Makyaj

Dudak Büyütme Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri Dudak Büyütme Teknikleri

Reklamlar

Makyaj hileleri dudak büyütme teknikleri milyonlarca insanın denemek istediği konular. Dolgun, şehvetli dudaklar, en çok aranan güzellik görünümlerinden biridir. Dolgun dudaklar uzun zamandır istenen bir özellikti, ancak son birkaç yıldır dudaklar şişiyor gibi görünüyordu – kelimenin tam anlamıyla. Ve hayır, herkes doğuştan dolgun dudaklara sahip değildir. Neyse ki, doğal, dolgun dudaklarınız yoksa dudak makyajınızı lehinize kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz sosyal medya fenomenlerini ekstra dolgun dudaklarla gördüğünüzde, tam olarak yaptıkları şeyin bu olması için iyi bir şans var! 

Mutlak en iyi ürünler, salon ve spa önerileri, ciddi ilham kaynakları ve aşağıda bulacağınız gibi en iyi uzman ipuçları ile dolu internet sitemizde makyaj hileleri dudak büyütme tekniklerini ele almasak olmazdı. Makyaj sanatçılarına göre bulabileceğimiz en iyi dudak büyütme hilelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Göz rengini vurgulayın
Göz rengini vurgulayın

Göz rengini vurgulayın

Kahverengi gözleri, koyu kırmızı veya mor gibi mavi tonlu dudak renkleriyle tamamlayın. Mavi veya yeşil gözler için sıcak turuncu-kırmızılar ve mercan tonlarıyla ortaya çıkar.

Reklamlar

Dudak balsamı uygulayın

Dudaklarınızı nemlendirirken daha fazlası daha fazlasıdır. Dudak balsamını, dudak çizgisinin ötesine geçerek cilde uygulayın. Ruj sürmeden önce mümkün olduğunca uzun süre açık bırakın.

Dudak kalemi seçin

Rujunuza uygun bir kalemle dudaklarınızı öne çıkarmak için bir yer seçin. Eros yayı ya da alt dudak gibi tek bir alanı vurgulayarak doğal görünün. 

Parlak ruj uygularken dikkat edin
Parlak ruj uygularken dikkat edin

Parlak ruj uygularken dikkat edin

Parlak bir ruj sürerken az uygulamaya dikkat edin. Rujunuzla aynı renk ailesinden bir allık seçin ve hafif bir şekilde kullanın. 

Mat ruj uygulayın

Mat bir sıvı ruj sürün, ardından üzerine normal bir ruj sürün. Benzer tonları veya farklı tonları kullanmak, kendi güzel rengini ve dokusunu yaratır.

Reklamlar

Dudaklardaki fazla ruju alın

Dudaklarınızı hassas bir şekilde çizmek için kılavuz olarak bir peçete veya kartvizit kullanın. Fazla ürün dudak çevresindeki ciltte değil, dudakta çıkacaktır. 

Ombre uygulayın
Ombre uygulayın

Ombre uygulayın

Dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız, üst ve alt dudaklarınızın ortasına kenarlarından biraz daha açık renkli bir ruj sürün. 

Dudak çizgilerinizi vurgulayın

Çoğu insan dudak çizgisinin nerede bittiğini bilmiyor. Alt dudağınızın en altını çizmek için başınızı geriye doğru eğin ve dudaklarınız daha dolgun görünecektir. 

Kremsi rujlar uygulayın

Kremsi rujlar bir fırça ile uygulanabilir, ancak çoğu mat, onları doğrudan normal rujlarla sürdüğünüzde daha iyi sonuç verir.

Koyu rujlar uygulayın
Koyu rujlar uygulayın

Koyu rujlar uygulayın

Kolay kullanılan bir dudak rengi için koyu dudak renklerini kullanın, rujunuzu sürün ve ardından dudaklarınızı yumuşatmak için temiz bir parmağınızı dudak hattınıza bastırın. 

Fondöten uygulayın

Rujdan önce, dudakların doğal olarak daha dolgun ve canlı görünmesini sağlayan bir parlaklık yaratmak için hafif bir fondöten tonuyla Eros yayını takip edin.

Ruj üzerine pudra uygulamaktan vazgeçin

Ruj üzerine pudra sürmeniz gerektiği bir efsane. Oksitlenebilir, dudak rengini değiştirebilir ve kırışıklığı vurgulayabilir. 

Dudak büyütme için parlatıcı uygularken dikkat edin

Dudak parlatıcısı akışkandır. Tüm gün sürmek için tasarlanmamıştır. Gerçekten kalıcı olan parlak bir dudak için, parlaklığınızı koordine eden uzun süre kalıcı bir rujun üzerine uygulayın.

Nude tonlar uygulayın
Nude tonlar uygulayın

Nude tonlar uygulayın

Nude rujların amacı dudaklarınızı daha dolgun göstermektir, yok etmek değil. Cilt tonunuzdan biraz daha derin veya daha parlak bir ton seçin. 

Dudak kalemi ile tüm dudaklarınızı doldurun

Tüm dudağı, dudak kalemi ile doldurun. Üstteki ruj yıprandığında, gerçek dudağınız yerine alttaki renk ortaya çıkacaktır.

Dudaklarınızı birbirine dokundurun

Dudaklarınızın ortasına ruj sürmeye başlayın ve bölgeyi doyurun. Dudaklarınızı birbirine dokundurun ve renk doğal dudak çizginizde kaybolacaktır. 

Dudaklarınıza biraz kapatıcı uygulayın
Dudaklarınıza biraz kapatıcı uygulayın

Dudaklarınıza biraz kapatıcı uygulayın

Dudakların etrafına biraz kapatıcı veya iki kat dudak kalemi uygulayın. Rujunuzun akmasını veya ince çizgilere akmasını önler. 

Ruj rengine bakmak için dudaklarınıza uygulayın

Dudaklarınız ten renginizle aynı renkte değil. Bu yüzden rujunuzu elinizin arkasında değil dudaklarınızda deneyin.

Kırmızı ruj uygulayın

En hassas kırmızı dudak makyajı için geriye doğru çalışın. Şekli oluşturmak için ruj uygulayın, ardından dudak kalemi (tam olarak aynı kırmızıda veya biraz daha koyu renkte) uygulayın. 

Dudaklardaki ölü derileri temizleyin
Dudaklardaki ölü derileri temizleyin

Dudaklardaki ölü derileri temizleyin

Cesur bir ruj sürmeden önce, dudaklarınızı tahriş etmeden kuru parçaları çıkarmak için bir parça Scotch bant ile dudaklarınızdaki ölü derileri tamamen temizleyin.

Dudaklarınızı lekeleyin

Fazla bakım isteyen bir görünüm istemiyorsanız, parmağınızla ruja dokunun. Tam doygun rengin aksine güzel bir leke efekti elde edersiniz. 

Dudak çizgisinin dışını renklendirin

Daha gençken, dudak çizgilerinin içini boyamanız söylendiğini hatırlayabilirsiniz. Pekala, iş makyajla dolgun dudaklar yapmak söz konusu olduğunda, her şey o eski kuralı yıkmakla ilgili. L’Oréal Paris Colour Riche Lip Liner in Au Naturale gibi doğal bir bitişe sahip ten rengi bir dudak kalemine ulaşın.

Biraz daha talimata mı ihtiyacınız var? Eros yayının üzerinde bir “X” oluşturarak başlayın. Ardından, gerçek dudak çizginizin hemen dışını dikkatlice izleyin. Ruj nasıl uygulanacağını bilmiyormuş gibi görünmesini engellemenin anahtarı, çizgilerin sadece biraz dışına çıkmaktır. Bu pek bir fark yaratmayacak gibi görünse de, size söz veriyoruz, çok daha dolgun görünen dudaklara sahip olacaksınız. Dudaklarınızı istediğiniz renkle tamamlayın (veya dudak görünümünüze diğer hilelerimizden birkaçını ekleyin).

Dudak dolgunlaştırıcı kullanın
Dudak dolgunlaştırıcı kullanın

Dudak dolgunlaştırıcı kullanın

Dolgun dudaklar için en çok bilinen yöntemlerden biri, dudak dolgunlaştırıcı kullanmak, dudaklarınıza anında hacimli bir görünüm kazandıracaktır. Genellikle dudaklarınıza ferahlatıcı, karıncalanma hissi ve parlak, gözle görülür şekilde daha dolgun bir görünüm verirler. Daha ne isteyebilirsiniz ki? İster tek başına kullan, ister en sevdiğin dudak renginin üzerine sürün!

Ombré dudaklara merhaba deyin

Ombré dudaklar sadece bir makyaj trendinden daha fazlasıdır. Bu dudak görünümü aynı zamanda dolgun dudaklar için nihai ipucudur. Dudak şekillendirme tekniği, yastık gibi dudaklar için vurgular ve tonlar kullanır. 

Olması gereken bir saç trendi olarak başlayan şey, hızla moda tasarımcıları, modeller, ünlüler ve genç kızlar tarafından sevilen bir dudak makyajı görünümüne dönüştü. Renk geçişleri ile bilinen, dudakların merkezine yaklaştıkça karanlıktan aydınlığa dönüşen ombré dudaklar, makyajınızın olmazsa olmazı haline geldi. Ve neden olmasın? Milyonlarca dudak renginiz olduğunda ve bunları tek bir renge indirgemekte zorlandığınızda, ombré ruj mükemmel bir çözüm sunar. Elbette, elde edilmesi o kadar kolay olmayan başka bir makyaj trendi gibi görünebilir, ancak bu harika dudağın gerçekten ne kadar basit olduğunu öğrenince şaşıracaksınız. 

Dudak Büyütme Makyaj Taktikleri

Bu göz alıcı makyaj görünümü üzerinde çalışmaya başlamadan önce, hatırlamanız gereken birkaç ipucu var.

Hiç dudak kalemi kullanan bir kız olmadınız mı? Bu değişmek üzere! Dudak kalemi, dudaklarınızı hazırlamak ve ultra belirgin ve dolgun dudaklar söz konusu olduğunda gizli silahınızdır. Rengin akmasını önlemek için dudaklarınızın çevresini çevreleyebilirsiniz. Ruj sürmeden önce dudak kalemi yerine dudak kalemi de kullanabilir, dudaklarınızı tamamen doldurabilirsiniz.

En sevdiğiniz dudak balsamı, dudak kalemi, benzer tonlarda iki ruj ve bir dudak fırçası alın. Vurgulamak ve konturlamak için bir miktar kapatıcının eklenmesiyle birlikte bu beş dudak hilesi, sosyal medyadan ilham alan güzellik rüyalarınızın hacimli, ombré suratını verebilecek.

Biliyoruz, biliyoruz. Ombré kelimesini duyduğunuzda aklınıza doğal bir görünüm gelmeyebilir ama bu olamayacağı anlamına da gelmez. Işığın dudaklarınıza doğal olarak çarpma şeklini taklit ederek, çok sert görünmeyen zıt bir dudak yaratabileceksiniz. Güzel!

Tüm ürünleriniz hazır mı? Ona ulaşma zamanı! Baştan sona bir ombré dudak nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Dudak çizginizi ortaya çıkarın
Dudak çizginizi ortaya çıkarın

Dudak çizginizi ortaya çıkarın

Seçtiğiniz dudak kalemi kullanarak – doğal dudak renginizden biraz daha koyu olmalıdır – dudaklarınızın ana hatlarını çizin ve boyut eklemek için köşelerde gölge yapın. Biraz daha dolgun dudak yanılsaması vermek istiyorsanız, aşırıya kaçmaktan çekinmeyin. Ama elbette çok da abartmayın.

Ruju uygulayın

Düz bir dudak fırçası kullanarak daha açık renkli rujunuzu dudaklarınızın dış kenarından kaçınarak uygulayın. Ruju karıştırın ve dudakların ortasına yaklaşırken hafifçe uygulama yapın. Burası rengin en açık olması gereken noktadır.

Ombre görünümünü oluşturun

Bu görünüm tamamen degrade tonlama ile ilgili olduğundan, koyu rujunuzu alın ve dudak kalemi ile başlangıçta renklerdirdiğiniz dudaklarınızın köşelerine uygulayın. Rujun iki tonunun buluştuğu bölgeyi dudak fırçanızı kullanarak aşırıya kaçmamaya özen gösterin ve dudaklarınızı düz bir renk haline getirin. Bu biraz pratik gerektirebilir, ancak kısa sürede profesyonel olacaksınız!

Vurgulama ve kontür uygulayın

Tam kapatıcılığı olan bir fondöten kullanarak, Eros yayını vurgulamak için dudağınızın üzerine az miktarda (ten renginizden daha açık olan) bir kapatıcı uygulayın ve ardından dudaklarınızın hemen altına daha koyu bir rujla dokunuşu yapın. Dolgun, tatlı bir dudak yanılsaması yaratmak için alt dudaklara da uygulama yapın.

Dudak parlatıcısı uygulayın
Dudak parlatıcısı uygulayın

Dudak parlatıcısı uygulayın

Dolgun bir dudak görünümü elde etmek için makyaj yapmak isteyenler için dudak parlatıcısı sürmek bir başka harika seçenektir. Parlatıcınızın parlaklığı ışığı yansıtacak ve dudaklarınıza dikkat çekerek gerçekte olduğundan daha büyük görünmelerini sağlayacaktır.

Bir ürüne mi ihtiyacınız var? Nude ile kırmızı arasında değişen yirmi farklı renk tonuyla sunulan L’Oréal Paris Infallible 8 HR Le Gloss serisinden bir renk seçebilirsiniz. Nemlendirici formül, dudaklarınızı saatlerce yumuşak, pürüzsüz, renkli ve parlak tutacak, yapışkan olmayan bir his ve her zaman rahat bir kullanım sağlayacaktır. Üst dudağınızın ortasından başlayarak uygulayın. Ağzınızın çevresini takip ederek dudaklarınızın ortasından dış kenarlarına doğru çalışın. Ardından alt dudak boyunca süzülün ve doldurun.

Kontur uygulayın

Kontur işleminin yüzünüz için harikalar yaratabileceğini biliyorsunuz, ancak dudaklarınızın daha dolgun görünmesine de yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Alt dudağınızın altına -çenenizin tam üstüne- stratejik olarak uygulanan küçük bir kontur pudrası veya kremi, alt dudağınızın ekstra dolgun görünmesini sağlar.

Dudaklarınızı vurgulayın

Dolgun dudakları taklit etmek için son makyaj numaramız dudaklarınızı öne çıkarmak! Muhtemelen Eros yayı vurgusunun harika görünmesini zaten seviyorsunuzdur, ancak bu bölümü vurgulamanın aslında dudaklarınızı daha dolgun gibi gösterebileceğini fark etmeyebilirsiniz. Bu yüzden Eros yayını ve alt dudakları vurgulamak her zaman iyi bir fikirdir.

Makyaj Hileleri Dudak Büyütme adlı yazımızı beğendiyseniz, Soft Makyaj Modelleri adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx