Makyaj

Makyaj Hileleri Burun Küçültme

Makyaj Hileleri Burun Küçültme Teknikleri

Reklamlar

Makyaj hileleri burun küçültme teknikleri sayesinde burnunuzu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Makyajla ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri, çok yönlü olması ve yüzünüzün boyutlarını tamamen değiştirebilmesidir. Tercihinize göre… Daha küçük bir burun mu? Daha büyük gözler mi? Daha belirgin elmacık kemikleri? Her şey mümkün, sadece küçük bir konturla hangi alanları vurgulayacağınızı veya doğru yerlerde vurgulayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Burnunuzun boyutunu veya şeklini tamamen değiştirebilirsiniz, tamamen size kalmış! İşte makyaj hileleri burun küçültme tekniklerinin hızlı bir özetini sizin için yazdık.

Cildinizi hazırlayın
Cildinizi hazırlayın

Cildinizi hazırlayın

Burnunuzu şekillendirmeyi düşünmeden önce, kusursuz bir uygulama için tabanınızı hazırlamanız ve hazırlamanız gerekir. Huda Beauty Matte Perfection Pre-Makeup Base gibi yağsız, matlaştırıcı bir makyaj bazı ile astarlamanızı öneririz. Burnunuz gün boyunca yağlanmaya meyilli olduğu için her zaman mat bir primer seçiyoruz. Makyaj bazı uyguladıktan sonra mat bir fondöten ile devam edin ve ardından sabitleyici bir pudra ile sabitleyin ve hazırsınız! İşte şimdi kontür zamanı!

Konturu katmanlayın
Konturu katmanlayın

Konturu katmanlayın

Konturunuzu katmanlarsanız, burnunuzun belirginliğini artırmaya ve simetriyi dengelemeye yardımcı olursunuz. Krem konturu ile başlayın, ardından bir pudra – elinizde ne olursa olsun, her zaman koyu kahverengi bir göz farı veya kontur paleti kullanabilirsiniz. Küllü tonları daha doğal görünecek, bu yüzden turuncu alt tonlu herhangi bir bronzlaştırma ürününden ya da bronzlaştırma paletinden kaçınmaya çalışın. Krem, temel bir ton oluşturacak ve toz, gölgelerin daha doğal görünmesi için karıştırılmasına yardımcı olacaktır. Ancak, daha ince bir ton istiyorsanız, sadece bir pudra sürün ve krem ​​​​konturunu atlayın.

Reklamlar
Karıştırın, karıştırın, karıştırın
Karıştırın, karıştırın, karıştırın

Karıştırın, karıştırın, karıştırın

Kontür söz konusu olduğunda bir numaralı kural harmanlamadır. Yüze dönük mükemmel şekilde yontulmuş bir burnunuz olabilir, ancak yana dönüp yoğun bir şekilde şekillendirilmiş bir profile sahip olmak istemezsiniz, bu tam bir eşanlamlılıktır. Burnunuzun merkezine doğru içe doğru karıştırın çünkü bu, burnunuzun daha dar görünmesini sağlar.

Daha doğal bir görünüm için, konturunuzu karıştırdıktan sonra çok hafif bir fondöten katmanı daha uygulayabilirsiniz. Bu, bariz şekillendirme yerine bir gölge yanılsaması yaratacaktır. Ama dikkat edin, sadece ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterli… Biz aslında onu elimizle karıştırıyoruz ve ardından ürünü burnumuza aktarıyoruz. Burun küçültme için kaşlarla devam ediyoruz.

Kaşlardan başlayın
Kaşlardan başlayın

Kaşlardan başlayın

Kontürünüzü her zaman kaşın önünden, uca doğru aşağıya doğru çalışarak başlatın. Bu, her iki tarafın da eşit olmasını sağlamaya yardımcı olur, böylece burnunuz sarkmaz! Konturunuzu burnunuzun en altına, burun deliklerinizin başladığı yerin hemen üstüne kadar devam ettirin. Bu daha ince görünmesine yardımcı olacaktır.

Kaşlarınızla oynayın

Burun Küçültme için kaşlarınızla oynamanız gerekir. Bu tüyo hem basit hem de etkilidir: Burnunuzu daha ince göstermek için kaşlarınızı burnunuza yaklaştırın. Birbirine yakın kaşların burnunuzu nasıl daha dar gösterebileceğini vurgulamak için kaşların iç kısmını kaş farı ile uzatın.

Reklamlar
Yakalanan efekti elde edin
Yakalanan efekti elde edin

Yakalanan efekti elde edin

Burnunuzu daha ince göstermek için doğal ten renginizden yaklaşık iki ton daha açık olan bir kapatıcıyı burnunuzun her iki tarafına da uygulayabilirsiniz. Bunu vurgulayarak burnunuzun daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu kontrastı arttırmak için parlak bir pudra ile sabitleyin.

Burnunuzdaki çıkıntıyı düzeltin
Burnunuzdaki çıkıntıyı düzeltin

Burnunuzdaki çıkıntıyı düzeltin

Bunun gibi tuhaflıklar yüzünüze karakter katabilirken, gizlemek isterseniz biraz bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Yumruya mat bir bronzlaştırıcı veya küllü bir kontur tonu ekleyerek, daha düz bir burun yanılsaması yaratmak için yumruyu görsel olarak düzleştirir. Ardından burnunuzun ucuna dikkati yumrudan uzaklaştıracak küçük bir vurgu ile bitirin.

Aydınlatıcı uygulamayın
Aydınlatıcı uygulamayın

Aydınlatıcı uygulamayın

Yuvarlak bir burnunuz veya ucu biraz daha büyük bir burnunuz varsa, burada aydınlatıcıyı uygulamayın (vurgulayıcı bölgelere dikkat çekmek için kullanılır). Bunun yerine, tümsek üzerinde, burnun tam ortasına parıldayan bir bronzlaştırıcı kullanın. Bu, gözü en büyük yerine en ince alana çekecektir. Burunun altta biraz büyütülmüş görünmesini sağlamak için doğru yerde küçük bir vurgunun ne kadar çok iş yapabildiğini görebilirsiniz. Burun küçültme tekniğinde aydınlatıcının yer bambaşkadır.

Saçınızı düşünün
Saçınızı düşünün

Saçınızı düşünün

Saç stiliniz yüzünüzün boyutlarında büyük bir fark yaratabilir. Saçınıza vurgu yapmak dikkatleri yüzünüzden ve burnunuzdan uzaklaştırabilir, yandan ayırma da büyük bir burnu daha küçük gösterebilir. Ancak kakül yüzün ortasını vurgulayarak burnunuzu daha büyük gösterir.

Makyajla Burun Küçültme Tüyoları

Cesur bir göz tercih edin

Dramatik bir göz makyajı dikkati burnunuzdan uzaklaştıracaktır, bu nedenle uzun bir kanat veya bir çift kirpikle gözünüzü vurgulamaktan korkmayın.

Makyaj Hileleri Burun Küçültme adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makyaj hileleri için bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca, Tırnak Uzatma Ürünleri ve Tırnak Bakım Ürünleri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Begonya Kadın Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx