Sağlık

Pişik Kreminin Faydaları ve Alternatif Kullanım Alanları

Reklamlar

Bebeklerde en sık yaşanan sorun kuşkusuz pişiktir. Pişik, oldukça acı veren ve rahatsız eden bir durum olduğundan bebeklerin sürekli ağlaması, huzursuz olması ve huzursuzluğu nedeniyle beslenme sorunları yaşamaya başlaması gibi ek problemler de ortaya çıkabilir. Pişiği önlemenin en akılcı yolu ise pişik kremi kullanmaktır.

Özellikle kaliteli ve deneyimli annelerin de önerisi olan Mustela pişik kremi bebeklerde pişiği önleme noktasında en etkili yöntemlerden biri oluyor. Pişik kreminin ne gibi faydalarının olduğunu ve alternatif kullanım alanlarını öğrendiğinizde siz de çok şaşıracaksınız. Özel bileşenlerle formüle edilen pişik kremlerinin tek faydası pişiği önlemek ve mevcut pişik sorununun giderilmesine yardımcı olmak değil.

Cildi Yeniler

Pişik kremleri çinko oksit içerir ve çinko oksitin en önemli faydası da cildin yenilenmesini sağlamasıdır. Cildin doğal yenilenme hızına ciddi bir katkıda bulunuyor olması nedeniyle yara bölgelerinin dahi hızla iyileşmesi mümkün olabiliyor. Dolayısıyla pişik kremi bebeklerin tahriş olmuş hassas ciltlerinin yenilenme hızını da artırıyor. Özellikle Mustela pişik kremi, tahriş olmuş, kızarmış bölgelere de uygulanabilir olmasıyla ön plana çıkıyor.

Reklamlar

Sivilceleri Önler

Pişik kremlerinin önemli özelliklerinden biri de sivilce sorunuyla mücadeleye destek veriyor olmasıdır. Sivilceye neden olan bakterileri yok ettiğinden yeni sivilce oluşumunu önleme gibi önemli bir faydasının olduğunu belirtmeliyiz. Dolayısıyla doktora da danışmak kaydıyla sivilcelerden kurtulmak için siz de pişik kremi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Cildi Yatıştırır
Cildi Yatıştırır

Cildi Yatıştırır

Cildi yatıştırma özelliği çok fazla bilinmiyor. Oysa pişik kremleri içerdikleri özel bileşenlerin de etkisi ile cilt üzerinden yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle tıraş ya da epilasyon gibi işlemlerden sonra çok sayıda kişi cildine pişik kremi sürmeyi tercih ediyor. Bu işlemlerin ardından kızarıklığın önlenmesi, hassasiyetin ve acının önlenmesi mümkün olabiliyor.

Cilt Kuruluğunu Giderir

Cildi nemlendirme özelliğinin de olması nedeniyle cilt kuruluğu sorunu yaşayanların imdadına koşan ürünlerden biri pişik kremleridir.  Özellikle pahalı kozmetiklere bütçe ayırmak istemeyenler çok daha düşük bir bütçe ile cilt kuruluğundan kurtulabiliyor. Eğer pişik kremlerinin içeriği hakkında bilgi almak isterseniz Mustela.com.tr adresine tıklayın.

Pişik Kreminin Faydaları ve Kullanım Alanları
Öner Ünlü

Reklamlar

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx