı zamanda ayakkabı üretim atölyesi de vardır. Başarılı girişimci Pelin Özfırıncı’nın eğitimi, kariyeri, e-ticarete giriş serüveni ve merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Pelin Özfırıncı Pelinin Ayakkabıları

Pelin Özfırıncı 10 yıl önce bebeğinin olduğu süreçte geceleri uyumadığı zamanlarda Uzakdoğu’dan ayakkabı almaya başlamıştır. Aldığı ayakkabıların 15 gün içerisinde kendisine geldiğini söylemektedir. Arkadaşları Pelin’in ayakkabılarını gördün mü şeklinde tepkiler verdikleri için markasının ismi de bu şekilde kalmıştır.

Reklamlar

İlgisini çeken ayakkabıların fotoğraflarını kendi facebook sayfasına koymuştur arkadaşları da ordan görerek kendisine sipariş vermeye başlamış ve arkadaşları içinde o ayakkabılardan getirdiğini de söylüyor. Sonrasında arkadaşlarının da arkadaşları ayakkabıları beğenince Pelin Özfırıncı kendisine bir sayfa açarak satış yapmaya başlamıştır. 2 gün içinde sayfasının takipçi sayısı 50 bine yükseldiğini söylemektedir. Ayakkabı ithalatı yapan bir girişimci olmuştur. Ancak sipariş çokluğundan ithal edemez hale gelince İstanbul’da bir atölye bularak yaklaşık 2 yıl bu atölye ile çalıştığını söylemektedir.

Pelin Özfırıncı
Pelin Özfırıncı

Sonrasında eşi ile birlikte içerisinde 100 kişinin çalıştığı bir atölyeleri vardır. Ve bu işin facebook üzerinden değil de e-ticaret sayfası üzerinden olması gerektiğini düşünerek bir web sitesi açtığını söylüyor. Müşterilerinin kolayca ulaşım sağlayabileceği güzel bir e-ticaret sitesi bularak 5 yıldır çalışmaktadır.

Pelin Özfırıncı bir gün ofiste siparişleri hazırlarken aldığı telefon, iş hayatının sürprizi olduğunu söylemektedir. Çağla Şikel’in hamile olduğu zamanlarda onun için babet tasarlaması istendiğini ilk kez kişiye özel bir şey yaptığını söylemektedir. Tasarladığı babetin Çağla Şikel tarafından beğenildiğini daha sonra Fashion Week’te Özlem Kaya defilesinin ayakkabı sponsoru olduğunu söylemiştir. Sonrasında satış kanallarına Instagram ve Twitter’ı da eklemiştir. Şu an Pelin Özfırıncı’nın ayakkabılarını Özge Ulusoy, Esra Erol, Gülben Ergen, Müge Anlı, Zahide Yetiş, Özlem Yıldız gibi ünlü isimler giymektedir.

Pelin Özfırıncı Instagram

Pelin Özfırıncı’nın instagram hesabının ismi pelininayakkabilari şeklindedir. Hesabının şu anda 1,2 milyon takipçisi vardır.

Reklamlar
İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx