Kombin

Pileli Eteğin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Pileli eteğin altına nasıl ayakkabı giyilir? Kombinler, günlük hayatta kişileri olduğundan çok daha güzel gösteren ve doğru yapıldığı takdirde bakışların direkt olarak üzerine çevrileceği parçaların bütündür. Doğru kombinler kişileri olduğu konumdan çok daha yüksek bir noktaya taşıyabilir ve bu sayede insanların bakış açısını değiştirebilir. Bu yüzden doğru kombini yapmak kişiye birçok olumlu fayda sağlayacaktır. Doğru kombin yapma yolları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Örneğin kısa boylu bir insanla uzun boylu olan kişinin yapacağı kombinler bir olmamalıdır. Bu aşamada vücut proporsiyonuna bakılarak doğru kombinler seçilmelidir.

Kombinlerde Ayakkabının Önemi

Birçok kişi tarafından giyilen kıyafetler kombinlerin star parçası olarak görülse de ayakkabılar kombinleri zirveye taşıyacak ürünlerdir.  Örneğin şık bir elbise düşünün ve bu elbise tamamıyla özel bir günde giyilecek bir parça olsun. Bu elbisenin altına giyilecek olan spor ayakkabı tüm elbisenin güzelliğini bir anda yok edebilir. Bu yüzden her ne kadar iyi bir kombin yapılsa da ayakkabı seçimi kombinlerde oldukça önemlidir. Pul payet, sim ya da bu ve bunun gibi iddialı parçaların altına giyilmesi gereken ürünler arasında topuklu ve olabildiğince sade ayakkabılar yer almalıdır.

Ayakkabı seçimi yine kişinin bacak boyuna uygun olarak seçilmelidir. Örneğin kısa boylu ve kısa bacak boyuna sahip bir kişinin bilekten bağlamalı topuklu ayakkabıları tercih etmesi pek önerilmez. Bunun en büyük sebebi bilekten bağlamalı topuklu ayakkabılar bacak boyunu olduğundan daha kısa göstermesinden kaynaklanır. Onun yerine düz bantsız stilettolar ile bacak boyu çok daha uzun gösterilebilir.

Reklamlar
Etek ve Ayakkabı Kombinleri Nasıl Olmalı?
Etek ve Ayakkabı Kombinleri Nasıl Olmalı?

Etek ve Ayakkabı Kombinleri Nasıl Olmalı?

Etekler kombinlerde vazgeçilmez parçalardan bir tanesidir. Bu yüzden pileli eteğin altına nasıl ayakkabı giyilir sorusu birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Öncelikle giyeceğiniz eteğin modeli uzunluğu oldukça önemlidir. Özellikle pileli etek gibi iddialı ve star olabilecek bir parçanın altına uygun bir ayakkabı seçilmelidir.

Kalem Etek: Kalem etekler diz altında ya da diz hizasında olan etekler olarak bilinir. Bacak boyu uzun olan kişiler kalem etek tercih ettiklerinde kısa botlar ya da çizmeler tercih edebilir. Bacak boyu kısa olan kadınlar ise kalem eteklerinin altına tek bant ayakkabılar, spor ayakkabı ya da düz stilettolar tercih edebilir.

Mini Etek: Mini etekler günümüzde özellikle kış aylarında altına ince bir çorap ve çizmeler ile oldukça güzel duran bir parçadır. Yani mini eteği şık bir şekilde kombinlemek istiyorsanız çizme ile güzel bir kombin yapabilirsiniz.

Pileli Eteğe Hangi Ayakkabı Uyar?

Yukarıda da bahsedildiği üzere pileli etek önemli ve doğru kombinle tüm dikkatleri üzerinize çevireceğiniz bir etek modelidir. Pileli etekler genellikle aşağı doğru çam bir şekilde inen etek modelleridir. Bu yüzden düz kesim eteklere oranla biraz daha basenli gösterebilir. Yine de doğru kombin yapıldığı takdirde bu görüntü minimum seviyeye düşecektir.

Reklamlar

Pileli etekler gideceğiniz ortama göre altına seçeceğiniz ayakkabıda değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda pileli etek altına giyilecek olan ayakkabıların renk seçimi de kombin için oldukça önemlidir. Örneğin rengarenk giyindiğiniz bir pileli etek kombinine simsiyah bir ayakkabı sert kaçabilir. Onun yerine biraz daha soft tonlar ya da düz beyaz renk tercih etmeniz daha şık duracaktır. Yani ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta yalnızca model seçimi ile sınırlı değil rengi de oldukça önemlidir.

Spor Ayakkabı: Spor ayakkabılar adı üzerinde sportif ortamlarda kullanılacak ayakkabı modelleridir. Gün içerisinde koşturacağınız ya da yoğun işler yapacağınız durumlarda bu eteklerin altına spor ayakkabı tercih etmek daha iyi olacaktır.

Düz renk bir pileli etek ya da desenli bir pileli etek giyiyorsanız aynı zamanda gideceğiniz ortam biraz daha sporsa spor ayakkabılar pileli etek altına oldukça iyi duracaktır. Spor ayakkabıları mini bir eteğin altına çok şık bir şekilde giyebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı: Birçok kıyafetin altına yakıştığı gibi pileli eteğin altına da topuklu ayakkabılar şık duracaktır. Özellikle basen problemi yaşayanlar pileli eteğin altına ortalama topuklu ayakkabı giydiği zaman bacak boyu uzayacağından daha hoş bir görüntü oluşacaktır.

Topuklu ayakkabılar yalnızca stilettolar ya da açık ayakkabılar olarak olmayacağı gibi uzun pileli eteklerin altına da giydiğiniz takdirde şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Pileli Etek Altına Ayakkabı
Pileli Etek Altına Ayakkabı

Pileli Etek Altına Ayakkabı; Tesettür Kombinleri

Tesettürlü hanımlar için birçok uzun pileli etek modelleri mevcuttur. Pileli etek tesettür kombinleri oldukça şık bir şekilde gerçekleştirilebilir. Tesettürlü olan kişiler uzun pileli eteklerin altına kısa çizmeler giyerek hem boylarını uzatabilir hem de çok şık bir görüntü oluşturabilirler. Aynı zamanda bu görüntü kimi zaman istediği uzunlukta olmayan ve bilek boyunu kapatmak isteyen tesettürlü hanımlar için de kurtarıcı bir durum olacaktır.

Uzun pileli etek altına çizme kombinleri yalnızca tesettürlü hanımlar için değil isteyen herkesin giyebileceği bir kombindir. Uzun eteklerin altına giyilen topuklu çizme modelleri oldukça güzel bir hava katar.

Terlik Modelleri: Özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan terlikler pileli eteklerin alına da giyilebilir. Yalnızca eteğin altına giyilecek olan terlik modeli olabildiğince risksiz ve eteğe yakışacak bir model olmalıdır. Aksi halde eteğin tüm güzelliğini bir anda söndürebilir. Örneğin taşlı bir terlik oldukça şık duracaktır. Aynı zamanda yaz aylarında çok tercih edilen topuklu terlikler de pileli eteklerin altına yakışmaktadır.

Pileli etek altına doğru ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Öncelikle eteğinizin modeline karar vermek ve onu uygun bir ayakkabı seçmek gereklidir. Kısa boyluysanız daha yüksek topuk ayakkabılar siz de daha şık duracaktır. Uzun boyluysanız ve daha uzun gözükmek istemiyorsanız da daha kısa topuklar ya da spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Erkeklere Özel Şıklık Yaratan Yaz Kombinleri

Munise Demircioğlu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx