Makyaj

Soft Makyaj Modelleri

Soft Makyaj Yapılışı

Reklamlar

Soft makyaj ya da soft glam makyajı, son zamanlarda cesur ve gösterişli makyajın antitezi olarak yükseldi. Hayal edebileceğiniz en teknik renkli makyajla Instagram’da takip ettiğim insanlar bile soft ve tek renkli görünümü deniyorlardı.

Geçtiğimiz birkaç yıldır, Kim Kardashian, Rihanna, Hadids ve Jessica Alba gibi ünlüler, yine de yumuşak çekiciliğe bürünüyorlar. Herhangi bir zamanda herkese yakışan tonlara sahip makyaj paletleri bile ortaya çıktı. Yaklaşık iki yıl sonra, soft glam, o anın nihai makyaj moda kelimesi haline geldi, onu incelemeye karar verdik. 

Soft Makyaj Nedir?
Soft Makyaj Nedir?

Soft Makyaj Nedir?

Dağınık, ışıltılı veya nötr soft makyaj çeşitleri harikadır. Yumuşak makyaj ya da soft makyaj, adı üstünde yumuşak görünen bir makyaj türüdür. Yeşil göz farı olsa bile, ürünlerin uygulanması ve kombinasyonu birleşik ve kusursuz görünüyor. Ben şahsen parlayan cildi, parlak dudakları, kabarık kaşları ve sıcak, puslu gözleri tercih ediyorum.

Reklamlar

Temel olarak, her şey – kontur, kapatıcı ve göz farı da dahil – keskin açı veya şekil olmadan zar zor orada bir etki için cilde karıştırılır. Yumuşak bir filtre gibi ama daha iyisidir.

Soft Makyaj Nasıl Yapılır?
Soft Makyaj Nasıl Yapılır?

Soft Makyaj Nasıl Yapılır?

Yumuşak çekicilik her zaman parlak bir tabanla başlar. Nemli, pürüzsüz cilt, mat ve tam kapsamlı olsa bile her zaman yumuşak görünür.

Cildinizi nemli ve parlak tutmak için bir cilt bakımı rutininizin ötesinde, ilk olarak saf bir fondöten ile yumuşak, çekici makyaj rutininizi başlatmanız gerekir. Yine de makyaj bazı kullanan bir kişiyseniz, cildin nemlenmesine ve eşitlenmesine yardımcı olmak için primer ürününü yumuşatarak başlamanızı önerir.

Tamamen harmanladıktan sonra, bu alanlara kapatıcı uygulayarak ihtiyaç duyduğunuz yerde daha fazla kapsama alanı ekleyebilirsiniz. Bu, cildi parlak tutar, ancak çok parlak tutmaz.

Reklamlar

Sonra yanaklar geliyor. Geleneksel bir şekillendirme ürünü kullanmak yerine, doğal cilt tonundan iki ton daha koyu bir fondötene ulaşmanız gerekir çünkü bu, yüze derinlik verirken sert kenarlar oluşturmuyor.

Yüzünüzün konturlanacak doğru kısmını bulmak için balık suratı yapmak yerine biraz gülümsemeniz gerekir. Bu şekilde yanaklarınızın en yüksek kısmını görebilir ve konturu etrafına yapabilirsiniz. Yanaklarınızı içeri doğru çektiğinizde, boyut kaybedersiniz ve gerçek yanağınızdan daha aşağıda oturabilen çukur bir alan yaratırsınız. Oradan, en yüksek noktaları vurgulayabilir, ardından daha derin ve koyu fondöten rengiyle altını konturlayabilirsiniz. Ardından, yanaklara sürülen nötr tonlu bir aydınlatıcı ile genç bir ışıltı ekleyebilirsiniz.

Soft Makyaj Modelleri ve Trendleri
Soft Makyaj Modelleri ve Trendleri

Soft Makyaj Modelleri ve Trendleri

Parlak, cesur bir makyaj görünümünün doğru gelmediği günler ve durumlarda, bu beş soft makyaj görünümünden birini deneyin. Açık pastel göz farı ve pembe pırıltılı göz kalemi gibi yeterli renk ve kapsamla, daha yumuşak bir makyaj görünümü sergilemenizi sağlar. Doğal özelliklerinizi güzel bir şekilde ortaya çıkarabilir ve geliştirebilir. En iyi bölüm, bu görünümlere ulaşmak kolay ve hızlıdır ve size nasıl olduğunu gösteriyoruz. Her biri kesinlikle hayranlık uyandıran en sevdiğimiz yumuşak makyaj görünümlerimizden beşini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yumuşak makyaj görünümü 1: Çarpıcı güzelli̇k

Allık genellikle kötü bir şöhrete sahiptir ancak onun bakışları üzerine toplayıp görünüşünüze biraz ilgi katma gücünü asla küçümsemeyin. Elmacık kemiklerinizin üst kısımlarına doğru miktarda allık uygulamak kesinlikle muhteşem görünüyor ve günlük makyaj görünümünüz için mükemmel. Bunu yapmak için L’Oréal Paris Infallible 24HR Fresh Wear Foundation, Lightweight’in temel katmanını uyguladıktan sonra, fırça setinizdeki en büyük makyaj fırçasını alın. İşte, allığınızı uygulamak için kullanmanız gereken budur. Sonra, fırçanızı L’Oréal Paris Paradise Enchanted Fruit-Scented Blush Makeup Bashful renginden alın ve fazlalıkları temizleyin. Yanaklarınızda, üst elmacık kemiklerinize biraz allık sürün.

Önünüzde uzun bir gün veya akşam varsa, bunun yerine L’Oréal Paris Infallible Longwear Blush Shaping Sticks gibi (hareket halindeyken de kullanışlıdır) bir krem ​​allık formülü kullanın. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, allık uygulamanızı L’Oréal Paris Infallible Blend Artist Foundation Blender ile harmanlayarak takip etmek de iyi bir fikirdir.

Yumuşak makyaj görünümü 2: Muhteşem rose altın rengi

Rose altın renginin yakın zamanda modası geçmeyecek, modaya uygun makyaj renklerinden biridir. Neden soruyorsunuz? Çünkü tek kelimeyle muhteşem! Rose altının harika bir yolu, gündüzden geceye kolayca geçiş yapabilen yumuşak bir göz makyajı görünümüdür. Her şeyden önce, göz altı torbalarını ve diğer kusurları örtmek için L’Oréal Paris Infallible Full Wear Concealer Waterproof Full Coverage kapatıcıyı kullanın ve göz kapaklarınızın üzerine de bir temel kapatıcı katmanı uygulayın. Bu, göz farı için bir çeşit primer görevi görecek, bu da onun daha uzun süre kalmasına yardımcı olacak ve ayrıca tüm göz alanınızı aydınlatacaktır.

Göz makyajına geçerken, L’Oréal Paris Infallible 24HR Eye Shadow in Endless Pearl’ün üst göz kapağınızın her yerine kaydırın ardından üst kapağınızın dış köşesinde Amber Rush’ı kullanın. Son olarak, üst ve alt kirpik çizgilerinizi Rose Gold L’Oréal Paris Voluminous Lash Paradise Likit Eyeliner ile hizalayın ve L’Oréal Paris Voluminous Lash Paradise Washable Mascara in Blackest Black kullanarak kirpiklerinize hızlı bir rimel katın.

Yumuşak makyaj görünümü 3: Dolgun nude dudaklar

Duymadıysanız, nude makyaj görünümü harika görünür -özellikle nude ruj. Doğru yapıldığında, nude bir dudak rengi aynı anda mükemmel miktarda keskinlik ve yumuşaklık verebilir. Zor olan tek kısım, cilt tonunuz için doğru nude tonu seçmektir. Tamamen soluk görünmek istemezsiniz ve rengin cildinizde görünmesini istersiniz. Eğer esmerseniz daha turuncu ve şeftali tonlarına yakın bir nude ton seçin, beyaz tenliyseniz daha somon renklerine yakın tonları kullanın.

Yumuşak makyaj görünümü 4: Parlak bi̇r dokunuş

Makyaj malzemelerinize, aydınlatıcı eklemediyseniz, şimdi kesinlikle tam zamanı! Yüzünüzün yüksek noktalarını (üst elmacık kemikleri, kaş kemiği ve Eros yayı) vurgulayarak teninize boyut katmakla kalmaz, eklediği ince ışıltı, yumuşak makyaj görünümünü tamamlamak için mükemmel bir yoldur. Fondöteninizi uyguladıktan ve biraz allık ekledikten sonra, çubuk aydınlatıcı kullanın ardından allığınızın biraz üstüne sürün. Ardından, açık pembe tonlarda shimmerı kaş kemiğinize ve Eros yayına uygulayın.

Aydınlatıcı kullanırken aşırıya kaçmayın ve hafif bir katman yapmalı. Çok fazla ışıltı moda olsa da, daha yumuşak bir görünüm elde edeceksiniz.

Yumuşak makyaj görünümü 5: Nude eyeliner ile zarif bir stil

Nude göz kaleminin gücünü asla küçümsemeyin. Uykusuz geçen bir geceden sonra bile gözlerinizi daha parlak gösterir. Cidden, bir deneyin. İlk olarak, göz farı paletinden iki farklı kahverengi tonu kullanarak üst kapağınıza uygulayın. Ardından, gözlerinizi gerçekten öne çıkarmak için, gözünüzün iç köşesine ve kaş kemiğinizin tam altına nude göz kalemi ile ince bir çizgi çizin.

Soft Makyaj Malzemeleri
Soft Makyaj Malzemeleri

Soft Makyaj Malzemeleri

Instagram’da #softglam hashtag’i altında sekiz yüz binden fazla gönderi ve Twitter’da sonsuz fotoğraflar vardır, soft glam resmi olarak radarınızda olması gereken makyaj görünümüdür. Dramatik fenomen makyajının her gün için uygun hale geldiği bir dünyada, soft glam, ağır makyaj görünümüne sahip olanlar için temiz bir soluktur ve elde etmesi daha kolaydır. Kendinizin gelişmiş bir versiyonu gibi görünmekle ilgili, makyaj yapmayı sosyal medyada alıştığımız cut crease ve on farklı tonlu göz farı karışımlarından çok daha az korkutucu kılan bir şey var.

Renkli göz farı ile oynamak sizin güçlü takımınız değilse, en kısa sürede yumuşak glam trendine katılmak gerekir. Bu modaya uygun ancak zamansız görünüm tamamen ihtiyaç duyulan minimum ürünle özelliklerinizi geliştirmekle ilgilidir. Kendi başınıza yumuşak bir göz alıcı makyaj görünümü oluşturmanıza yardımcı olmak için, evde ve bir bütçeyle yumuşak bir göz alıcı makyaj görünümünün nasıl yaratılacağını anlamak için bu yazımızı okumaya devam edin.

Yumuşak ve nötr renkleri seçin. Göz kapağındaki yumuşak bir parıltı veya gözün iç köşesinde bir renk patlaması dışında, göz farının çoğunu mat bir dokuda tutmanızı tavsiye ederiz. Gözlerinizi tanımlamak istersiniz, ancak ince bir şekilde. Dudak kalemi bu, doğal dudak renginizden yaklaşık iki ton daha koyu bir ruj ve göz kalemi bir zorunluluktur. 

Şimdiye kadar çoğumuzun bildiği gibi, makyajınız ancak altındaki cilt kadar kusursuz olabilir. Yumuşak bir görünüm elde etmenin en önemli adımlarından biri, tüm işlerle cilt bakımı rutininizi baştan sona yapmaktır. Makyajınızın nasıl ortaya çıktığı konusunda büyük bir fark yaratan bir ürün, Tarte’nin Drink of H20 Hydrating Boost Moisturizer olabilir. Bu su bazlı nemlendirici, makyajlı veya makyajsız cildimi her zaman yumuşak ve esnek bırakır. Juno & Co Moonshine Primer ile eşleştirilen cildiniz, tüm soft glam gerçekliği ile şık bir görüntü sergilemeniz gerekir.

Soft Makyaj Modelleri

Tarte Drink Of H2O Hydrating Boost Moisturizer

Yağlı bir cilde sahipseniz, makyaj bazınızı bir transparan pudra ile ayarlayın. Bu makyaj önerisini, ünlü makyaj sanatçılarından aldığımızdan beri, onu bırakmadık! Dürüst olmak gerekirse, makyajınızdan önce transparan pudrası uygulamak, fondöteninizin süper pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Bu da tam olarak yumuşak bir göz alıcı görünümle elde etmek istediğimiz şeydir. Ek bir bonus olarak yağı kontrol ederek makyajınızın daha uzun süre güzel görünmesine yardımcı olur. Bu ipucu en çok yağlı cilt tipleri için yararlı olsa da, kuru ciltler bu öneriyi idareli bir şekilde deneyebilir.

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder

Gözlerinize mat göz farı uygulayarak yumuşak göz alıcı makyaj görünümünüze başlayın. Kesinlikle metalik göz farlarını ve ışıltılı göz farlarını tercih edebilirsiniz, ancak soft makyaj görünümünü sağlayan şey, sahip olduğunuz özellikleri doğal olarak geliştiriyor olmanızdır. Farklı sarımsı kahverengi ve kahverengi tonlarındaki mat göz farları, gözlere büyük bir etki eklemeden boyut yaratmanıza yardımcı olur. Hayallerinizdeki yumuşak göz alıcı gözlerini yaratmamız için bize kendi tavsiyelerini verdi.

Maybelline Nudes Of New York Eyeshadow Palette

Maybelline Nudes Of New York göz farı paleti bu görünüm için mükemmel! Mat ve ışıltılı tonların mükemmel bir dengesine sahiptir ve her cilt tonunda iyi çalışır. Kirpikler için dramatik bir görünüm istiyoruz. Bu yüzden kesinlikle Maybelline Falsies Lash Lift Maskara’yı tercih edin! Belirgin gözler için Maybelline Hyper Easy Liquid Liner’ı tavsiye ederiz.

Bu göz farı paleti biraz daha sıcak tarafta olsa da, soğuk tonlu kahverengi tonlarına ihtiyacınız varsa Maybelline’s The City Mini Eyeshadow Palette’den Brooklyn Nudes rengini deneyebilirsiniz.

Huda Beauty Hoodie False Lashes

Takma kirpikler söz konusu olduğunda, tamamen isteğe bağlıdırlar. Ancak, onları kullanmayı planlıyorsanız, göz makyajınızı gölgelemeden, dikkatleri gözlerinize çeken bir çift deneyin. Tercih ettiğimiz kirpiklerimiz Huda Beauty Hoodie False Lashes, göz şeklimiz için mükemmel hacim ve kalınlık karışımıdır.

Takma kirpikler konusunda yeniyseniz, işte size uygulaması kolay bir rehber. Cildinize sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan bir fondöten uygulayın. Yumuşak bir glam görünüm tercihim, Smashbox Studio Skin Full Coverage 24 Hour Foundation gibi tam kapsamlı bir cilt benzeri fondöten olsa da, istediğiniz herhangi bir kapsama veya bitiş için gidebilirsiniz. Mat bir bitiş fondöten tercih edebilirsiniz. Eğer cildiniz yağlıysa, cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Hangi fondöten formülünü kullanırsanız kullanın, fondöten görünümünü yumuşatmanın anahtarı, cilde benzeyene kadar karıştırmaktır. Aslında, ürün ne olursa olsun makyajınızı karıştırmak “yumuşak” görünmenin anahtarıdır.

Smashbox Studio Skin Full Coverage 24 Hour Foundation

Fondöteninizi uyguladıktan sonra, en iyi numara sizin için en iyi şekilde çalışan bir aracı kullanarak harmanlamaktır! Bu bir fırça, sünger veya parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Bence ürünü ısıtmanın ve cilde sorunsuz bir şekilde erimesini sağlamanın gerçekten yardımcı olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca makyajınızı doğal ışıkta kontrol etmenin çok faydalı olduğunu düşünüyoruz.

Şimdiye kadar fark edebileceğiniz gibi, yumuşak bir cazibe görünümü yaratmanın anahtarı, hiçbir şeyle aşırıya kaçmamaktır ve elbette bu, aydınlatıcı ve konturu içerir. Doğal ten rengimden birkaç ton daha açık olan ancak çok parlak olmayan bir aydınlatıcı kapatıcı seçebilirsiniz, sonra yüzünüzün yüksek bölgelerine uygulayabilirsiniz. Ardından, şekillendirme yerine, yontulmuş bir şekil oluşturmadan yüzünüze boyut eklemek için Prime Beauty Bronzer’daki Bronzeville rengini kullanabilirsiniz. 

Prime Beauty Bronzer

Şimdi, ışıltılı bir cilt elde etmek için, Maybelline Master Strobing Stick’in güzel bir yüzeyi var, cildinize benziyor ama size gelişmiş bir parlaklık veriyor. Son olarak, yumuşak bir kontur için daha koyu bir fondöten tonu kullanın. Bunun için Maybelline Super Stay Full Coverage Foundation’ı öneriyoruz.

Yumuşak göz alıcı makyajınızı, seçtiğiniz bir nude dudak kombinasyonuyla tamamlayın. Yumuşak göz alıcı makyajın genel olarak nude bir dudak gerektirdiğini söylemenin güvenli olduğunu düşünüyoruz. Çeşitli nude tonlarını (şeftali, rose altın veya sarımsı kahverengi) deneyebilirsiniz, ancak cildinizde boyut oluşturmak için ten renginizden birkaç ton daha koyu bir dudak kalemi kullanmak önemlidir. Dudaklarınız için, I used the Nicka K Cocoa Brown Liner, ColourPop x MakeupShayla Lipstick Quickie Lux Lipstick ve Maybelline x Summer Mckeen Lip Gloss nude tonlarını kullanın.

ColourPop x MakeupShayla Lipstick Quickie Lux Lipstick

Bu şeftali rengi nude ruj, pürüzsüzce kayar ve herhangi bir makyaj görünümüne mükemmel bir ektir. Shea yağı ve jojoba tohumu yağı gibi nemlendirici maddelerle aşılanmıştır, bu yüzden dudaklarınızı güzelleştirirken aynı zamanda tedavi edeceksiniz. Yumuşak glam görünümünüzü oluştururken eğlenin!

Soft Makyaj Yapımı
Soft Makyaj Yapımı

Soft Makyaj Yapımı

Göz kapaklarınız için, pırıltılı nötr göz farları gerçek bir soft glam görünümü vurgulamanın anahtarıdır. Pek çok palet bunlarla doludur, ancak Anastasia Beverly Hills Soft Glam Palette kesinlikle en iyi seçeneğinizdir. Bunun dışında ColourPop Bare Necessities Shadow Palette ve Huda Beauty’s Nude Obsessions Eyeshadow Palettes gibi göz farı paletlerini de kullanabilirsiniz.

Seçtiğiniz pırıltılı tonu göz kapağının ortasına uygulamadan önce, bir göz farı bazı uygulayın. Ardından her tarafa mat çikolata kahvesi veya lacivert eyeliner ile gözlerinizi tanımlayın. Ardından, bir göz farı fırçasıyla rengi dağıtın. Göz farında keskin geçişler yapmak yerine degrade geçişlerle uygulama yapmanız önemlidir.

Yine de gözlerinize renk katmak istiyorsanız, pastel renkler daha açık tenlerde yumuşak bir makyaj için ekstra şık görünür. Orta ten tonlarına sahip olanlar için bu durumda pembe tonlar en iyisidir. Bronz tenli olanlar için altın renkleri ve daha esmer ciltler, zengin kırmızılar ve mercanlarla tamamlanabilir.

Siyah eyeliner gerekli değildir, ancak onu kirpik çizginiz boyunca yakından çizebilir ve dışarı doğru kanat çizebilirsiniz.

Gözleri bitirmek için, gür ve yoğun siyah kirpikler için hacimli bir maskara sürün veya en sevdiğimiz yumuşak soft glam ürünü olan bireysel takma kirpikleri yapıştırın. Bunun için Ardell’s takma kirpikleri öneriyoruz.

Soft glam rutininde bu adım için seçenekleriniz var. Parlak ve nude ruj yine de en iyi seçeneklerdir. Hangi dudak rengini kullanacağınızdan emin değil misiniz? Doğal dudağınızın, dilinizin ve hatta göğüs ucunuzun rengindeki sıcak tonu kullanın.

Daha parlak renkler ve kırmızılar da kullanabilirsiniz. Bu stili denemek isterseniz, makyajın genel olarak bulanık bir efektle kadifemsi bir görünüme sahip olmasını sağlayın.

Tatcha Luminous Dewy Skin Mist veya Anastasia Beverly Hills Dewy Set Setting Spray gibi bir makyaj sabitleme spreyini yüzünüzün yanlarına ve merkezden kaçınarak makyajınızın anında yumuşak ve ışıltılı görünmesini sağlamak için sıkın.

Soft Gelin Makyajı
Soft Gelin Makyajı

Soft Gelin Makyajı

Ev gibi hissettiren bir düğün mekanını bulmaya çalışarak dört ay harcadınız ardından sizi en iyi halinize benzetecek bir gelinliğin peşinde üç ay daha harcadınız. Bu nedenle, makyajınıza benzer şekilde kişisel bir yaklaşım sergilemeniz mantıklı ve bazen bu, makyajı olabildiğince doğal tutmak anlamına gelir.

Minimalist gelin makyajı, geçen yıllarda Meghan Markle tarafından harekete geçirilen bir trendden çok daha fazlasıdır. Basit, klasik ve herkes için işe yarayan tek şey… Önde, görünümü mükemmelleştirmek veya düğün makyaj sanatçınıza göstermek için ihtiyacınız olan tüm ilham, böylece büyük günde kendiniz gibi – ama daha iyi – görünmenizi sağlar.

El değmemiş cilt

İyi bir cilt bakımı hazırlığına yatırım yapın. Böylelikle, düğün gününüzde yüzünüz o kadar ışıltılı olacak ki, tek bir çili tam kapsamlı fondötenle kapatmayı düşünmeyeceksiniz bile…

Cildinizin doğal dokusu muhteşemdir, bu nedenle birçok makyaj sanatçısı gelinlere, cildin hala ten gibi görünmesini sağlayan ince bir nemli örtü için renkli bir nemlendirici veya BB kremini tercih etmesini önermektedir.

Tüylü kaşlar

Gözler ruha açılan pencere ise kaşlarınız kadife perdelerdir. Basitçe kaşlarınızı yukarı doğru taramak, seyrek alanları doldurmak ve sabitlemek tüm yüze doğal bir derinlik katabilir. Düğün gününüzde ruj veya dumanlı göz farına ihtiyacınız yok, eğer bu sizin ortamınız değilse – cesur, tüylü bir kaş neredeyse daha da göz alıcı bir ifadedir.

Güneşten öpülmüş bir parlaklık

Balayı sonrası bronzluğu gerçekten düğünden önceki günlerde arıyorsanız, düğün öncesi sprey bronzluğunu düşünün. Fakat turuncu görünmemek için önce bir deneme yaptığınızdan emin olun. Doğru bronzlaştırıcı da o doğal görünümlü ışıltının verilmesine yardımcı olabilir. Rengi, güneşin çarpacağı yere odaklamayı unutmayın. Alnınıza, burnunuzun ucuna ve elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz.

Yumuşak kontur

Düğün gününüz, Kardashian kalibreli bir kontur makyajını denemek için en iyi zaman olmayabilir ancak biraz yumuşak şekillendirme, yüzünüzün doğal şeklini vurgulayabilir. Cilt tonunuzdan sadece bir veya iki ton daha koyu bir mat bronzlaştırıcınız varsa, doğal olarak çarpıcı bir tanım olarak okunan yumuşak bir kontur için rengi elmacık kemiklerinizin oyuklarına karıştırabilirsiniz.

Kızarmış yanaklar

İyi yerleştirilmiş krem ​​allık, en yumuşak renk tonunu bırakmak için cilde güzelce erir. Kusursuz bir uyum için, rujunuzun bir kısmını yanaklarınıza sürerek renk mükemmel bir şekilde kusursuz olana kadar karıştırabilirsiniz.

Doğal kirpikler

Muhtemelen ağlayacağınızı biliyorsunuz, bu yüzden bir rimel seçtiğinizde muhtemelen su geçirmez olmalıdır. Ancak bundan da öte, kirpikleri yumuşak bir şekilde kaldıran ve tanımlayan doğal bir formül aramalısınız. Genelde maskara kullanmıyorsanız ve teniniz açıksa, kahverengi bir formül, zar zor tanımlanmış, doğal görünümlü bir kirpik için muhtemelen en iyi seçim olacaktır.

Parlak yüksek noktalar

Amaç nemli cilt olduğunda, cildinizin ışık yaydığı yanılsamasını vermek için yüzünüzün yüksek noktalarını – göz kapakları, dudaklar ve elmacık kemiklerini – parlak (shimmer olmayan) bir aydınlatıcı kalemle nazikçe parlatabilirsiniz. Ne tür bir gelin stili isterseniz isteyin -bohem şık ya da klasik prenses – şeffaf dudak parlatıcısı, görünümünüze mükemmel bir son dokunuş sağlar.

Bulanık dudaklar

Öpüşme ve şampanya olacağını bildiğinizde, ruj kötü bir fikirmiş gibi gelebilir. Ancak, muhtemelen dağılacağını bildiğiniz zaman dudaklarınıza renk sürmenin püf noktası, dudak lekesi kullanmak ve kasıtlı olarak kenarları bulanıklaştırmaktır. Kırmızı, pembe, çıplak veya çilekli tonlarda dudak lekesi kullanabilirsiniz. Bu doğal görünümlü, bulanık etki için lekelemeyi, hafifçe vurmayı ve katmanlamayı unutmayın.

Soft Makyaj Modelleri adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Makyaj ile ilgiliyseniz, Çinlilerin Makyaj Hileleri adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx