Hayvanlar Alemi

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Reklamlar

Köpek cinsleri arasından popüler olan Pomeranian Boo , arkadaş canlısı ve şımarıktır. Kimi insanlar küçük cins olduğu için önemini anlamasa da düzenli olarak egzersize gereksinim duyduklarını bilmelisiniz. Pomeranian köpekleri aynı zamanda zeki oldukları için eğitim almakta zorluk çekmez. Evde bakacak bir köpek cinsi arıyorsanız memnun kalırsınız.

Aklınızda Pomerian Boo köpeklerinden almak varsa düzenli egzersiz yapmaları gerektiğini, şımarık ve arkadaş canlısı olduklarını öğrenmelisiniz. Alacağınız köpeği eğitmek istiyorsanız bu cins köpekler eğitime açıktır ve zeki oldukları için zorluk yaşamazsınız. Özellikle daha önce hiç köpek sahibi olmayan kişilerin sıkıntı yaşamadan evinde bakabileceği cinsten bir köpektir.

Pomeranian Boo Özellikleri Nedir?
Pomeranian Boo Özellikleri Nedir?

Pomeranian Boo Özellikleri Nedir?

İlk defa Pomeranian Boo köpeği alacaksanız dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Mesela onlar yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz. Pomeranian cinsi köpekler ailelerine karşı oldukça sevecen ve sıcakkanlıdırlar. Bilinmesi gereken bir başka unsur ise bu cins köpeklerin yabancılara çok kolay yakınlık gösterememesidir. Yakınlık kurulabilmesi için alışma döneminin geçmesi gerekiyor. Yakın bağ kurulduğunda ise samimi bir bağ kurulmuş oluyor.

Reklamlar

Size karşı uysal olan Pomeranian köpekleri yabancı köpeklere karşı şaşırtıcı derecede agresif tavır takınabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman garipsememeli, sakin davranmalısınız. Siz engellemeye çalışsanız da büyük köpeklerin peşinden gidip onlara sert davranabilirler. Bu özelliklerini öğrendikten sonra Pomeranian Boo fiyatları araştırması yaparak köpek sahibi olabilirsiniz.

Pomeranian Boo Bakımı Nasıl Yapılır?

Köpek almakta çekinenlerin korktuğu en büyük etken tüylerin dökülmesidir. Fakat Pomeranian Boo aldığınız zaman tüylerinin orta derecede döküldüğünü göreceksiniz. Tüyleri orta derecede dökülse bile diş bakımını aksatmamanız gerekiyor. Eğer dişleri düzenli fırçalanmazsa kronik problemlere yol açar ve bu durum hoşunuza gitmez. Diş problemi yaşamaması için beslenmelerine de dikkat etmelisiniz.

Kuru gıdalarla beslenmeli ve iki öğün yemelidir. Köpeği aldıktan sonra araştırma yapmadıysanız alanında uzman veteriner hekimlere konu hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz. Dost canlısı köpekler olduğu için gün içerisinde hoş vakit geçirme konusunda iyi bir seçim olacaktır. Hem beslerken hem de vakit geçirirken hoşunuza gidecek bir köpek istiyorsanız Pomeranian Boo fiyatları araştırması yapabilirsiniz.

Pomeranian Boo Köpekleri Fiyatı Ne Kadar?
Pomeranian Boo Köpekleri Fiyatı Ne Kadar?

Pomeranian Boo Köpekleri Fiyatı Ne Kadar?

Köpek sahibi olmak istiyorsanız ilk tercihiniz barınaklardan sahiplenmek olmalıdır. Fakat yine de cins bir köpek alma konusunda ısrarcıysanız Pomeranian fiyat araştırması karar vermenizde yardımcı olabilir. Her köpek cinsinin fiyatı aynı değildir. Araştırma yaparken sadece fiyatlara bakarak köpek almanız doğru bir karar olmayacaktır.

Reklamlar

Alacağınız köpeğin bakımı, özellikleri ve kişiliği hakkında bilgi edinmeden hareket etmemelisiniz. Bütçenize uygun bir köpek alsanız bile kişilik özellikleri bakabileceğiniz şekilde değilse almanız önerilmez. Aldığınız köpeği dışarı salamayacağınıza göre, fiyatların yanı sıra diğer özellikleri de öğrenmenizde fayda vardır. Bunun için detaylı araştırma yapmalı ve satın aldığınız firmalardan bilgi almalısınız. 2022 yılı pomeranian ortalama fiyatları 12.000 lira ile 20.000 lira arasındadır

Yavru Pomeranian Boo Hangi Mamayı Yer?

İlk defa köpek besleyecekseniz mama konusunda zorlanmanız çok normaldir. Günlük yiyeceği kuru gıda ¼ ila ½ fincan miktarında olmalıdır. Ayrıca iki öğünü geçmemesi gerekiyor. Köpek yetişkinlik dönemindeyse bu miktar ister istemez değişecektir. Sonuçta köpeğin yaşına, kilosuna, egzersiz miktarına ve diğer etkenlere göre yemesi gereken mama miktarı farklılık gösterir.

Bütün köpekler aynı miktarda mama ihtiyacı duymaz. İnsanlar nasıl birbirinden farklı miktarda ve kalitede yemek tüketiyorsa aynı durum köpekler için de geçerlidir. Mamaları yüksek kalite olmalıdır. Eğer yavru bir Pomeranian Boo köpeği aldıysanız N&D light tavuklu maması sayesinde düşük kalorili beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bu bilgileri edindikten sonra Pomeranian Boo fiyatları araştırması yapmanızda fayda vardır.

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx